Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maver55
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 18:39

Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Post autor: maver55 »

Cześć
Zakupiłem router Huawei b593 razem z anteną "4G " 41 dbi (link niżej). Mieszkam we Wrocławiu w domku w przyziemiu, gdzie niestety jest problem z zasięgiem, mimo iż jestem w zasięgu 2 BTS LTE (1,3km i 1,9km).U siebie w pokoju osiagam transfer do 3mb/s. Po cyrkach z ustawianiem "anteny 4g" na wysokości balkonu (1 piętro) udało sie otrzymać RSRP ok. -100 ,RSRQ ok. 10, download ok. 20mb/s SIM - Play 2-3 kreski zasięgu. Niestety nie mam możliwośći umiejscowienia anteny wyżej. Chciałbym zapytać, która z anten pozwoli mi na poprawienie sygnału? Myślałem nad wielozakresową i dualną cybertecha.vCzy zmiana routera na wersję B593s-22l pozwoli mi na "agregację" i w efekcie polepszenie parametrów łacza? Inne propozycje mile widziane.
Dzięki za pomoc !
Link do routera z antenąhttp://allegro.pl/router-modem-4g-lte-i ... 57077.html
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Post autor: robertnik »

Słabe parametry i brak możliwości umieszczenia anteny wyżej(proponuję by tą co kupiłeś schować do szuflady, byle nie podpinać pod ruter).
Bliżej masz nadajnik tmobile.
Nie wiem o co chodzi z dawaniem printsceenów mapy, na której widać namiary GPS, nazwy ulic... Jeśli chodzi o zachowanie prywatności, to nie bardzo. Pytam z ciekawości, bo nie jesteś pierwszą osobą, która tak robi. Może jest jakiś powód, którego się nie domyślam, a istotny by tak robić.
Wracając do anteny. Jaka by nie była, to jak jest nie tam gdzie trzeba, tylko tam gdzie możesz, a tam parametry są złe to cała operacja traci sens.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Post autor: matek451 »

Zakup B593s-12/u-12 z niemieckiego demobilu na dodatek z tym szajsem udającym antenę to błAd. Nie zawsze CCC. Do Play tylko router z LTE-A, NP. B525, e5186 czy b618. Antena po testach każdego pasma LTE w Play i odpowiednich agregacji pasm LTE. Sa programy, które na to pozwalają.
maver55
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-29, 18:39

Re: Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Post autor: maver55 »

.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z LTE, wybór anteny do Huawei b593

Post autor: dzejk »

W opisie aukcji jest b593s-12, a obrazki już z b593u-12.
Może mała, ale znacząca różnica, bo na wersje s można wrzucić soft z wyborem pasm w LTE.
Niestety sama antena, a w szczególności kabel, to szrot.
Jak możesz to oddaj to wszystko tam, skąd przyszło. Masz prawo w ciągu 14 dni od zakupu.
ODPOWIEDZ