problem z edge w warszawie!!!

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtass05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-11, 15:01

problem z edge w warszawie!!!

Post autor: wojtass05 »

Mam następujący problem. Mam modem globetrotter edge w iplusie. Mieszkam w warszawie na bemowie i wydawaloby sie ze w stolicy powinno byc ok z zasięgiem i prędkości żeby chciaz kolo 10-15 KB/s byla (chyba nie wymagam wiele) a tu lipa!! na początku jak kupilem to co chwile przerywalo jak juz mialem neta to chodzil wolno , czasami łapał edge ale niestabilnie i tez wolno(max 8 KB/s) Niedawno kupiłem antene magnetyczna i jest teraz chociaz stabilnie ale chwyta tylko GPRS (postawiona na parapecie) max jakieś 4 KB/s(6/7 kresek). Jeśli to ważne to mieszkam w bloku na 4 piętrze. Chciałbym chociaż spokojnie strony przyglądać. (Aktualnie google.pl w jakies 30s biorąc pod uwage ze to niewielka strona to dosc dlugo) Proszę o pomoc..... Z góry dzięki
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: damis »

Pewnie nie będzie to dla Ciebie pociechą, ale Plus ma najgorszego EDGE'a spośród całej trójki operatorów
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: Tomekłódź »

Może kolega źle to ujął Plus ma najgorszy (czyt. najmniejszy) zasięg EDGE z trzech operatorów.

Kup modem (telefon) UMTS i będziesz miał neta 380 kb/s.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
wojtass05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-11, 15:01

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: wojtass05 »

no tak ale według szczegółowej mapy zasięgu w części warszawy w której mieszkam powinien być edge a poza tym jak się przejdę na uczelnie 500 m dalej z laptopem to chodzi mi bez anteny jakieś 20-25 KB/s wiec naprawdę nie rozumiem o co chodz
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: Ufo atakuje »

Chodzi o to, że Plus zawala sprawę w miastach, nawet tych dużych. Być może stawia tam bardziej na UMTS, a EDGE odpuszcza. JAk masz tą antenkę to spróbuj ją postawić w różnych miejscach. Może czasem przeskoczy na BTS-a z EDGE. W miastach sprawa jest trudna, ale poczytaj to:
http://www.bez-kabli.pl/ftopic4512.html
Albo faktycznie- dobry telefon Umts/EDGE i po sprawie. 8)
wojtass05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-11, 15:01

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: wojtass05 »

właśnie robiłem testy i wyszło że jak się przejdę na drugą stronę mojego bloku to łapie mi edge i ciągnie 20KB/s ale niestety w domu nie mam możliwości umiejscowienia anteny a takim miejscu żeby łapało edge. Czy jest jakaś możliwość zablokowania odbiornika silniejszego gprs tak żeby łapał edge z tyłu bloku??
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: problem z edge w warszawie!!!

Post autor: Ufo atakuje »

wojtass05 pisze:. Czy jest jakaś możliwość zablokowania odbiornika silniejszego gprs tak żeby łapał edge z tyłu bloku??
To można zrobić tylko telefonami Nokia z wgranym netmonitorem. W pozostałych przypadkach pozostają anteny kierunkowe lub kombinowanie z położeniem, jak w twoim przypadku.
ODPOWIEDZ