Wybór anteny w mojej lokalizacji

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wembleyos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-04-18, 10:45

Wybór anteny w mojej lokalizacji

Post autor: wembleyos »

Witam serdecznie. NA wstępie chciałbym poinformować, że jestem programistą pracującym zdalnie. Posiadam ofertę z plusa 30gb/msc + LTE, natomiast korzystniej dla mnie będzie kiedy użyję internetu ze swojego drugiego abonamentu - nielimitowany LTE w play.

Chciałbym zasięgnąć od Was porady, drodzy forumowicze. Mój problem wygląda tak, że miejscowość, w której chciałbym uzyskać sygnał LTE leży w 'dole', przez co często kiedyś był problem z zasięgiem - aktualnie nie ma tragedii. Jedyne, co mogłem do tej pory osiągnąć to HSPA+. Rozważam nad kupnem anteny do LTE, lecz nie chciałbym rzucać się na głęboką wodę gdyż może się okazać, że nic nie pomoże. W tym celu sprawdziłem BTSY w swojej okolicy, i najbliższy jest ~ 7km od mojej miejscowości, a dokładniej tu: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 42&zoom=14 .

Czy mógłby mi ktoś doradzić, czy jest realna możliwość uzyskania LTE dzięki antenie? Jeśli tak, to jaką wybrać?
Pragnę nadmienić, że mapa zasięgu plusa obejmuje mój obszar, natomiast play obejmuje właśnie do tych 7km.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór anteny w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Podaj swoją lokalizację a nie pokazujesz linki do BTSearchH , Plus w Tarłowie ma pozwolenia na LTE1800Aero2 i LTE800 Sferii, bez testów trudno powiedzieć czy i jak działają. Całkowicie niewłaściwy wybór operatorów, Play nie ma na tym terenie zasięgu a Plus korzysta raczej z wolnego LTE800Sferii w Tarłowie. To rejon gdzie korzysta się z T-Mobile i Orange.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór anteny w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

Jaki masz sprzęt od internetu plusa i jakie transfery osiągasz?
Z play będzie ciężko - do najbliższych nadajników ponad 15km, raczej będzie łapać tylko roaming 3g z pobliskiego nadajnika t-mobile, ale tu masz lejek 3Mb/s dla play.
W okolicy masz 3 nadajniki t-mobile z potwierdzonym LTE 800 MHz, więc na tego operatora bym stawiał. Ewentualnie orange możesz mieć zasięg z tych nadajników. Do sprawdzenia na starterach na kartę tych firm:
- t-mobil - bezpłatny starter z salonu z bonusem 20GB na 7 dni lub starter za 5 zł z bonusem 20GB na 30 dni
- orange - zarejestruj starter i odbierz 100GB na 30 dni wg strony https://www.zarejestrujnumer.pl/
ODPOWIEDZ