Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomjas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-15, 19:54

Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: tomjas »

Witam.

Mam problem z zasięgiem telefonicznym w domu jak i również zasięgiem internetu. tel i internet mam w sieci Orange. Modem jaki posiadam to Airbox LTE z orange, który w ogóle się nie sprawdza i zrywa ciągle połączenie. Chciałbym jakoś wzmocnić zasięg 3G/LTE i GSM poprzez antenę zewnętrzna. Nie wiem tylko jaki zestaw by się sprawdził. Potrzebuje porady jaka Antena + modem + router najlepiej by pomógł. Odległość do najbliższego nadajnik to około 7km.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: matek451 »

Masz najgorszy możliwy sprzęt z Alcatela, "słynny" elektrośmieć Y858. Podaj najpierw lokalizację, zrób testy LTE na zewnatrz na telefonie z network cell Info. Pokaż screeny.
tomjas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-15, 19:54

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: tomjas »

Miejscowość Żebry Wiatraki woj. Mazowieckie okolice Ciechanów. Na zewnątrz łapie mi LTE, poniżej screeny z pomiaru:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: dzejk »

Słaby sygnał z nadajnika w miejscowości Przewodowo i Winnica.
Na obu działa LTE 800.
tomjas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-15, 19:54

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: tomjas »

Troszke slaby zasieg ten zasieg... A jaki router moge kupic tylko zeby mial GSM bo chcialby wzmicnic tez zasiek tel komorkowego. Doradzono mi router tp link mr3220 v2 lub mr3420 v2 + modem huawei E3372 + antena zewnetrzna z cybertech dualna lte 10dbi lub15dbi. Jak wy widzicie taki zestaw? Dalo by to cos?
tomjas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-05-15, 19:54

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: tomjas »

Troszke slaby zasieg ten zasieg... A jaki router moge kupic tylko zeby mial GSM bo chcialby wzmicnic tez zasięg tel. komorkowego. Doradzono mi router tp link mr3220 v2 lub mr3420 v2 + modem huawei E3372 + antena zewnetrzna z cybertech dualna lte 10dbi lub15dbi. Jak wy widzicie taki zestaw? Dalo by to cos?
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Problem z zasięgiem telefonicznym i internetowym

Post autor: 3G_ »

Nie, na pasmo 800 są anteny ATK 10 lub 20 z dipola.
Zasięgu telefonu i tak nie wzmocnisz.
ODPOWIEDZ