Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Witam.
W tytule przedstawiłem problem. Połączenie nie jest rozłączane, ale wszystko tak się zachowuje jak by tak było. Wyskakują monity, że nie można załadować strony, przerywa ściąganie plików, typowe objawy przerwania połączenia, po czym po chwili wszystko wraca do normy i transfer jest znowu. I to bardzo często się powtarza. Nie wiem czy to wina sieci czy może mój modem szwankuje (nokia 6021 + bluetooth).
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, zna problem z własnego doświadczenia i podzieliłby się swoją wiedzą to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: kisiel291 »

no cóż pewnie pływa ci sygnał. jak radzą antena na zewnątrz i będzie lepiej
E160 Play
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Jeśli chodzi o sygnał to jestem w zasięgu tylko:( gprs-u i zasięg na telefonie jest maksymainy :| :| :|
Jaka może być przyczyna??
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: batt21 »

Spróbuj `w czasie "dziury" zmienic lekko polozenie tel.jesli" wróci",tz. ze slaby sygnal i tylko antena pomoże
Fachowcy mówią ze to jest terz objaw przciążonego BTSa
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Ruszenie telefonu nie pomaga, próbowałem wielokrotnie.
batt21
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-31, 00:56
Lokalizacja: Wroclaw Karlowice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: batt21 »

od nowa intalka przegladarki pózniej to ju ż tylko antenka
--------------------------------
P II Coman. 2 xp.sp2
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Nie dawno robiłem restart windowsa (xp) tak wiec wszystko jest świeże jak ranne pieczywo. Zjawisko występuje zarówno w IE oraz Firefox-ie, po prostu dziura w transmisji.
To samo było jak korzystałem z noki 6310i, więc chyba można wykluczyć wade telefonu??
Musze chyba wyskoczyć ze 100zł-ych i kupić tą antene :cry:

(Ten Plus mógłby się wziąść w końcu za infrastrukture!!!) :x [/img]
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Ufo atakuje »

Zapewne przeskakuje ci z jednego nadajnika na drugi. Przeciążenie raczej można wykluczyć, bo teren średnio zaludniony, a i nadajników sporo. Jak kupisz antenę i konektor do telefonu, to powinieneś złapać EDGE!. Atenę nie z allegro bierz, tylko z www.dipol.com.pl-po co przepłacać. ATK10 powinna wystarczyć.
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: kisiel291 »

zrób tak wyświetlacz up, i patrz czy ci kreski uciekają. Objawy na to wskazują
E160 Play
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Ufo
Wyrazy podziękowania dla Ciebie, sprawdziłeś nawet jak sie ma sytuacja z nadajnikami na moim obszarze. Fakt, mieszkam w zasięgu nadajnika który nie obsługuje edga a dookoła są nadajniki które obsługują. Faktycznie możliwe, że się przełącza na edga, pozostaje mi chyba kupić tą antenę i wtedy się okaże.
Ufo mam jeszcze pytanie, czy jakby ATK-10 była za słaba to czy zamiast kupować ATK-20, wystarczy do ATK-10 doczepić przedłużkę z dodatkowymi "pręcikami"? Sorry za niefachowe nazwy :wink:

Do kisiel291
Pytanko. Jak się przełącza to z kreskami coś się dzieje?

Pozdrawiam
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: kisiel291 »

tzn u mnie jest podobna sytuacja łapie pięć kresek potem przeskakuje mi na 3 z torunia i sie "wiesza" potem znowu łapie i przez chwile jest ok. Byłem pewny że mam max .. a nie mam
E160 Play
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Ufo atakuje »

