Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: siwypfk »

Witam,

Jako ze nie jestem zbyt obeznany w sprawach nadajników anten itp. chciałbym poprosić o pomoc, mam mieszkanie w bloku jedno piętrowym w Regnach 95-040 Osiedle wojskowe blok 125 i jest możliwość założenia anteny zewnętrznej na dachu. W tej lokalizacji zostaje tylko internet mobilny, najlepiej byłoby dla mnie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ofertę T-Mobile bez limitów z D-LinkDWR-921 LTE lub HuaweiB525s (nie wiem który byłby lepszy), ale mogę przejść do innego operatora jeżeli okaże się ze w tej lokalizacji inny operator ma bliżej nadajnik, lepszy zasięg itp. Następne pytanie jaka antena zewnętrzną w tej lokalizacji? tu mogę sobie pozwolić na droższe rozwiązanie jeżeli mogłoby pomoc w poprawie sygnału. Zdaje sobie sprawę ze to rozmowa teoretyczna, a resztę zweryfikuje rzeczywistość i konkretne miejsce w którym będzie antena, ale może chociaż będę wiedział od czego zacząć tj. jaki operator w tej lokalizacji byłby najlepszym rozwiązaniem itp.

Z gory dziękuję i pozdrawiam!!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy i modemu i anteny

Post autor: dzejk »

W t-mobile tylko huawei b525s.
Masz może smartfon z LTE do testów ?
Z Koluszek powinieneś łapać sygnał http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 01&zoom=13
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: siwypfk »

Dzieki za szybka odp.
Mam w sieci T-Mobile smartfon z LTE
Czy z tej mapki która przesłałeś powinienem wybrać operatora T-Mobile czy mieć ustawione dowolny operator i zmierzyć sobie odleglosc od najbliższego?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: dzejk »

Odległośc zmierzysz klikając prawym przyciskiem myszki na dowolny nadajnik i przesuwając kursor na dom.
T-mobile, orange lub play mają tam nadajniki obok siebie. Reszta zasłonięta przez las, co może być problemem. Tylko t-mobile ma ofertę bez limitu, orange 210GB, a play gwarantowane 100.
Do sprawdzenia parametry sygnału i prędkości w domu, jak i pod nadajnikami (w godzinach szczytu).
Zainstaluj na telefonie apkę Network Cell Info Lite i pokaż pierwszą zakładkę. Zrób też speedtest.
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: siwypfk »

Zrobilem pomiary w budynku i na zewnatrz, niestety jest to blok z cegly stare budownictwo grube sciany

Pomiary w budynku:
IMG-20170511-WA0002.jpg
IMG-20170511-WA0003.jpg

Na zewnątrz:
IMG-20170511-WA0005.jpg
IMG-20170511-WA0007.jpg
Rozumiem ze sytuacja jest bardzo słaba i zalecana będzie antena z wieloma częstotliwościami, bo 1800Mhz nie będzie miała sensu?
Niestety nie dałem jeszcze rady sprawdzać przy nadajniku, postaram się o update szybko.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: matek451 »

Tragicznie słaby sygnał 3G z UMTS900 HSPA+ NetWorks z 11 listopada w Koluszkach. Oczywiście nie jest zalecana antena szerokopasmowa tylko na wybrane pasmo. Z tego BTS-a jest LTE1800NetWorks ale możliwe że można spróbować LTE800 T-Mobile z Jankowa. Proponuję najpierw sprawdzić czy ta karta z T-Mobile, którą masz ma dostęp do LTE. T-Mobile to skąpy operator i niektóre taryfy i pre-paidy są niewpuszczane do LTE. Zrób testy w Jankowie i Koluszkach.
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Re: Lokalizacja 95-040 Regny Pomoc w doborze dostawcy, modemu i anteny

Post autor: siwypfk »

Miałem mała przerwe ale teraz w ciagu 2 tygodni bede musial wybrac operatora najlepiej T-mobile bo bez limitow i zamontowac cala instalacje. Bylby ktos chetny odplatnie wykonac tą prace tu z forum?
T-Mobile na ktorym zostało testowane ostatnio zdecydowanie ma dostep do LTE bo czesto zapala sie ten napis na gornym pasku.
Jakiej długosci maksymalnej stosuje sie kable do anten kierunkowych i co powiecie na anteny 2xATK504 w mojej sytuacji?
Ktory kablem byblby najlepszy RG58, H155 czy LMR-400? a moze jakis inny? mieszkam na parterze i nie wiem czy to nie bedzie za dlugi kabel by puscic na dach, mysle o stratach.
ODPOWIEDZ