Problem z internetem za granicą: "czarna dziura"

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alkadias
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-02, 04:21

Problem z internetem za granicą: "czarna dziura"

Post autor: Alkadias »

Witam serdecznie.

Na wstępie: prosze o wyrozumiałość, przeglądanie forum przy moich obecnych warunkach boli wiec jeśli podobny temat był już to bede wdzięczny za link.

Niedawno przeprowadziłem sie do niemiec, jednakże tocze dość trudną walke o jakąkolwiek forme internetu który bedzie przyjemny w użytkowaniu.
Mieszkam w tak specyficznym miejscu, że obecnie posiadając karte zagranicznego operatora (lycamobile) moge sie "cieszyć" internetem tylko edge.. czyli strona ładuje sie około minute jeśli znajduje sie na niej jakaś grafika.
Pytając właściciela o inne rozwiazanie powiedział, jak go dobrze zrozumiałem, że do tego domu nie zostały doprowadzone jeszcze żadne kable wiec nie mogę podłączyć routera bo po prostu nie ma do czego, a sam bedąc w vodafone ma on internet 3g u nas.. czyli też niezbyt.

Jako że mieszkam jeszcze z 3 wspołlokatorami to pytanie: Czy jest jakiś sposób (w miare tani gdyby sie dało) by mieć internet w tym miejscu na tyle mocny by mógł starczyć dla nas 4 do laptopa, telefonu i z którego sie przyjemnie bedzie korzystać? Bo szczerze to utknąłem z moją wiedzą. :?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem za granicą: "czarna dziura"

Post autor: key »

Gdzie konkretnie mieszkasz (info moze byc na PW)?

Sugeruje przejscie na kabel - pomoge jak powiesz gdzie mam szukac.
Nie pomagam na PW.
Alkadias
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-02, 04:21

Re: Problem z internetem za granicą: "czarna dziura"

Post autor: Alkadias »

Am tunnempool 3 bakum, niemcy.
ale właśnie tego kabla po prostu.. nie ma ._. Przynajmniej jeszcze przez najbliższe 2 lata jak powiedział właściciel (czyli nic do nas nie dochodzi)
Będę wdzieczny za wszelkie informacje i sugestie
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem za granicą: "czarna dziura"

Post autor: key »

Patrzac po ofercie to masz dostep do kabla DSL poprzez Telekom (czyli tez tanie rzeczy jak 1&1).

Przeskanuj do jakich sieci masz dostep w komorce z polska karta.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