Przesyłka z Cyberech

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

Witajcie


otrzymałem właśnie przesyłkę z firmy Cybertech... upragnioną oczekiwana antenę... dokładnie tę. http://cybertech.com.pl/p132,antena-dua ... -mimo.html
Antena Dualna LTE/4G 15dBi do Huawei E5373, E5377 MIMO

W PROMOCJI.... Pomyślał by kto.....


Antennę zamontował mi fachowiec na dachu, skierował na najbliższy nadajnik BTS... Podłączyłem ją do modemu.... i co.... JAJCO! Różnica przed podłączeniem a po podłaczeniu jest ZEROWA !

Sprawdziłem podłączenia.. Z zewnątrz domu sprawdziłem czy antena przymocowana na maszcie na dachu sie nie poluzowała... Wszystko było ok... Testy predkosci łacza zrobione na róznych stronach kilkakrotnie... efekt dokładnie taki sam jakby anteny nie było w ogóle..

Więc zacząłem sprawdzać kable,... no i natrafiłem na takie cudeńko..

.......................................................................................................................................


Jak można komukolwiek wciskać taki syf ???? Jak temu człowiekowi właścicielowi firmy Cybertech nie jest zwyczaje W S T Y D wciskać ludzim takie gófffno???


Ktoś ten pęknietey lub urwany kabel świadomie zalepił taśmą i świadomie uznał ze towar nadaje sie do sprzedaży .... a raczej do wciśniecia tego kitu....

Jak można być takim sprzedawcą?


W wiele kwestii jestem w stanie uwierzyć ale nie w to że to się stało "przypadkiem"



Ciekawe czy tylko ja dostałem od tej "firmy" taki syf... Może takich przypadków jest więcej ?


Pomijam fakt, że sprzedaż jest bez paragonu... bo i po co komu paragon... No ale może przyjdzie za jakiś czas pocztą lub emailem... Oby.



Na wysyłaną smsową i mmsową wiadomość właściciel numeru podanego na stronie "firmy" Cybertech - oczywiście - nie odpowiada. A jakże... Bo i po co...

Może to co tu pisze jest przepełnione emocjami... ale mam alergie na MÓWIĄC BARDZO DELIKATNIE "nieprofesjonalne"zachowania firm wobec swoich klientów.


Chyba udało mi sie powstrzymać od przekleństw..


Wewnętrznie dostaje qrwicy myśląc o tej sytuacji...
ale jak to mówią...
Obrazek








PS czy ktoś zna PORZĄDNĄ firmęktóra także ma w ofercie anteny?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

Ciężko wyrokować, wcześniej takich kwiatków nie było - może dostał Ci się jakiś zwrot od innego klienta? Reklamuj.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: krystianb »

forscher pisze:Antennę zamontował mi fachowiec na dachu, skierował na najbliższy nadajnik BTS... Podłączyłem ją do modemu....
I ten "fachowiec" nie zauważył zniszczonego kabla. Ba nawet ten uszkodzony falowód nie przeszkadzał mu w pomiarach niezbędnych przy ustawieniu anteny. No chyba musiał mieć zdolności telepatyczne, że ich nie potrzebował, pogratulować takiego montera. Choć ja mam tu swoją teorię.
Aha i po podłączeniu uszkodzonego falowodu powinno być gorzej niż bez anteny...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

krystianb
Dziekuje za gratulacje.. Ehhh Zauważyłeś ze w zacytowanym przez ciebie tekście nie naposalem ani slowa o pomiarach elektronicznych? Powód - takowych nie bylo. Bylo ustlalenie kątów na mapie i przed domem za pomocą.niezwykłego urzadzenia jakim jest kompas i okreslenie w ten sposob w ktora strone ma byc zwrocona antena. Wierze ze takiemu profi jak ty ta metoda jest znana.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: krystianb »

forscher pisze:Bylo ustlalenie kątów na mapie i przed domem za pomocą.niezwykłego urzadzenia jakim jest kompas i okreslenie w ten sposob w ktora strone ma byc zwrocona antena.
Absolutny profesjonalizm, a elewacja <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> prosto z upy. Pewnie ten "profesjonalista" w ten sam sposób ustawia anteny satelitarne, przy czym czasz poniżej 1.8M nie ustawia, bo się na nasze szerokości nie nadają :rotfl2:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

krystianb

No cóż.. Niestety nie bylo cie w pobliżu.
Chcesz to dam ci namiary na niego bys się dowiedzial jak ustawia anteny sat a nie bladzil w zwooch domyslach i przypuszczeniach. Pozwoli to także uniknac twojego dalszego gdybania. WsK twoje powyzsze wypowiedzi z ponad op procentach z tego wlaznie zoe składają. Nasz ty profesjonalisto.


