Antena zewnętrzna LTE.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Antena zewnętrzna LTE.

Post autor: TheSTR »

Witam posiadam modem huawei e5573 i poszukuje anteny żeby wzmocnić sygnał nadajnik mam około 3KM od miejsca zamieszkania ciężko jest z widocznością dlatego chciałbym w miarę dobrą antenę która mi polepszy w miarę odbierany sygnał teraz jadąc na antenka wbudowanych w modem jest 1 kreska sygnału antenę zewnętrzną chciałbym ustawić na dachu co wyeliminuje linię drzew potrzebne też jest jakieś 10-15m kabla żeby to wszystko miało sens także czekam na jakieś propozycje :)
Wstawiam u dołu screen'a z Huawei Toolbox z parametrami i jeszcze coś nie pragnę super internetu chce tylko zmniejszyć skoki pingu i być może jeśli się uda zwiększyć troszkę download zależy mi też na antenie która również będzie miała 800mhz dlatego iż niedługo kończy mi się umowa i chciałbym po testować różne prepaidy :)
Obrazek
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena zewnętrzna LTE.

Post autor: dzejk »

Jak chcesz dobrą antenę, to na jedno wybrane pasmo, a nie wielozakresową.
Sprawdzona antena na LTE 1800 MHz to http://cybertech.com.pl/p151,antena-dua ... e5573.html
Po za tym 15 metrów kabla, to trochę dużo - zje Ci cały zysk anteny. Spróbuj ograniczyć do 10 metrów.
ODPOWIEDZ