Przesyłka z Cyberech

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

ale jak przekrece antene na Dwornickiego i wymuszę 2600 to nic to chyba nie da.. wszak antena jest na 1800 wiec raczej nie odbierze czestotliwosci 2600

Mam racje?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

dzejk pisze: Wychodzi na to, że działa na nim tylko band 3 (LTE 1800) oraz band 1 (LTE 2100). To ostatnie całkiem nieźle - po uploadzie widać, że play poszerzył już je na 10 MHz. Nie wystarczy Ci tyle ?

down i upload powyżej 20 jak najbardziej mi wystarczy.
Sprawdzalem down i upload w domu i żadna z wartoosci nie byla dwucyfrowa... Czy jedynym tego powodem moze być fakt iż antena: nie była skierowana na ten BTS i w ogógle nie była podłączona do modemu?

Piszesz ze band 7 nie działa.. Na btsearch.pl w szczeólach tego BTS nie ma wymienionego pozwolenia na 2600.

Wygląda na to ze w moim mieście jedynym BTS ktory mam 2600 MHZ jest ten na Dwornickiego.
Wczoraj wieczorem ten BTS na częstotliwości 2600 miał wręcz genialne wyniki pobierania. Może warto spróbować go upolować. Oczywiście po wcześniejszej zmianie anteny na odpowiednia do 2600 MHz - są takie ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

Ta antena się nie nadaje na 2600, kable h155 także mają zbyt duże tłumienie. W najlepszym przypadku parametry będą identyczne, jak sam modem.
Na 2100 jeszcze coś tam zbiera, ale robiona jest pod 1800.
Typowo pod 2100 możesz wymienić tę co masz na 2x http://cybertech.com.pl/p86,antena-hspa ... fme-z.html
Do 2600 to już cięższy temat, ale niektórzy proponują sprawdzić anteny do wifi 2,4GHz. Tylko trzeba złączki wymieniać, bo wifi mają rpSMA.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Gratulacje dla fachowca, kasa pewnie wzięta a antena od początku ustawiona na Insurekcji lub tak pomiędzy BTS-ami, ECI z pierwszego screena na LTEWatchH ( strona 1) takie samo jak na LTE1800 pod BTS-em Insurekcji. Proponuję ustawić ją na ten BTS, wymusić LTE2100 i spróbować jakie uzyskasz prędkości. Antena Cybertecha działa tez w tym pasmie, zysk nieco mniejszy ale wystarczy. Tak jak pisałem wcześniej, w Jaworznie Play korzysta na LTE2100 z 10MHz w MIMO. Na 2600 są drogie anteny z Bestpartnera, ewentualnie niemieckie anteny Dabendorf Novero o niewielkim zysku. Na eBay jest oferta takiej antenki http://www.ebay.pl/itm/4G-LTE-Antenne-M ... 5655081e61 , koszt około 230 zł. Można by zaryzykować i przetestować. Ewentualnie poczekać na efekty testów ludzi, którzy kupili te monstrualne anteny na 2,4GHz do LTE2600.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451

aleś sie uczepił tego fachowca.. Facet zamontował antenę w kierunku ktory został ustalony wg metody opisanej na poczatku tego wątku. Widocznie niezbyt dokładnie.. W porządku. Kwestia poprawy. Ustawienia.. Na pewno nie wymaga to rozpisywania sie w iluś tam postach o tej sytuacji. I pisaniu o nim w sposób w ktory ty byś nie chciał by ktoś o tobie pisał.
aha = tak dla Twojej informacji - widzę, że strasznie cie interesuje komu i za co płacę = kasy za dodatkowe zamontowanie anteny Cybertecha nie wziął. Czy teraz już jestes spokojniejszy?
Oprócz tego ustawił satelitę z zezem na Astrę i Hortbirda - odbior jednego i drugiego za pomocą Ferguson Ariva 4K Combo - bez zarzutu.
Czy tymi słowami temat fachowca można uznać za zakończony? Czy też nadal mam sie spodziewać z twojej strony opowieści i DOMYSŁÓW o tym co było lub być może było.


Może zrobisz sobie wycieczke z Łodzi do Jaworzna i ustawisz mi tą antenę jak PRAWDZIWY FACHOWIEC. Takich PRAWDZIWYCH niestety tu w Jaworznie brak. Pewnie dlatego na moim osiedlu nikt takowej anteny ani żadnej innej związanej z internetem nie posiada.