PS
Juz się czujesz dowartosciowany?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

A kto stwierdził te uszkodzenie?
Jesteś w 100% pewny, że to nie Twój monter uszkodził przewód?

Ustawiał na kompas, a po co?

Przecież mógł na RSRP.

Zaraz się okaże, że antena na 1800, w którego Ty nie jesteś zasięgu.

Wszystkie powyższe posty mają sens...oprócz Twojego.

Nie wymieniłeś sprzętu jaki masz.

Nie pokazałeś RSRP przed i po podłączeniu anteny.

Nie załączyłeś dowodu, że to właściwe pasmo próbujesz wzmacniać.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

radius pisze:A kto stwierdził te uszkodzenie?
Jesteś w 100% pewny, że to nie Twój monter uszkodził przewód?

Ustawiał na kompas, a po co?

Przecież mógł na RSRP.

Zaraz się okaże, że antena na 1800, w którego Ty nie jesteś zasięgu.

Wszystkie powyższe posty mają sens...oprócz Twojego.

Nie wymieniłeś sprzętu jaki masz.

Nie pokazałeś RSRP przed i po podłączeniu anteny.

Nie załączyłeś dowodu, że to właściwe pasmo próbujesz wzmacniać.

1. Tak

2. Po to by nie posiadajac miernikow elektronicznych w miare jak najdokladniej określić prostą lączącą dwa punkty. Punkt A czyli BTS z czestotliwoscia 1800 oraz punkt B moj dom (dokladniej - jego najwyzsza część. Jeszcze dokladniej - maszt o dl. 3 m zamontowany na wylocie kanalow wentylacyjnych. )

2 a. Mogl ale tego nie robił. Zrobione zostalo tak jak opsialem wyraznie i po polsku powyzej.

3. No to poczekaj na ten zarazz... Moze sie okaze to co napisałeś.

4. Twój za to ma gleboki sens. Doceniam ten "wartosciowy" przekaz.

5. Po co mam wymieniać sprzęt jaki mam ?? Cos to zmieni w opisie zdarzenia ktors mialo.miejsce? Wymienienie sprzetu sprawi ze kabel sam się naprawi?
Antena wyraźnie wspomniana w opisie produktu jest dedykowana do okreslonych modemow. Wiec logicznie myslac - mam jeden z nich.

6. Tak. Nie pokazalem. A to jakis przymus? Cos komus musze tu udowadniać? Tobie ?? :)

7. Owszem. Nie pokazalem. J.w. zalaczenie tu takiego dowodu cos zmieni?



PS nie zalaczylem tez dowodow na to ze w ogole ta antene posiadam. A takze dowodow na to ze jest ona jakkolwkek zamontowana. Dowodow na posiadanie opisanego masztu takze nie dodalem a z pewnością stanowia one wazny argument w calej tej sprawie. Aha.. Nie dalem tez dowodow na to ze ten dom istnieje.. A to przeciez w tej sprawie najwazniejze. Nieprawdaż?

Bo przecież słowa sa niczym.. Ty na wszystko potrzebujesz dowodu.
I tego sie trzymaj.
W opisywanej sprawie faktycznie ma to "ogromne" znaczenie. Szczegolnie pisanie o tym co mogl owy fachowiec zrobic i rozważanie dlaczego postąpił tak a nie inaczej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

Szukasz sensacji, której tu nie znajdziesz.

Z takim nastawieniem nie osiągniesz tu tego czego byś chciał - ukamienowania czy ukrzyżowania Sprzedającego.

Gdybyś mniej cwaniakował, a więcej czytał to byś poprosił Sprzedawcę o wyprowadzenie gniazd N na "plecy" anteny i zastosował przewód z wyższej półki, np. Belden, Draka, Andrew, Telegartner, itd.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

1. Nie szukam sensacji. No ale widpcznie wiesz lepiej...

2. Czlowieku. Zwyczajne - tak jak wielu uzytkownikow na rozmaitych forach - opisalem - pewnie troche zbyt emocjonalnie - to co mnie spotkalo. Tyle. A tyle. Jest to dla ciebie mozliwe to zrozumienia - czy na to też potrzebujesz "dowodu" ?
Nie oczekuje ukamieniowania sprzedajacego. MOŻE nie on tu zawinil.. Może.
Dziwny masz sposob prowadzenia rozmowy.. Jak nie gdybanie to zaś wmawianie komuś swoich teorii.. Chocby nawet ze stanem faktycznym nie miały nic wspólnego. Jak w powyższej wypowiedzi.

