D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

Witajcie

Obecnie jestem w sieci Play i z interentem łączę się za pomocą E5377. To małe pudełeczko podłaczam za pomocąUSB do komputera.
W maju kończy mi sie umowa z Play Jestem zdecydowany na przenisienie numeru i internet od NC+. Z tego co wiem NC+ wykorzystuje BTSy należace do Play.

Firma ta do połączenia z internetem swoim klientom oferuje router D-link DWR-116 a także modem
D-LINK DWM-222.

Posiadane urządzenie Huwaei E5377 po zakonczeniu umowy z Play pozostaje moja własnością wiec myśle na połączeniu tego urzadzenia z routerem D-link DWR-116 od NC+.


I tu sie pojawia pewien problem. Jest nim kiepski zasięg sieci Play. Korzystajac z tej strony http://beta.btsearch.pl wybrałem na tej stronie wyszukanie Standard LTE (czy dobrze zrobiłem?) czy też mam wyszukac inne maszty ?
Wyszło mi że od mojej lokalizacji najbliższe dwa maszty oznaczone jako NetWorkS (nie wiem co to jest) odległe są o około 1,3 km. Jeden z tych masztów ma oznaczenie LTE1800 UMTS900 a drugi LTE1800.


Zastanawiam sie nad dwiema kwestiami:
1. czy połączenie Huwaei E5377 z D-link DWR-116 ma sens czy tez poszukac jakiegos lepszego routera?
2. Jeżeli tenestaw przejdzie - jaką anetenę kupić do tego zestawu? tudzież jaki zestaw poelcacie z jaką anteną.
Rozważałem, tą antenę http://www.cybertech.com.pl/p130,antena ... -mimo.html
Ale nie wiem czy to zadziała? I jak to niby ma byc połaczone? Antena na dachu od niej idzie kable ktory ma byc podłaczony do D-link DWR-116, a jednoczesnie do D-link DWR-116 ma byc podłacozny za pomoca posru USB modem Huwaei?
Czy też antene podłaczamy do modemu Huawei ?

Na stronie http://www.cybertech.com.pl/p122,konekt ... fme-m.html jest niby konektor przeznacozny do modemy ktory posiadam.... Jak to niby ma byc ze soba połączone skoro jedyne wejscie jakei jest w moim modemie to miniUSB ?

Przyznam ze technika nie jest moja mocna stroną dlatego prosze o łopatologiczne formy odpowiedzi

Pozdrawiam



PS dodam tylkoz e jeśli na stronie http://beta.btsearch.pl/ wybiore maszy sieci PLAY bez oznaczania czegokolwiek w opcji Standart to najbliższe maszty Play mam w odległości około 1 km. Nie wiem czy nakierowac antene na maszy PLAY czy na te ktore sa wskazywane po zaznaczeniu opcji Standardu LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: matek451 »

A po co pakować się w tragiczną ofertę nc+ ze słabiutkim sprzętem? W Play bez umowy można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c, sprzęt masz. E5377 nie działa z DWR-116, to router MiFi. współpracuje z TP-linkami np. MR-3420v2 na oficjalnym FW i na alternatywnym, Gargoyle, CC LUCI czy LEDE. Podaj lokalizację, sprawdź parametry sygnału LTe Play na e5377 z programem LTEWatchH lub Huawei Toolbox. Pokaż screeny z nich.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

Co do sprzętu w NC+ własnie nad tym sie zastanawiałem czy brac ich sprzęt? Czy tez kupić cos na własną rekę a jeżeli tak to co?

Szukałem tej oferty w Play internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c.
Nie znalazłem.. Możesz podać linka ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: dzejk »

poczytaj ten temat viewtopic.php?f=10&t=44149 najlepiej od końca.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

matek451 pisze:A po co pakować się w tragiczną ofertę nc+ ze słabiutkim sprzętem? W Play bez umowy można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c, sprzęt masz. E5377 nie działa z DWR-116, to router MiFi. współpracuje z TP-linkami np. MR-3420v2 na oficjalnym FW i na alternatywnym, Gargoyle, CC LUCI czy LEDE. Podaj lokalizację, sprawdź parametry sygnału LTe Play na e5377 z programem LTEWatchH lub Huawei Toolbox. Pokaż screeny z nich.
Moja lokalizacja to
UL Skowronków w Jaworznie.



Kosultantka na nc+ na pytanie
"Wybierając u Państwa pakiet internetu 100 gb oferują Państwo router D-link DWR-116. Proszę o informacje czy router ten będzie współpracował z modemem HuaweiE5377 ?"

Odpowiedziała
"Za pomocą USB te urządzenia będą ze sobą "


Na kolejne pytanie
"i nie ma znaczenia ze jedno ztych urządzen to router MiFi ?"
"Wspomniane urzadzenie HuaweiE5377 to urzadzenie typu mifi .. Chce miec pewnosc ze ofeorwany przez Państwa router Dlink będize wspopracował z tego typu urządzeniami"


Odpowiedziała
"Proszę o chwilę cierpliwości. Zweryfikuję tą informację i wrócę do rozmowy."
"Model HuaweiE5377 sam w sobie jest routerem. Jeżeli nie posiada blokady SIM może Pan ko wykorzystać jako router również w usłudze internetowej platformy nc+."




