Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nike
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-12-04, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: nike »

Mam taki problem, że raz mam szybkośc łącza 17,9kb/s raz 41,8 kb/s, a nawet 60 kb/s ... Chcę, żeby szybkośc łącza była większa, bo aktualnie mam 3 kreski zasięgu, czy antena zewnętrzna mogłaby coś pomóc ? Od razu mówię, że mam pobranego NetMetera ...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Ufo atakuje »

Nike już kolejny raz zakładasz ten sam temat. Zaraz pewnie napiszesz, że ci dioda mryga na zasilaczu raz na czerwono, raz na zielono. Wskazałem Ci link z podobnym problemem (bez reakcji), więc nie widzę powodu, żeby kontunuować tą zabawę. To co robisz to zwykłe spamowanie. :evil: :evil: :evil:
nowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-13, 23:08
Lokalizacja: Prochowice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: nowy »

Witam mam :( problem tylko że u mnie prędkość łącza jest dużo mniejsza 3,5 kb/s raz 20,5kb/s co robić POMOCY
zieciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-11-19, 22:24

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: zieciu »

modlic sie zeby zawsze byla 20,5kb/s ;P
nowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-13, 23:08
Lokalizacja: Prochowice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: nowy »

dzięki stary za weczerpującą odpowiec szkoda że tacy jak ty są na forum i
małe sprostowanie do mojej wcześniejszej wypowiedzi moja prędkośc wynosi 0,35 kb/s a raz 2,5 kb/s czy ktos się zna chc troche na tym mój modem to iPLUS net box szybkosc 230,4 Kb/s według producenta
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Ufo atakuje »

nowy pisze: małe sprostowanie do mojej wcześniejszej wypowiedzi moja prędkośc wynosi 0,35 kb/s a raz 2,5 kb/s czy ktos się zna chc troche na tym mój modem to iPLUS net box szybkosc 230,4 Kb/s według producenta
Czyli to jest ten Netbox2. No cóż, chyba pobiłeś rekord prędkości na forum (oczywiście w negatywnym sensie). A tak w ogóle, to albo to jest wada modemu, albo naprawdę jakiś BIG problem sprzętowo-instalacyjny. Najlepiej sprawdź na innym komputerze, u kolegi albo kogoś z rodziny. Ewentualnie odwiedź salon gdzie go kupiłeś, niech ktoś sprawdzi jak to chodzi.
Dimson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-12-14, 17:22
Lokalizacja: ?yrardów

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Dimson »

Widzę że nie tylko u mnie coś się dzieje z Plusem. Mianowicie od trzech dni nie mogę normalnie korzystać z iPlusa :(
Wireless Manager pokazuje zasięg 5/5 kresek natomiast nie ma nad zasięgiem tego "zielonego trójkąta" który by informował czy jest EDGE czy GPRS a bez tego nie można zainicjować połączenia :(
Bywa tak że ten "trójkąt" się w końcu pojawi i po wybraniu połącz - łączenie trawa długo (o wiele dłużej niż normalnie) ale OK niby się w końcu połączyło ale o przeglądaniu jakich stron czy odbioru poczty można zapomnieć :(
Korzystam z GC85 i wykluczam jego awarię czy też błąd w systemie bądź Managerze, ponieważ gdy użyję karty Orange czy Ery wszystko chodzi bez problemów. Dzwoniłem do BOK czy czasem im w Żyrardowie (tu mieszkam) nadajniki się nie poprzepalały :wink: ale twierdzą że wszystko jest u nich OK.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Ufo atakuje »

Dimson pisze: Bywa tak że ten "trójkąt" się w końcu pojawi i po wybraniu połącz - łączenie trawa długo (o wiele dłużej niż normalnie) ale OK niby się w końcu połączyło ale o przeglądaniu jakich stron czy odbioru poczty można zapomnieć :(
Korzystam z GC85 i wykluczam jego awarię czy też błąd w systemie bądź Managerze, ponieważ gdy użyję karty Orange czy Ery wszystko chodzi bez problemów. Dzwoniłem do BOK czy czasem im w Żyrardowie (tu mieszkam) nadajniki się nie poprzepalały :wink: ale twierdzą że wszystko jest u nich OK.
Po pierwsze witam ziomka. :D
Nadajnik Plusa w Żyrardowie, ten na kominie, rzeczywiście bywa totalnie przeciążony. Na przykład teraz mam średnio 50kb/s, a wieczorem nawet 20-30 kb/s Ja już się z nim powoli żegnam. Ale u ciebie wygląda to jeszcze gorzej.. :? hmm

Jest jeszcze jeden nadajnik Plusa- koło stacji. Może z nim się łączysz, a tam coś robią. Bo to wygląda na awarię, albo przestój. Ten na kominie śmiga u mnie do 140kb/s- ale tylko w nocy. :lol:

I jeszcze, sprawdź czy w tym modemie jest możliwość wymuszenia pasma. Ten na kominie jest 900/1800MHz. Może jakbyś wymusił 1800 to by inaczej chodziło.
Dimson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-12-14, 17:22
Lokalizacja: ?yrardów

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Dimson »

Po dłuższych testach dochodzę do wniosku, że coś się dzieje z nadajnikiem z którego łapie sygnał (prawdopodobnie to ten przy stacji). :(
Teraz piszę od moich rodziców a oni mieszkają ok 300m od komina (drugi nadajnik Plusa) i tu wszystko chodzi cacy.
Wymuszanie częstotliwości nic nie daje.
"Ufo atakuje" - co masz na myśli - "ja już się z nim powoli żegnam" czyżbyś z każdym dniem mieszkasz coraz dalej od tego nadajnika :wink:

Ps. no i lipa pisałem że przy tym drugim nadajniku (komin) jest ok a od 5 min nie mogę otworzyć żadnej strony, transfer 0,00 i necik stoi :(
Zaczyna mnie to powoli drażnić :evil:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Ufo atakuje »

To wygląda jednak na awarie modemu. Na forum było sporo problemów ze stykiem antenki chyba nawet w tym modelu.
Dimson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-12-14, 17:22
Lokalizacja: ?yrardów

Re: Szybkośc łącza raz spada, a raz podnosi się

Post autor: Dimson »

Ufo atakuje pisze:To wygląda jednak na awarie modemu. Na forum było sporo problemów ze stykiem antenki chyba nawet w tym modelu.
Antenki nie mam gdyż mam przerobione gniazdo antenowe na wewnętrzne takie jak w GC89. Poza tym tak jak pisałem wcześniej po przełożeniu karty na Orange albo Era wszystko chodzi OK i nie ma żadnych problemów.
Ale nic to, zobaczę jeszcze przez jakiś okres jak nie będzie poprawy trzeba będzie przenieść się do innego operatora.
Aha np. teraz od godziny używam iplusa w Wawie, co prawda jest tylko zasięg GPRS :? ale net chodzi stabilnie, nie ma żadnych przestojów, jest wszystko OK.
ODPOWIEDZ