problemy z repeaterem - prośba o radę

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
speedygo
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-07-12, 19:15
Lokalizacja: Łódź

problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: speedygo »

Witam, moja miejscowość to Adelinów , powiat piotrkowski (51.287843, 19.877939).
Kupiłem repeater GSM ale mam problem z połączeniami. Niby na telefonie mam zasięg, wszystkie kreski, ale nie mogę się połączyć, ani nikt nie może do mnie się dodzwonić.
Choć nie zawsze, czasami się udaje czasami nie. Ten zasięg strasznie skacze, raz są wszystkie kreski a raz żadnej.
Antenę zewnętrzną mam skierowaną na miejscowość Sieczka. Sieci których używam to T-mobile i Play.

Pozdrawiam
speedygo
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-07-12, 19:15
Lokalizacja: Łódź

Re: problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: speedygo »

a ten repeater to mam taki :
http://allegro.pl/promocja-wzmacniacz-r ... 47194.html
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: dzejk »

Oddaj to tam, skąd przyszło i to jak najszybciej. Używanie tego jest nielegalne i jak sam widzisz - nic nie daje.
Lepiej pomyśl o VoLTE lub VoWifi https://www.t-mobile.pl/pl/volte-i-vowifi/
A jak będziesz miał sprzęt i antenę do LTE, to warto spróbować w kierunku Sulejowa - niby trochę dalej, ale nie ma lasów po drodze
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=12
speedygo
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-07-12, 19:15
Lokalizacja: Łódź

Re: problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: speedygo »

Dzięki za odpowiedź, ale wpakowałem się z tym repeaterem, nie za bardzo mogę go oddać bo już 14 dni na zwrot minęło.
Sprawdzałem volte i vowifi ale to trzeba mieć odpowiednią taryfę u operatora i odpowiedni telefon, bo chyba na kilku modelach zaledwie to działa.
Antenę kieruję na Sulejów ale nic to nie dało, antena łączy się z btsem w Ręcznie zamiast w Sulejowie. Nie wiem co jest grane. Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: matek451 »

Jesteś sam sobie winien, już dawno temu dostałeś odpowiedź jak skorzystać z połączenia GSM na routerze B593s-22 ale po co słuchać innych skoro handlarze na Allegro obiecują cuda z repeaterem. To jest śmieć a nie antena , zresztą kolejny w twoich zakupach. W tej lokalizacji T-mobile korzysta na GSM900, 3G UMTS900 i LTE800 z BTS-a Networks na pozwoleniu Orange Sieczka. Do korzystania z internetu9 3G i LTE) oraz rozmów głosowych konieczne sa dwie anteny ATK-10/800-980 lub ATK-20 ustawione na ten BTS. Do rozmów podpięty do B593s-22 po RJ11 telefon a router ustawiony na auto . w Sulejowie T-mobile ma taki BTS przy Psarskiego 3.Obok maszt Play z LTE800, UMTS900 czy GSM900.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: problemy z repeaterem - prośba o radę

Post autor: Grupens »

Niby na telefonie mam zasięg, wszystkie kreski, ale nie mogę się połączyć, ani nikt nie może do mnie się dodzwonić.
Problemem może być zbyt bliska odległość między anteną zewnętrzną a anteną wewnętrzną... :cwaniak:
Deformują nas formuły.
ODPOWIEDZ