LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

Witam,
Sprawdziłem sobie jakie nadajniki LTE mam w pobliżu i wychodzi na to ,że najbliżej ma PLAY. Posiadając domowy internet LTE z cyfrowego Polsatu mam ustawić antenę właśnie w kierunku nadajnika play czy może w stronę nadajnika cyfrowego Polsatu który jest o wiele dalej?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: onken »

Jak masz Polsat to na Polsat / Plus, co Ci przyszło do głowy żeby na nadajnik Playa ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

Heh, czyli od ponad roku mam źle ustawioną antenę z zestawu ODU-IDU. Jakoś nigdy się nie zastanawiałem do kogo należy ten nadajnik tylko od razu kierowałem antenę w jego stronę. No nic czyli pozostaje mi kupić i przerobić ODU i kierować się w stronę nadajnika plusa który jest o jakieś 5km dalej i za lasami.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: matek451 »

Chyba sobie żartujesz lub za dużo się naczytałeś bzdur na Forum Plusa o ustawieniu ODU. Przecież ten złom nie ma anteny kierunkowej tylko słabiutki szajs dookólny o znikomym zysku, takiej anteny ze względu na jej charakterystykę nie ustawisz na konkretny BTS. po co brałeś złom skoro masz kawał drogi poprzez lasy do BTS-a z grupy Plusa? Korzystasz z LTE800 Sferii czy LTE1800aero2, o ile to IDU-ODU200. Jaka to lokalizacja?
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

Mam IDU-ODU200 ustawione na LTE 1800:

RSRP: -108 dBm
RSRQ: -12 dB
RSSI: -87 dBm
SINR: 0 dB
Informacja o lokalizacji: 75
Pasmo: 3 (1800 MHz)

Znalazłem poradnik jak przerobić ten zestaw i podpiąć normalną antene ale niestety nie posiadam ODU na własność i musiał bym pierw go kupić od operatora. Taniej by wyszło kupić inny zestaw i przepiąć kartę sim? Zacząłem interesować się tematem po zmianie IDU-ODU100 na 200 bo od tamtej pory internet chodzi w wiele gorzej. Dawnej wyciągał mi 10-20 Mbps a teraz ledwo 2-6Mbps a antena jest w tym samym miejscu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: matek451 »

Nigdy nie powinieneś brać w CP/Plusie jakiegokolwiek IDU-ODU a tym bardziej przedłużać umowy z IDU-ODU-200. Sam piszesz ze masz daleko do BTS-a i przez las, szkoda ze nie podałeś lokalizacji. To po pierwsze a po drugie to po co przedłużałeś CP skoro prędkości w CP/Plusie pikowały w dól. To norma dla tego operatora, trzeba było rezygnować. Teraz nic nie zrobisz a może być tylko gorzej skoro LTE1800Aero2 działa tak wolno, pozostają modły aby nikt w tej okolicy nie wpadł na taki szalony pomysł i nie brał Plusa/CP. Parametry sygnału tragiczne, SINR słaby świadczy o obciążeniu BTS-a. Najgorsze w tym wszystkim ze Plus nadal promuje ten swój szajs i poleca go do korzystania z sieci LTE1800Aero2. Pewnie magazyny ze złomem pękają w szwach, tak samo było z IDU-ODU100. Też szukali leszczy. Nie od dziś wiadomo że ogladanie reklam TV szkodzi. Jakiekolwiek inwestycje w ODU to strata kasy.
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

Mam u siebie do wyboru albo LTE albo bardzo nędzną radiówkę. Na IDU-ODU 100 śmigało to czemu by nie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> "lepszej wersji". No nic chyba będę musiał się ratować nowym zestawem z jakąś dobrą anteną.

BTS jest na pewno obciążony bo w mojej okolicy ODU rosną jak grzyby po deszczu :D gdzie nie popatrzysz tam antena CP/Plus


Podsyłam mapkę zasięgu:https://ibb.co/hH8wrF
-na czarno nadajnik
-za zielono przybliżona moja lokalizacja
-na bordowo las o którym mówiłem

Na plus jest to ,że moja miejscowość jest położona wyżej niż ten las i BTS więc jest szansa na lepszy sygnał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: matek451 »

Janusze naogladają się reklam w TV i biorą szajs aż miło a Zygmunt się cieszy. Na ODU100 internet w tej okolicy jakoś działał( bo o śmiganiu nie mogło być mowy skoro sprzęt ograniczał DL do 30Mb/s) ale to jak w piosence już było. Degradacja sieci Plusa jaka nastapiła w ciągu dwóch lat jest zatrważająca, w tej lokalizacji ratunkiem może być ewentualne uruchomienie pozwolenia na LTE1800 aero2 w Cmolasie gdzie działa UMTS900, możliwe ze już działa. Trzeba by sprawdzić lub spytać na forum Plusa. Ci którzy biorą IDU-ODU nie mają zielonego pojęcia jak działa internet mobilny i ten wynalazek. Świadomy klient bierze od operatora sprzęt z LTE-A . A mający trochę wiedzy omijają w tej lokalizacji Plusa/CP szerokim łukiem skoro pod nosem mają BTS Play w Jagodniku z LTE1800, LTE2100 i LTE800, do tego Orange z BTS-em LTE800 w Cmolasie.
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

Telewizji nie oglądam :) ale fakt trzeba było poczytać o tym wynalazku ODU-IDU... No nic będę próbował wymienić u operatora sprzęt na Huawei B315 i dokupić tą antenkę: http://allegro.pl/mocna-antena-lte-4g-m ... 63002.html

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: radius »

Dobrze, że odnośnika nie otwiera, bo po pierwszych słowach można podejrzewać, że to jakiś bubel.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Kwakx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-03-19, 11:41

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: Kwakx »

To jest ta antena od Cybertecha którą tu dość polecacie więc myślę, że się nada :)

http://allegro.pl/mocna-antena-lte-4g-m ... 63002.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE z cyfrowego polsatu a nadajnik play

Post autor: dzejk »

na 15-metrowym kablu szału nie będzie.
ODPOWIEDZ