"Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LukasMWS
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-12-08, 23:20
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wroc?aw

"Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: LukasMWS »

Witajcie ponownie!
Kilka dni temu pisałem o tym, że Orange nie zdradza lokalizacji BTSów.
A dziś dostałem od Orange email (przypomnieli sobie o mnie), w którym informuje się mnie, że (cytuję):
"w chwili obecnej na terenie Paszkowa brak możliwości korzystania z połączeń GPRS i EDGE. Nie będzie to również możliwe przy zastosowaniu anteny zewnętrznej."
Informacja ta pochodzi jakoby od "inżyniera odpowiedzialnego za działanie sieci".

Czy taka sytuacja jest z technicznego punktu widzenia możliwa, zważywszy, że zasięg sieci Orange jest w całej okolicy bardzo dobry?!
No jeszcze w ostateczności uwierzę, że nie zadziała EDGE, ale że nie ma GPRS?!

W linku poniżej printscreen mapy z orange.pl:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/802 ... 3bd3e.html
Zaznaczyłem szczególnie interesujący mnie teren.

I szerszy widok:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/099 ... b3c05.html

Pozdrawiam mocno zdziwiony!
--
Łukasz
dociekliwy89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-12, 13:49

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: dociekliwy89 »

" [...] brak możliwości korzystania z połączeń GPRS[...]
Dobry żart z ich strony... Chyba, że nie ma tam zasięgu GSM.
Gdyby zrobić obiektywny test wiedzy wszystkich "inżynierów" z call center to nawet niechciałbym znać wyników.
LukasMWS
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-12-08, 23:20
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wroc?aw

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: LukasMWS »

dociekliwy89 pisze: Dobry żart z ich strony... Chyba, że nie ma tam zasięgu GSM.
Zasięg jest i to tak silny, że mam go nawet w piwnicy (jako jedynej sieci GSM). Można bez problemu korzystać z WAPu i wysyłać MMSy via GPRS...
Najbliższy BTS jest 4km ode mnie, dwa inne widzę z okna, jeden 13, drugi 18 km. A sądząc z ichniej mapy (linki powyżej) być może nawet wszytskie one obsługują EDGE. Czego akurat nie mogę potwierdzić na razie.

Zainteresowało mnie jdnak, czy z technicznego punktu widzenia taki stan rzeczy, żeby był zasięg sieci a nie było choćby GPRS jest możliwy?

Pozdrawiam!
--
Łukasz
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: Ufo atakuje »

Kod: Zaznacz cały

Cytat:
"w chwili obecnej na terenie Paszkowa brak możliwości korzystania z połączeń GPRS i EDGE. Nie będzie to również możliwe przy zastosowaniu anteny zewnętrznej."

Informacja ta pochodzi jakoby od "inżyniera odpowiedzialnego za działanie sieci". 
No i kolejny raz mnie zadziwili :shock: Jak oni to robią? :D Tam musi być niezły cyrk w tym Orange. :lol:
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: kisiel291 »

na peryferiach torunia w iPlusie dzieją sie jajca takie że za którymś razem mogę zalogowąć sie do sieci. Więc nie macie co narzekać. Wymięka szkielet moim zdaniem..... Zawiodłem się na ofercie telezłodzieji... z neo dam sobie spokój.
E160 Play
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: Ufo atakuje »

kisiel291 pisze:.. Zawiodłem się na ofercie telezłodzieji... z neo dam sobie spokój.
Chodzi ci o tą nową "super" promocję od stycznia- Abonament+30zl(netto!) za "utrzymanie linii"- miesięcznie. Parę osób ostrzyło sobie zęby na to "cudo", niektórzy umowy chcieli zrywać, modemy sprzedawać itp. :lol:
Ta firma nigdy się nie zmieni. Zrozumcie to. :wink:
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: Tomekłódź »

Taki stan rzeczy jest możliwy.

W Plusie tak miałem przez jeden dzień. Zasięg GSM miałem full ale nie mogłem się połączyć nawet przez GPRS ale po zgłoszeniu do BOK tego faktu po dniu było wszystko OK mówili że jakaś awaria była.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
kisiel291
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-10-24, 15:46
Lokalizacja: Rydzykowo

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: kisiel291 »

ufo atakuje..... dokładnie :) liczyłem na jakąś rozsądną ofertę ale sie zawiodłem. Niestety jak mam wybór za podobną cenę mieć intenet mobilny albo stacjonarny to wole być .... wolny ;)
Ta firma skazana jest na ... złotówkę.... ale za akcje... quma ktoś? :) ;) ;)
PS: jak mobile osiągnie nasycenie 130% to stanie sie faktem. Czyli nie będzie już telezłodzieji... i życie stanie sie .... bardziej logiczne :)
E160 Play
SQ5LC
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-11-02, 17:28
Lokalizacja: Siedlce/Mi?skMaz

Re: "Brak połączeń GPRS i EDGE" Jakim cudem?

Post autor: SQ5LC »

Także w Mińsku Mazowieckim były problemy z iPlusem. Prawie przez tydzień nie miałem netu. Panowie z infolini cos tam ściemniali. Oczywiście napisałem reklamacje. Jednak dopiero po pyskówce w siedzibie plusa sie poprawiło i mam neta.
ODPOWIEDZ