Przesyłka z Cyberech

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

radius pisze:
To chyba ktoś z Twoich bliskich, że tak Go bronisz.

Są dwie opcje... albo w tym wątku będziemy wszyscy się użalać i przeklinać na czym świat stoi człowieka który blednie ustawił antenę. Będziemy go obrzucać wyzwiskami i różnymi epitetami oraz narzekać jak on mógł zrobić to co zrobił tudzież dlaczego nie zrobił tego co mógł zrobić.

Albo pojawia się tu wątki natury merytorycznej pomagające autorowi tego wątku (mojej skromnej osobie) w rozwiązaniu opisanej sytuacji i w jej naprawieniu.


Jeśli mowa o bronieniu czegoś to faktycznie będę.. bede bronił tego by większość postów w tym wątku były tworzone w myśl tej drugiej opcji.

Dwóch spośród użytkowników się tu wypowiadających w swoich wypowiedziach skłania się do robienia z tego wątku istnej połajanki i płakania nad rozlanym mlekiem.
Być może mój syn chodzący do przedszkola widziałby sens w takim postępowaniu. Ja sensu w personalnych przepychankach nie dostrzegam. I nie ma tu znaczenia czy osobą tą jest mój brat bliźniak czy kolega kolegi czy tez Franek Paciocha z Toporzyska.

F I N E
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

ustaw antenę na bts z lte 2600, na routerze wymuś także 2600 i zobacz, czy złapiesz sygnał.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

Robie testy


wyniki transferu
ping 42
dl 24
ul 14

bez podłączonej anteny
wymuszone LTE na modemie
częstotliwość 1800

tyle tylko ze w modemie jest karta ORANGE!


PS za chwile jadę do Euro po Netgear EX7000, wierzę że z jego pomoca będę miał podobne wyniki na Play'u.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Żal to czytać. Ty nic nie rozumiesz i niczego sie nie mauczyles.Szkoda czasu dla ciebie.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451 pisze:Ty nic nie rozumiesz i niczego sie nie mauczyles.
masz racje. Wierzę że pisząc te słowa poczułeś się lepiej.
Wszak weekend tuż tuż.
Oby był miły dla ciebie guru.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

dzejk pisze:ustaw antenę na bts z lte 2600, na routerze wymuś także 2600 i zobacz, czy złapiesz sygnał.

bez anteny na wymuszonym LTE na czestotliwosci 2600 mam takie dane
Ping 49
dl 7,25
ul 0,41


z ustawieniem anteny poczekac musze az przestanie lać i dach przeschnie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

a parametry sygnału z programu ltewatch lub toolbox ?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

to parametry przy Auto 2600
Ping 50
dl 8,72
ul 0,37





Próbowałem teraz wymusic LTE na 2600 ale sie nie da - brak usługi.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

to samo co poprzednio, nie łapie lte, tylko 3g.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

I tak wkoło Macieju.Kilka stron bicia piany.No chociaz pojawil sie pomysl z EX7000
Tylko nie wiadomoo po co . Ten temat i dyskusja od kilku stron to nieporozumienie
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: wojteks »

matek451 pisze: Ten temat i dyskusja od kilku stron to nieporozumienie
Od samego początku ale skoro podtrzymujecie tę dyskusję to trwa.
Nie pomagam na PW!
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451
nie czuj się zmuszany do uczestniczenia w tej dyskusji.
Masz racje pisząc ze nic się nie nauczyłem i nic nie wiem... Więc jak sądzę nie powinien zdziwić cie fakt iż twoje "pomysły" tu redagowane także na nic się nie zdały.

Więc jak tu się czegokolwiek nauczyć mając takiego "nauczyciela"?

matek451 pisze:No chociaz pojawil sie pomysl z EX7000
Tylko nie wiadomoo po co .
Gdy pojawił się ten pomysł - wolałeś klepać teksty o swoich żalach niż doradzić komuś - kto sam się przyznał - że do bycia "guru" nie w ilości postów, ale w dzieleniu się fachową wiedzą, mu daleko.
Napisz coś jeszcze - niech ci liczba postów rośnie.. będziesz przez to jeszcze "większym" guru.


PS
Popatrz na dzejk -facet stara się pomóc, podaje pomysły, pisze na temat, bez wycieczek personalnych - potrafisz tak? czy tez jesteś jeszcze za małym guru by tą sztukę ogarnąć?

Ja też staram się coś działać nie będąc żadnym guru... stąd pomysł z kartą ORANGE - która pokazała, że bez jakiejkolwiek anteny wyniki mam lepsze niż wszem i wobec zachwalanego Playa z tym g...m zwanym roamingiem krajowym.
Jeżeli Netgear nie da efektów to go zwrócę i żadna korona mi z głowy nie spadnie. Ale staram sie coś konkretnego robić. A nie tylko klepać o tym jakiego to miałem kiepskiego fachowca i o tym co on mógł zrobić a czego nie zrobił.. Tudzież czemu to co zrobił nie zrobił tak jak jakiś forumowy guru by zrobił gdyby tu był i dlaczego go nie było skoro być mógł.
Ty - jeśli chcesz - pisz nadal swoje "wzniosłe" teksty o tym jakiego to miałem niefachowego fachowca. Wszak to twój "konik" - przynajmniej w tym wątku.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

wojteks pisze: Od samego początku ale skoro podtrzymujecie tę dyskusję to trwa.
O 2600 z Playa już zapomniałem - tak jak pisałeś.
czy poza tym chcesz coś doradzić?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: radius »

EX7000 to wzmacniacz WLAN. Czyli masz duży dom i WiFi nie sięga Ci do kotłowni. Stawiasz go pomiędzy routerem, a kotłownią żeby pobierał niedostateczny sygnał WiFi i pchał dalej.