3. Widocznie za malo cwaniakowalem i posluchalem porady jednego z uznanych uzytkownikow tego forum w innym wątku i dlatego zakupilem ta antene.

Jesli masz jakieś konkretne pytania bez gdybania i wmawiania swoich "wartościowych" teorii - pisz :)

Pozdrawiam
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: Akwinata »

Kupiłem od cybertecha najpierw antenę na 1800. Okazało się, że nie jestem zasięgu takiej częstotliwości. Jeden telefon z wyjaśnieniem, prośba o wymianę - wszystko bez problemu. Później domówiłem jeszcze jedną ATK-20 - bez problemu Domawiałem też kolejne kable i również nie było kłopotu. Co więcej, jak zadzwoniłem dopytać czy do skrócenia kabli nie będę potrzebował jakiejś zaciskarki czy fachowych umiejętności, to facet poświęcił mi swój czas, wszystko wyjaśnił i zrobiłem sam zgodnie z jego instrukcją. Oczywiście net hula aż miło. Także jakoś niefartownie trafiłeś albo zwyczajnie zamiast zweryfikować kto jest winny, wyleciałeś "z buzią" na nieodpowiednią osobę? :P
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

Sadze ze trudno zweryfikowac kto jest winny. Faktem jest że od sprzedawcy otrzymalem to co na zdjeciach. Wierzę ze i moje odczucia po finalnym zalatwieniu sprawy będą takie same jak Twoje Akwinata.

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

Ten kabel jest faktycznie przerwany w tym miejscu, czy tylko złamany? Czy parametry sygnału na drugim kablu z zestawu, tym dobrym, są podobne?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

dzejk pisze:Ten kabel jest faktycznie przerwany w tym miejscu, czy tylko złamany? Czy parametry sygnału na drugim kablu z zestawu, tym dobrym, są podobne?

Nie wiem czy jest przerwany czy złamany. nie rozpieczętowywałem izolacji.
Zrobiłem jednak testy.

Na początek test z podłączaną anteną i bez anteny,

Siła sygnału bez anteny (mam na myśli transfer obierania danych) jest lepsza niż z anteną. Czy tylko dla mnie jest to dowód o tym iz kabel jest przerwany?

C.D.N.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

Następnie zrobiłem test podłączając tylko jeden z kabli. Najpierw podłączyłem ten uszkodzony a następnie tylko ten dobry.
Wyniki w skanach poniżej



Wyniki mowią same za siebie... specem w tej dziedzinie nie jestem ale gołym okiem widać że z tym kablem coś jest nie teges...

Pomijam fakt ze transfer i tak daleki jest od oczekiwań.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

Czy Ty widzisz, że masz różne CellID z i bez anteny?!
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

Łączysz się na różnych częstotliwościach, raz 800, raz 1800 MHz, w dodatku z 2 różnymi nadajnikami. Ten na wyższej częstotliwości może być zapchany. Trzeba je zlokalizować po cell-id (napisz w tym temacie viewtopic.php?f=14&t=46043&p=549176#p549176 ) i zrobić testy pod masztem. Może się okazać, że bardziej przydadzą się anteny na LTE 800 MHz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: matek451 »

Antena działa prawidłowo, ustawiona na konkretny BTS z dwoma kablami łączy z LTE1800, niestety ale BTS przeciążony. Bez anteny połączenie z innym BTS-em LTE800 Play. Na jednym kablu połączenie z LTE2100 i LTE800 na tym samym BTS-ie co LTE1800. W Toolboxie brak wymuszenia konkretnych pasm. Na który BTS ten fachowiec ustawił antenę?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

Antena jest ustawiona na BTS


Play (26006) ID: JAW0006
Jaworzno, ul. Grunwaldzka 36 - blok (6 p.)
Play ID: JAW0006
GSM1800 UMTS2100

GSM
Pasmo LAC CID Uwagi
1800 2024 53784 --
1800 2024 53785 --
1800 2024 53786 --
UMTS
Pasmo LAC RNC CID LongCID Nośna Uwagi
2100 213 24 23247 1596111 ? --
2100 213 24 23248 1596112 ? --
2100 213 24 23249 1596113 ? --
2100 213 24 55511 1628375 10812 --
2100 213 24 55512 1628376 10812 --
2100 213 24 55513 1628377 10812
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

ten bts ma pozwolenia na LTE 1800 oraz 2100 MHz. Najbliższy z pozwoleniem na LTE 800 to ten z Dwornickiego 2, tam również jest pozwolenie na 1800, 2100 i 2600 MHz http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 78&zoom=16
Zobacz, czy na nowym toolboxie będzie aktywny wybór bandów https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

no ok... ale co dla mnie oznacza fakt ze jakiś BTS ma jakieś tam pozwolenia?

