Cybertech 10dBi MIMO - wystarczy?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Cybertech 10dBi MIMO - wystarczy?

Post autor: tom3636 »

Witam

Jedzie do mnie nowiutki e5186 i będę chciał dokupić Cybertecha 10dBi. Od ponad dwóch lat jadę na e3372 z różnymi modemami od Tplinków przez Nexx 3020 na Dovado kończąc. Jak router stał na poddaszu to spokojnie mi w 99 procentach wystarczał. Czasem zdarzają się jednak problemy. Nie jest to często, może raz czy dwa razy w miesiącu połączenie się zrywało. Do najbliższego BTS mam około 5 km, teren płaski, pola, domki i czasem parę drzewek. Stacji BTS nie widzę niestety

Na Dovado + e3372 stojącym na poddaszu w nocy transfer dochodził do 40 w najgorszych warunkach spada do kilku. Dovado już poszło do ludzi
Teraz jak modem jest za oknem na świeżym powietrzu, ale o 2-3 metry niżej niż Dovado, to transfer mam 22/24 Mbps. Myślę, że w nocy do 40 dociągnie
Testowane w sobotę około 17 przy bardzo słabiutkim deszczu. Pogoda niefajna, więc ludzie siedzą w domu i korzystają z neta jak mniemam.
Parametry połączenia:
RSSI: -75dBm - czasem - 69 wskakuje
RSRP: -97dBm
RSRQ: -9dB
SINR: 9dB

Czy antena 10 dBi wystarczy, czy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 15 dBi? kabel mi wystarczy 3-4 metry. Działa u mnie tylko LTE na paśmie 1800.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Cybertech 10dBi MIMO - wystarczy?

Post autor: matek451 »

Tu nie ma co oszczędzać, bierz anteną o zysku 15dBi. straty na kablu i złaczach około 3dB , zostanie 12 na czysto. W takich warunkach to lepszy wybór.
ODPOWIEDZ