To nie ma nic wspólnego z GSM.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Kolego w tym temacie powiedziano już wszystko , dostałeś komplet informacji na temat zasięgu, działających technologii i pasm LTE na BTS-ach Play w twojej okolicy. Potwierdziłeś to testami pod BTS-ami w czym ci chwała. Ze swej strony starałem ci wytłumaczyć że to nie jest kwestia anteny Cybertecha a raczej jej błędnego ustawienia i przeciążenia niektórych BTs-ów w paśmie LTE1800. Gdyby była ustawiona na Grunwaldzką to prawdopodobnie nawet na niej połączyłbyś się z BTS-em LTE2600 Dwornickiego. Te dwa BTS-y są bowiem na tym samym kierunku a antena przeniosłaby punkt poboru sygnału LTE2600 na zewnątrz( tłumienie ścian na tym paśmie to kilkanaście dB). Kolega @dzejk radził to samo. Wskazałem ci anteny na 2600MHz. Wystarczało się do tych porad zastosować a nie miotać się bez sensu.Twoja sprawa jak to wykorzystasz. Teraz nagle wyjeżdżasz z jakiś roamingiem w Play, mieszasz oferty tego operatora i uderzasz w temat Orange. Na dodatek uważasz że te prędkości w Orange masz na stałe. Brak jakichkolwiek wiarygodnych testów Orange w godzinach szczytu, brak screenów z LTEWatchH dla tego operatora. W zamian euforia i zakup EX7000 nie mającego nic wspólnego z tematem. Skąd taki pomysł i do czego ma służyć to wydanie 700 zł.PS. Czy nie uważasz że już dawno powinieneś zmienić tytuł tego tematu?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

w poszukiwaniu 2600 :)

Post autor: forscher »

dzięki za komentarz. czekam aż przestanie lać by sie dobrać do anteny.

Pomysł z Orange to rada jednego z forumowiczów. Nie twierdziłem ze wskazana prędkość na Orange będziie taka zawsze. A euforia owszem.. W podobnych warunkach prędkość 2 lub nawet 3 razy większa niż na Play. Fakt - przedwczesna.

Dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Nie neguję pomysłu z Orange, tym bardziej że teraz za podanie danych adresowych i zgód marketingowych przy rejestracji karty glosowei pre-paid w salonie jest bonus 100GB więc warto korzystać. Zasięg masz pewnie z BTS-a LTE1800NetWorks przy Krakowskiej. Screeny z LTEWatchH mogłyby to potwierdzić. Do tego taki sam BTS przy ul. Galmany 1 więc może z niego. Za pomocą anteny Cybertecha warto by sprawdzić obydwa. Najbliższe pozwolenie na LTE1800 jest przy Narutowicza 1 ale nie wiadomo czy działa. Ogólnie te trzy BTS-y są na róznych kierunkach i antena pozwala wymusić połączenie z tym zapewniającym najlepsze prędkości .
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451 pisze:Nie neguję pomysłu z Orange, tym bardziej że teraz za podanie danych adresowych i zgód marketingowych przy rejestracji karty glosowei pre-paid w salonie jest bonus 100GB więc warto korzystać. Zasięg masz pewnie z BTS-a LTE1800NetWorks przy Krakowskiej. Screeny z LTEWatchH mogłyby to potwierdzić. Do tego taki sam BTS przy ul. Galmany 1 więc może z niego. Za pomocą anteny Cybertecha warto by sprawdzić obydwa. Najbliższe pozwolenie na LTE1800 jest przy Narutowicza 1 ale nie wiadomo czy działa. Ogólnie te trzy BTS-y są na róznych kierunkach i antena pozwala wymusić połączenie z tym zapewniającym najlepsze prędkości .
Racja. Jedyne co mnie jeszcze ciągnie do Play to RBM i duzo GB za niewielkie pieniądze.

Dlatego chce jeszcze próbować go złapać - ale to już na pewno na innych antenach.

Czyli teraz musze robić wszystko by zdobyć antenę na 2600 która złapie sygnał z nadajnika na Dwornickiego. Jeżeli to sie uda - a cuda sie zdarzają - to będzie to dla mnie argument do zakupu routera z agregacją - czy moj tok rozumowania jest właściwy?

Ale czy jezli będę miał antenę na 2600 to czy ona odbierze także niższe częstotliwości - 800, 2100 i inne? Wszak nie wchodzi chyba technicznie w gre zamontowanie kilku anten do różnych częstotliwości.
ODPOWIEDZ