Sytuacje mam taką, a nie inną - opisaną w powyższych postach i muszę sobie - także z Twoją pomocą - z nią jakos poradzić. Wierze, że w kolejnych postach mi w tym pomożesz.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

Wracając do tematu...
czy warto drązyc temat częstotliwości 2600 skoro nie widze tego BTSa ani stojąc przed domem ani będąc na dachu?

wojteks pisał "brak widoczności optycznej = brak połączenia przy 2600MHz"
Więc jak to jest? Rzeczywiście muszę go widzieć?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

Zgłosiłem jakiś czas temu do operatora sieci PLAY fakt iz mam problem z połaczeniami telefonicznymi oraz fakt, że jakosć transferu danych jest poniżej zadowalającej.


Własnie zadzownił do mnie ktoś z obsługi klienta sieci Play i zakomunikował, że włączył mi ROAMING KRAJOWY NA SIECI ORANGE T MOBILE I PLUS.

Bardzo mnie to zdziwilo.. sadzilem ze Play aytomatycznie korzysta z nadajników wszystkich innych opaertorów i że automattycznie łaczy sie z tym ktorego moc nadjanika jest w danym miejscy najwieksza.... Czy sądząc tak byłem w błędzie?



Czyli teoretycznie dziś wieczorem zasieg powinien byc lepszy.. a co za tym idzie transfer danych także... Teoretycznie..
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

Roaming w plusie i t-mobile jest od razu włączony, a ten z orange dodatkowo.
Niestety w roamingu jest lejek 3Mb/s na 3G, a LTE w ogóle nie jest udostępniane.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

radius pisze:Przekręć antenę na Dwornickiego. I wtedy wymuś 2600.

przeciez to nic nie da skoro antenę mam na 1800 MHz.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: radius »

Ta antena wzmacnia też 2100, czyli 300 MHz wyżej. Ludkowie, którym do B3 dołożono B1 skarżyli się, że modem siedzi na wyższej częstotliwości. Oczywiście tylko Ci którzy nie mogli zmusić modemu do pracy na właściwej częstotliwości.

Także jest szansa, że może i na 2600 zadziała.

A jak nie to zapytasz o dwa Gridy 2,4 GHz na Trzepaku. Tam tym handlują za nieduże pieniądze.

Tylko pytanie jak one pracują na 1800 MHz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

dlaczego DWA gridy ?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

A MOZE takie cos?

http://blackelectronics.com.pl/product_ ... ts_id=8751 wszak pracuje w paśmie 800-3000 MHz. czyli załatwia za jedym razem wszystkie czestotliwosci..


Jakież to cudo może miec wady ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: krystianb »

forscher pisze:aleś sie uczepił tego fachowca.. Facet zamontował antenę w kierunku ktory został ustalony wg metody opisanej na poczatku tego wątku.
Ale to nie jest żadna metoda. Tak nikt rozważny nawet nie ustawia anteny do TV, kompas to żadne narzędzie pomiarowe, a ten człowiek to żaden fachowiec, tylko partacz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

krystianb pisze:
forscher pisze:aleś sie uczepił tego fachowca.. Facet zamontował antenę w kierunku ktory został ustalony wg metody opisanej na poczatku tego wątku.
Ale to nie jest żadna metoda. Tak nikt rozważny nawet nie ustawia anteny do TV, kompas to żadne narzędzie pomiarowe, a ten człowiek to żaden fachowiec, tylko partacz.

Jak nie jeden.... to drugi...

Twierdzisz, że to nie jest żadna metoda? Może dlatego, że nie jest tobie znana... Jak i innym ludkom dla ktorych takie określenia jak: wspołżędne geograficzne, kąty, trójkąty a także umiejetnośc posługiwania sie kompasem czy tez mapą nieco wieksza niz ta w komórce (w przypadku nie posiadania innych innych elektronicznych mierników, są tak obce jak skład chemiczny wnętrza saturna.

Aha... dopisz coś jeszcze... no dodaj jeszcze "do pieca" bo troche mało o nim napisałeś... Myślę ze ten człowiek jest wart bardziej dobitniejszych negatwnych okresleń... baaa może nawert jakichs blizgów.. Pisanych przez ciebie i tobie podobnych "idealnych"
NO jedziesz... Przecież potrafisz...

Swoją droga to dziwne... ze łebki ktorych ta sprawa bezpośrednio nie dotyczy przeżywają to bardziej niz ja sam... No ale jak widac gdzies muszą rozładować swoje frustracje.