michał pisze:Ufo
Ufo mam jeszcze pytanie, czy jakby ATK-10 była za słaba to czy zamiast kupować ATK-20, wystarczy do ATK-10 doczepić przedłużkę z dodatkowymi "pręcikami"? Sorry za niefachowe nazwy :wink:
Powiem ci tak. Antena ATK10 już jest bardzo mocna. Dla porównania ja łaczę się nią z 15km, a wskaźnik CSQ jest 24-26- co odpowiada 5/7 kresek. Tylko jak jest bardzo brzydka pogoda przełącza mnie na mój standardowy nadajnik- 7km. Ty masz dwa nadajniki EDGE- jeden w Bełchatowie 10km, drugi na północy-gdzieś koło miejscowości Podstoła-7km. A ściąga cię nadajnik w miejscowości Mzurki-7km. Rozstaw nadajników dobry.
Tak więc wydaje mi się, że ATK10 spokojnie wystarczy. Jest dużo mniejsza, bardziej poręczna, a zysk tylko o 3dBi mniejszy. Tylko najpierw kup konektor .
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Do Ufo
Konektor już kupiłem. Z 15 km łapiesz to faktycznie chyba mam realne szanse na edga. Kupię chyba ATK-20 bo w tym sklepie co mi wskazałeś jest tylko 10zł droższa od ATK-10, poza tym to jest konektor indukcyjny bo N6021 nie ma gniazda na zewnętrzną antenę i pewnie będą na nim jakieś straty, więc mocniejsza antena chyba nie zaszkodzi. Co o tym sądzisz?
Ten nadajnik we Mzurkach stoi max 2km od mojego domu (widzę go z okna). Pech niestety, że on nie ma edga :evil:

W poniedziałek zamawiam antenę. Zobaczę co wyjdzie. Efekty opiszę, może się komuś przyda.

Pozdrawiam
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Ufo atakuje »

en nadajnik we Mzurkach stoi max 2km od mojego domu (widzę go z okna). Pech niestety, że on nie ma edga Evil or Very Mad
No to rozstaw BTS-ów nie jest taki dobry. Na mapie wygląda, że jest dużo większa odległość. :? Jeśli faktycznie tylko 2 km i nic nie zasłania to może być problem. Sygnał może byś tak silny, że bedzie ściągał mimo anteny..Ale dlaczego w takim razie masz problem ze stabilnością? Wszystko się wyjaśni z anteną. Pozdrawiam.
IREKG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2005-10-31, 21:08
Lokalizacja: podlaskie

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: IREKG »

Michał czy rozwiązałeś ten problem? bo ja mam tak samo i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jak mam to naprawić, dzwoniłem do pomocy technicznej iPlus ale tam nieuzyskałem konkretnej pomocy
pozdro Irek
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: michał »

Do IREKG

Zamówiłem antenę i w tym tygodniu powinna być, więc jak tylko przyjdzie podłączę i oczywiście napiszę jakie są efekty. U mnie z tymi dziurami jest różnie, czasem ich nie ma, a czasem notorycznie. Możliwe, że coś z zasięgiem, bo gdy raz były dziury to zdjąłem panel z telefonu i trzymałem go w ręce dotykając antanki i dziur nie było, przy takim samym obciążeniu (kilka stron naraz przy samym gprs). Takie moje subiektywne wrażenie. A może poprostu chciałem wierzyć, że ich nie ma. Antena wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam
Anuszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 21:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Anuszka »

ja mam podobny prblem z netboxem i naprawse jestem tym podlalmana.. z Plusa korzystam.. czy na zerwanie polaczenia wplywa korzystanie z torrentow i/lub bearshare'a?? juz sie cieszylam ze dobrze chodzi, ale w tym tygodniu to istna porazka.. ;(

pomozcie... prosze!!!
Anuszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 21:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Anuszka »

przepraszam.. to znow ja.. czy to norma ze na http://test.4web.pl moj "cudowny" iPlus ma tylko 93.70 kbps z obiecanych 230.4??? czy moze ja cos myle.. bo sie nie znam zupelnie.. siwrzyna totalna.. ech.. pomozcie...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Ufo atakuje »

Ciekawe, kto ci obiecał 230 kb/s. Idź do niego i złóż reklamacje, ciekawe co Ci powie. :lol:
A tak poza tym 93kb/s, to i tak nie jest tak źle. Mogło być dużo gorzej. Jeśli chciałaś szybciej było rozejrzeć się za inymi providerami. Teraz to tylko UMTS może cię uratować, ale do tego też trzeba inny modem. :(
Anuszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-17, 21:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Przerwy w transferze bez rozłączania połącznia.

Post autor: Anuszka »

ironia niepotrzebna... toz sie pytam po prostu. nie znam sie, to sie pytam. ironia i sarkazm nie na miejscu.

a te przerwy w tramsmisji to dla plusa normalka?? mam wtedy wylaczyc modem i odczekac, czy tylko jakies szczegolne programy?
ODPOWIEDZ