lokalizacja bts-a

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janusz007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-17, 22:02

lokalizacja bts-a

Post autor: janusz007 »

witam. zainstalowalem program top_netinfo i na podstawie tych danych co wyswiatla program czyli CID LAC lub BTS ID probowalem szukac w bazie btsearch i nie moge znaleśc. chyba cos zle wpisuje. prosze o pomoc jak za pomoca tych danych wyszukac bts.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: lokalizacja bts-a

Post autor: dzejk »

pokaż
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: lokalizacja bts-a

Post autor: radius »

TNI kiedyś pokazywał tylko short CID. Jeśli nic się nie zmieniło nie ustalisz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: lokalizacja bts-a

Post autor: 3G_ »

Tak, TNI w ustalaniu lokalizacji LTE jest nieprzydatny. Krótki cid nadaje się tylko wtedy jak go znasz i wiesz z której to stacji. Ja czasem nawet wolę krótkie, bo łatwo zapamiętać, a jak mi się przełącza to wiem na co. Ale tak jak mówię - to musisz już wcześniej wiedzieć skąd ten cid, a tak z netu nie ustalisz tego za pomocą TNI. Chyba, że to UMTS.
janusz007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-05-17, 22:02

Re: lokalizacja bts-a

Post autor: janusz007 »

zalaczam dane w formie screena. myslalem ze ten program pozwoli mi na ustalenie do jakiego bts jestem akurat podpiety. czy jest jakis inny program co pozwoli mi na biezaco to monitorowac?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: lokalizacja bts-a

Post autor: Pawrzes »

To UMTS2100, Poznań, ul. Namarowicka 92
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