Jaka antena - Huawei B315

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Jaka antena - Huawei B315

Post autor: Shaviq »

Cześć!
Niedługo wysyłam mojemu znajomemu B315, bo mam jeden router, którego nie używam.
W jego okolicy są 2 nadajniki od Orange.

(1) Jeden z nich obsługuje LTE na 2 częstotliwościach:
1800MHz, 2600MHz

(2) Drugi z nich obsługuje LTE na 1 częstotliwości:
1800MHz

Rozmawiałem z Orange z 2 osobami z działu technicznego i proponowali łączenie do nadajnika numer 1.


W okolicy nie ma bloków, są jedynie niskie domki i niskie drzewa. Internet tak naprawdę na urządzeniu airbox2 już działa ładnie, lepszy upload niż ja u siebie na Huawei B315, a to dobrze, ponieważ chodzi tu o streaming. Jednak czasem nadanie na żywo po prostu zacina, zakładam, że jest to kwestia wahania się przesyłu uploadu lub zbyt wysoki ping, ciężko mi stwierdzić.
Dlatego poszukujemy anteny na 1800MHz / 2600MHz do LTE. Odległość domu od nadajnika to 600 metrów. Zakładam, że najlepsza będzie tutaj antena kierunkowa i na pasmo 2600MHz, ale miło gdyby ktoś się wypowiedział i pomógł z wyborem.
Co polecicie do ceny 300zł?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka antena - Huawei B315

Post autor: onken »

Odległość 600m i antena do tego ??

Moim zdaniem bez sensu, najpierw i tak trzeba by sprawdzić obecnie poziom sygnału.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Jaka antena - Huawei B315

Post autor: Shaviq »

Hmm, skoro ping w grach potrafi być 50 i nagle skoczyć do 120 to raczej jest to spory problem, szczególnie kiedy przez te wahania zacina się stream. Jeśli chodzi o sygnał, to chętnie to sprawdzę, jeśli masz jakiś program, który działa na airbox 2, którego aktualnie używa znajomy. LTEwatch oraz infonet (tak chyba się to nazywało) - nie działa.
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Jaka antena - Huawei B315

Post autor: kamil666 »

Na lte nie spodziewaj się pingu ok 2-5ms. Ja minimum co wyciągam to ok. 30-40ms, a skoki były i zawsze będą.
Ja widzę jak pomimo transferu zachowuje się obraz z kamery online. Pomimo wysokich transferów uploadu, przy odbiorze z innej sieci tnie obraz który teoretycznie powinien być płynny przy ok 5Mb/s, a jest ok. 25Mb/s i to nie daje rady.
Shaviq
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-03-16, 20:39

Re: Jaka antena - Huawei B315

Post autor: Shaviq »

Ja to wiem, cudów nie oczekuję, a jedynie poprawy. Sam u siebie mam 17ms pingu. Z airbox 2 przechodzimy na B315, żadna antena nic nie pomoże więcej? ;v
ODPOWIEDZ