POMOC - Jak złapać BTS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skusnierczyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-20, 19:44
Lokalizacja: Wro

POMOC - Jak złapać BTS

Post autor: skusnierczyk »

Witam
Mam pytanie
MIeszkam we Wrocławiu na ulicy Prusickiej. Zakupiłem nowy modem B618 i mam predkości w nocy ok 50mbit, podczas obciążenia ok 25-35mbit.

Wziąłem raz na testy modem i podjechałem pod BTS na ulice: BEZPIECZNĄ 28 ( Wrocław) . OK 2km w lini prostej. Udało mi się uzyskać 150Mbit/s

https://www.google.pl/maps/dir/Prusicka ... d51.139164

Teraz moje pytanie brzmi w jaki spsób przełączyć się na BTS na bezpiecznej?
a) czy istnieje jakieś oprogramowanie , zmiana pasma itp itd?
b) czy warto i jaką antenę wybrać aby złapać ten konkretny sygnał z bezpiecznej? Prawdopodobnie nie obejdzie się bez tego

Z góry dziękuje za odpowiedź.
szczepan997
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2016-05-04, 23:04
Lokalizacja: Piaseczno

Re: POMOC - Jak złapać BTS

Post autor: szczepan997 »

Jaka sieć, bo w tym miejscu jest bts t-mobile i PLAY?
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: POMOC - Jak złapać BTS

Post autor: 3G_ »

Pewnie Play. Prawdopodobnie osiągnąłeś te 150 Mb/s dzięki agregacji z pasmem 2600, które posiada stacja na Bezpiecznej. NIestety Twoje okoliczne stacje nie mają 2600 i nic z tym nie zrobisz. Nie ma za dobrych anten na 2600. Możesz jakąś próbować, ale to jest daleko i straty jakości sygnału będą, czyli nie osiągniesz w domu takiej prędkości jak tam miałeś. Prędzej uruchomią 2600 koło Ciebie, ale np. 600 m dzielące Cię od stacji na Falzmanna 31 to może być już za dużo dla pasma 2600.
ODPOWIEDZ