PS
aha tu kilka z opisów ludzi ktorzy w twojej nomenklaturze nie pasują do okreslenia "rozważny"
http://blogpl.jwerk.de/2014/10/jak-usta ... o-polsatu/
https://hdtvpolska.com/forum/topic/2243 ... 3b-to-sam/
http://www.dipol.com.pl/instalacja_ante ... bib211.htm
viewtopic.php?t=28009
oo w morde... nawet na tym forum pojawiają sie bardzo "nie rozważni" ludzie chcący ustawiac antene za pomoca kompasu..... nie może być...


PS piszesz ze kompas to żadne narzędzie pomiarowe. Tyle że jestes jedynym, który w tym wątku połaczył słowo kompas z okresleniem "urzadzenie pomiarowe". Choć jakby nie było prawdziwym fachowcom, ktorzy nie moga posłuzyć sie elektronika - kompac może służyć do wykonywania pomiarów.
PS swoją droga dobrze poznac kogos kto zawsze wszystko wykonuje doskonale i nigdy niczego nie zPARTACZył

:super:
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: radius »

Tak się składa, że ja z 10 lat zawodowo ustawiam anteny telewizyjne i satelitarne, a kompasu nie mam nawet w skrzynce.

Do ustawienia anteny potrzebna jest poziomica ( do złapania pionu masztu) i miernik. Jeden z tańszych to Neon dystrybuowany przez Vector.

To chyba ktoś z Twoich bliskich, że tak Go bronisz.

A dwa gridy w celu spełnienia standardu MIMO, czyli jedna antena pionowo, a druga poziomo.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

radius pisze:
To chyba ktoś z Twoich bliskich, że tak Go bronisz.

Są dwie opcje... albo w tym wątku będziemy wszyscy się użalać i przeklinać na czym świat stoi człowieka który blednie ustawił antenę. Będziemy go obrzucać wyzwiskami i różnymi epitetami oraz narzekać jak on mógł zrobić to co zrobił tudzież dlaczego nie zrobił tego co mógł zrobić.

Albo pojawia się tu wątki natury merytorycznej pomagające autorowi tego wątku (mojej skromnej osobie) w rozwiązaniu opisanej sytuacji i w jej naprawieniu.


Jeśli mowa o bronieniu czegoś to faktycznie będę.. bede bronił tego by większość postów w tym wątku były tworzone w myśl tej drugiej opcji.

Dwóch spośród użytkowników się tu wypowiadających w swoich wypowiedziach skłania się do robienia z tego wątku istnej połajanki i płakania nad rozlanym mlekiem.
Być może mój syn chodzący do przedszkola widziałby sens w takim postępowaniu. Ja sensu w personalnych przepychankach nie dostrzegam. I nie ma tu znaczenia czy osobą tą jest mój brat bliźniak czy kolega kolegi czy tez Franek Paciocha z Toporzyska.

F I N E
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

ustaw antenę na bts z lte 2600, na routerze wymuś także 2600 i zobacz, czy złapiesz sygnał.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

Robie testy


wyniki transferu
ping 42
dl 24
ul 14

bez podłączonej anteny
wymuszone LTE na modemie
częstotliwość 1800

tyle tylko ze w modemie jest karta ORANGE!


PS za chwile jadę do Euro po Netgear EX7000, wierzę że z jego pomoca będę miał podobne wyniki na Play'u.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Żal to czytać. Ty nic nie rozumiesz i niczego sie nie mauczyles.Szkoda czasu dla ciebie.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451 pisze:Ty nic nie rozumiesz i niczego sie nie mauczyles.
masz racje. Wierzę że pisząc te słowa poczułeś się lepiej.
Wszak weekend tuż tuż.
Oby był miły dla ciebie guru.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

dzejk pisze:ustaw antenę na bts z lte 2600, na routerze wymuś także 2600 i zobacz, czy złapiesz sygnał.

bez anteny na wymuszonym LTE na czestotliwosci 2600 mam takie dane
Ping 49
dl 7,25
ul 0,41


z ustawieniem anteny poczekac musze az przestanie lać i dach przeschnie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

a parametry sygnału z programu ltewatch lub toolbox ?
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

to parametry przy Auto 2600
Ping 50
dl 8,72
ul 0,37





Próbowałem teraz wymusic LTE na 2600 ale sie nie da - brak usługi.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: dzejk »

to samo co poprzednio, nie łapie lte, tylko 3g.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

I tak wkoło Macieju.Kilka stron bicia piany.No chociaz pojawil sie pomysl z EX7000
Tylko nie wiadomoo po co . Ten temat i dyskusja od kilku stron to nieporozumienie
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: wojteks »

matek451 pisze: Ten temat i dyskusja od kilku stron to nieporozumienie
Od samego początku ale skoro podtrzymujecie tę dyskusję to trwa.
Nie pomagam na PW!
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

matek451
nie czuj się zmuszany do uczestniczenia w tej dyskusji.
Masz racje pisząc ze nic się nie nauczyłem i nic nie wiem... Więc jak sądzę nie powinien zdziwić cie fakt iż twoje "pomysły" tu redagowane także na nic się nie zdały.

