Antenta zewnetrzna do Merlin 740

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
savio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-22, 10:27

Antenta zewnetrzna do Merlin 740

Post autor: savio »

Witam

Czy możecie mi poradzić gdzie w warszawie mogę kupić antenę do modemu merlin 740? Byłem w salonie ery, plusa i nic....
Z góry dzieki za pomoc
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Antenta zewnetrzna do Merlin 740

Post autor: Ufo atakuje »

Najpierw musisz ustalić jaką antene chcesz kupic. Podejrzewam, że zależy ci na UMTS/HSDPA. Nie wiem, czy w tym modemie możesz wymusić to pasmo. Jeśli tak, to mieszkając w Warszawie masz sporą szansę. Ja bym się zastanowił nad dookólną, zewnętrzną z dwoma batami (dwupasmowa) i przewodem. Te antenki nie są drogie na allegro. Nie wiem tylko jakie tam jest wejście na modem-specjalistą od Merlina 740 nie jestem. :)
catalist
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-14, 23:07
Lokalizacja: Warszawa-

Re: Antenta zewnetrzna do Merlin 740

Post autor: catalist »

Ja do swojego merlina poszukałem i kupiłem na Allegro mała antenke dookolna o w wysokości ok 10cm z magnetyczna wkręcaną podstawka i kablem ok.1,5m. Wpisz na allegro hasło merlin i na pewno znajdziesz tą firmę bo ogłasza się cały czas.Firma jest z Wawy i można odebrać bezpośrednio
savio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-11-22, 10:27

Re: Antenta zewnetrzna do Merlin 740

Post autor: savio »

A czym sie sugerować kupując taką antenę? Potrzebuję do HSDPA i czy każda antena będzie mi poprawiała ten zasięg czy musi mieć np. określoną moc?
ODPOWIEDZ