Tak po chłopsku... Czy Zakupiona antena na 1800 jest niewłaściwa? Coś musi byc nie tak skoro z podłączoną anteną mam tak kiepskie dane transferu...

Ma sens dalsze kombinowanie tą anteną?


PS wybór bandów? czyli ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

Play ma cztery częstotliwości, tj. 800, 1800, 2100 oraz 2600 MHz. Każdy wycinek eteru nazywany jest określonym Bandem. Są to kolejno 20, 3, 1, 7.

Na większości modemów Huawei można je zmieniać w LTEWatch czy Toolbox.

A wyższy upload nie świadczy o niedopasowanej antenie, a, np. o przeciążonej stacji bazowej.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: matek451 »

Tak trudno odpowiedzieć na który BTS jest ustawiona antena ? Masz 30 postów na forum a zadajesz jakieś dziwne pytania.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

matek451
forscher pisze:Antena jest ustawiona na BTS
Play (26006) ID: JAW0006
Jaworzno, ul. Grunwaldzka 36 - blok (6 p.)
Play ID: JAW0006
GSM1800 UMTS2100
Ostatnio zmieniony 2017-04-02, 20:49 przez forscher, łącznie zmieniany 1 raz.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

Zainstalowałem nowy toolbox i z tego co zauważyłem w opcji NETWORK BAND mam możliwość wybierania bandów. Mój Huawei zmiany bandów akceptuje.
Mam zatem możliwość przejścia z ogólnego AUTOMATIC na przykład na B20, B3 i inne....

Moje wnioski:
1. BTS na który jest ustawiona antena ma pozwolenia na LTE 1800 oraz 2100 MHz
Z waszych postów wynika że był zatkany.. Stąd słaby transfer.

2. Ten drugi BTS na Dwornickiego ma pozwolenia 800, 1800, 2100 i 2600 MHz
W kwestii lokalizacji znajduje się on okolo 700 metrów dalej od tego na który ustawiona jest antena. (tego z punktu 1.) A co za tym idzie dalej ode mnie.

3. Jak sprawdzić który z tych nadajników będzie dla mnie bardziej odpowiedni? Jak to przetestować ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

Obejść stację dookoła z telefonem w dłoni upewniając się, że CellID się zmienia wraz z ustawieniem anten.

Przypisać eNBI i CellID (odczytać go z Network Cell Info) do danej stacji.

Zrobić test prędkości (dla każdego Bandu) przynajmniej na sektorze który patrzy w Twoją stronę.

Wymusić w domu taką częstotliwość która Ci najbardziej odpowiada i za pomocą anteny próbuj się z nią łączyć.

Czy się udaje poznasz po CellID.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

Na telefonie bez roota będzie ciężko wybrać pasma, choć są nieliczne wyjątki.
Przejdź się z modemem i lapkiem pod nadajnik i przetestuj prędkość na tych pasmach. Najlepiej tak 100-200m od nadajnika, od strony domu, w bezpośredniej widoczności i godzinach szczytu (19-21). Nie wszystkie pozwolenia muszą działać, więc się nie przejmuj, jeśli np. 2600 nie będzie.
Druga sprawa - jeśli ten dalszy bts leży "po drodze" tego pierwszego, to nie da rady się z nim połączyć na paśmie, które mają oba.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: forscher »

radius

miej litość... CellID? eNBi? mam co prawda na komórce zainstalowaną aplikację Network Cell Info Lite i po jej uruchomieniu w opcji WSKAŹNIK widzę na ekranie jakieś dwa wkazniki ze wskazówkami i jakieś cyfry ujemne... Ale co jest czym.... Któreś z tych to owo "eNBi"?

W opcji DANE tez nie ma nic o CellId ani tym bardziej o eNBi. :(
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: radius »

Przełącz z Gauge na Raw. Ukaże się eNB i ECI (CellID).

Jaki masz telefon?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech - W S T Y D ! Po prostu W S T Y D !!!

Post autor: dzejk »

Cell-id masz w programie toolbox, a w Network Cell Info w zakładce Wskaźnik masz eNB: i numer - na środku, po lewej. Tak samo ECI i reszta.
Rób zrzuty ekranu, resztę ogarniemy na forum.
ODPOWIEDZ