Skoro tak to pojawia sie pytanie jak HuaweiE5377 podłaczyć do jakiejkolwiek anteny zamontowanej na dachu ?
Poza tym HuaweiE5377 musi byc jakoś ładowany wszak moc baterii jest oganiczona.

Analogicznie bedzie jezeli skorzystam z oferty LTE za 5 zł w PlAY - o ile ona jeszcze jest aktywna...



Jak to wszystko połaczyć? Antene z HuaweiE5377 ?? no i jaką antenę?
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: matek451 »

Sens rozmowy z konsultantką nc+ żaden. Sens brania 100GB w nc+ za 59,99 żaden. Oferta słaba. Zadałem konkretne pytania i zaleciłem testy, po nich dobór anteny. Play ma BTS LTE1800, LTE2100 przy Grunwaldzkiej 36, około kilometra od ciebie.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

matek451 pisze:Sens rozmowy z konsultantką nc+ żaden. Sens brania 100GB w nc+ za 59,99 żaden. Oferta słaba. Zadałem konkretne pytania i zaleciłem testy, po nich dobór anteny. Play ma BTS LTE1800, LTE2100 przy Grunwaldzkiej 36, około kilometra od ciebie.



Dziś wieczorem zrobię. Zobaczę co wyjdzie w domu na pietrze i na parterze oraz co wyjdzie przed domem od strony od ktorej jest BTS Play.

Będę sie łacyzł za pomocą wspomnianego powyużej modemu Huawei.

Pozdrav
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

witajcie


próbuje próbuje i nic.... włączam ten program LTE watch by sprawdzić moj router, wpisuje IP mojego routera i mam coś takiego (plik 1),
a po kliknięciu na SAVE pojawia się to co widac w pliku 2

Połaczenie nie może zostac ustanowione.


Czy to mozliwe by moj router nie był w ogóle obsługiwany przez ten program?


A moze sprawdzić to programem Huawei Toolbox ? Tylko gdzie ja go znajdę ?

Pozdrav
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: dzejk »

toolboxa znajdziesz tutaj https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar
e5377 nie zawsze chce działać z tymi programami, zależy od firmware. Spróbuj włączyć logowanie hasłem w panelu www modemu, powinno pomóc.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

poniezej przesyłam printscreeny moch dzisiejszych testów na Huawei Toolbox

pierwszy w kichni - pomieszczenie o jednym z najgoszych zasięgów

drugi w pokoju na pietrze przy drzwiach balkonowych zamkniętych - pomieszczenie o najlepszym zasiegu - na podstawie speedtestów.

Urzadzenie Huawei E5377 było cały czas przez USB podpięte do kompa.

Czy te testy wystarczą by okreslic jakiej anteny potrzebuję?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

a taki wynik otrzymałem w tym samym pokoju na pietrze z moim Huawei odłączonym od laptopa, leżącym na ziemi
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: dzejk »

drugie połączenie na lte 1800, parametry sygnału nie najgorsze, z dobrą anteną, np. http://cybertech.com.pl/p132,antena-dua ... -mimo.html powinno być optymalnie. Tylko wpierw pytanie, czy prędkości wzrosną na tyle, że jest sens ją kupować. Zrób speedtest na parapecie balkonu i powtórz go 100m od nadajnika.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

Pojawia się jeszcze jedno techniczne pytanie.

Nawet jeżeli ta antena będzie ok.. i nawet jeżeli ma ona odpowiednie złącze pasujące do mojego modemu to jak to ma wyglądać... Antena podłączona do modemu (by był zasięg), a ten podłączony do laptopa (by było zasilanie) ?


A może zrobić takie łaczenie....
Dokupić jakiś router.. Np ten TP-LINK TL-MR3420 którego zadaniem byłoby zasilanie poprzez USB mojego Huaweia? Dzięki temu przenosząc po pokojach mojego laptopa nie musiałbym nosić za sobą Huaweia podłączonego do anteny.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

A może rozejrzeć się za anteną do wspomnianego TP linka a Huaweia traktować w całej konfiguracji tylko i wyłącznie jak modem. Oczywiście o ile wszystkie to urządzenia się ze sobą nie pogryzą.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: dzejk »

Co stoi na przeszkodzie podłączyć zasilacz usb z gniazda sieciowego do huawei? Laptop po wifi.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

mam kilka ładowarek na USB ktore służą doładowania telefonu LG g3 za pomocą kabla MINI USB/USB. Nie wiem czy taka ładowarka moze być... by nie spaliło mojego Huaweia
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: D-link DWR-116 + Huwaei E5377 ? - jaka antena? Jak to połączyć

Post autor: forscher »

Witajcie


czy antenę
http://cybertech.com.pl/p132,antena-dua ... -mimo.html

można zamontować tuz obok tzn. na tym samym metalowym szlabanie, w odległósci kilkudzisięciu cm od anteny kierunkowej służacej do odbioru tv naziemnej ?


Czy nie będą one miały na siebie negatywnego wpływu np poprzez jakies promieniowanie?
ODPOWIEDZ