Więc jak tu się czegokolwiek nauczyć mając takiego "nauczyciela"?

matek451 pisze:No chociaz pojawil sie pomysl z EX7000
Tylko nie wiadomoo po co .
Gdy pojawił się ten pomysł - wolałeś klepać teksty o swoich żalach niż doradzić komuś - kto sam się przyznał - że do bycia "guru" nie w ilości postów, ale w dzieleniu się fachową wiedzą, mu daleko.
Napisz coś jeszcze - niech ci liczba postów rośnie.. będziesz przez to jeszcze "większym" guru.


PS
Popatrz na dzejk -facet stara się pomóc, podaje pomysły, pisze na temat, bez wycieczek personalnych - potrafisz tak? czy tez jesteś jeszcze za małym guru by tą sztukę ogarnąć?

Ja też staram się coś działać nie będąc żadnym guru... stąd pomysł z kartą ORANGE - która pokazała, że bez jakiejkolwiek anteny wyniki mam lepsze niż wszem i wobec zachwalanego Playa z tym g...m zwanym roamingiem krajowym.
Jeżeli Netgear nie da efektów to go zwrócę i żadna korona mi z głowy nie spadnie. Ale staram sie coś konkretnego robić. A nie tylko klepać o tym jakiego to miałem kiepskiego fachowca i o tym co on mógł zrobić a czego nie zrobił.. Tudzież czemu to co zrobił nie zrobił tak jak jakiś forumowy guru by zrobił gdyby tu był i dlaczego go nie było skoro być mógł.
Ty - jeśli chcesz - pisz nadal swoje "wzniosłe" teksty o tym jakiego to miałem niefachowego fachowca. Wszak to twój "konik" - przynajmniej w tym wątku.
forscher
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2017-03-10, 14:19

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: forscher »

wojteks pisze: Od samego początku ale skoro podtrzymujecie tę dyskusję to trwa.
O 2600 z Playa już zapomniałem - tak jak pisałeś.
czy poza tym chcesz coś doradzić?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: radius »

EX7000 to wzmacniacz WLAN. Czyli masz duży dom i WiFi nie sięga Ci do kotłowni. Stawiasz go pomiędzy routerem, a kotłownią żeby pobierał niedostateczny sygnał WiFi i pchał dalej.

To nie ma nic wspólnego z GSM.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesyłka z Cyberech

Post autor: matek451 »

Kolego w tym temacie powiedziano już wszystko , dostałeś komplet informacji na temat zasięgu, działających technologii i pasm LTE na BTS-ach Play w twojej okolicy. Potwierdziłeś to testami pod BTS-ami w czym ci chwała. Ze swej strony starałem ci wytłumaczyć że to nie jest kwestia anteny Cybertecha a raczej jej błędnego ustawienia i przeciążenia niektórych BTs-ów w paśmie LTE1800. Gdyby była ustawiona na Grunwaldzką to prawdopodobnie nawet na niej połączyłbyś się z BTS-em LTE2600 Dwornickiego. Te dwa BTS-y są bowiem na tym samym kierunku a antena przeniosłaby punkt poboru sygnału LTE2600 na zewnątrz( tłumienie ścian na tym paśmie to kilkanaście dB). Kolega @dzejk radził to samo. Wskazałem ci anteny na 2600MHz. Wystarczało się do tych porad zastosować a nie miotać się bez sensu.Twoja sprawa jak to wykorzystasz. Teraz nagle wyjeżdżasz z jakiś roamingiem w Play, mieszasz oferty tego operatora i uderzasz w temat Orange. Na dodatek uważasz że te prędkości w Orange masz na stałe. Brak jakichkolwiek wiarygodnych testów Orange w godzinach szczytu, brak screenów z LTEWatchH dla tego operatora. W zamian euforia i zakup EX7000 nie mającego nic wspólnego z tematem. Skąd taki pomysł i do czego ma służyć to wydanie 700 zł.PS. Czy nie uważasz że już dawno powinieneś zmienić tytuł tego tematu?
ODPOWIEDZ