Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: Pawrzes »

Witam

W domku letniskowym mam bardzo słaby sygnał nawet GSM900. Sygnał LTE800 w NetWorkS! jest śladowy na zewnątrz i widoczny tylko po wymuszeniu tego pasma w telefonie. Jednak w pokoju gdzie trzymam telefony zdziwiłem się, że w miejscu gdzie ginie sygnał UMTS900 mam nieco lepszy LTE800 Orange. Trop zaprowadził do miejsca gdzie stoi telewizor i okazało się, że sygnał i tylko LTE800 Orange wzmacnia... kabel koncentryczny od anteny telewizyjnej! :szok: Kładąc telefon na kablu sygnał wrasta nawet do wszystkich kresek! :szok:

Obrazek

Wyjmując zasilacz antenowy z gniazdka całkowicie ginie LTE

Prawdopodobnie promieniowanie z kabla które odbiera telefon wzmacnia sygnał na bloku A 5 MHz który sąsiaduje z kanałem 60 DVB-T.
Prędkości nie są oszałamiające ale znacznie lepsze niż w HSPA+ w tej sieci. Nie wydając ani grosza na modem LTE i anteny zewnętrzne mam jednak bardzo szybki internet WiFi choć aktualnie telefon leży na półce niedaleko telewizora :)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: ml13 »

Mizerny upload wciąż wskazuje niski poziom sygnału. Nie pokazałeś screena z pełnym zasięgiem. Podejrzewam, że kabel nie ekranowany, więc może zakłócać czujniki w Twoim telefonie. Imo dziwna sprawa, że po odłączeniu zasilacza wcale nie ma zasięgu LTE, aż z ciekawości sam sprawdzę.
Obrazek
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: Pawrzes »

Upload faktycznie jest znacznie niższy niż w tak dobrym sygnale "normalnie" odebranym z BTS-ów. To samo z downloadem z takim poziomem sygnału. Tutaj w zasadzie wszystko jedno czy są 2 czy 4 kreski na wyświetlaczu telefonu bo nie ma różnicy w transferach. Kabel jest ekranowany.
Tak to wygląda gdy przykładam telefon do kabla przy wtyczce do tunera DVB-T:
Obrazek

Trzymając telefon w tym samym miejscu po odłączeniu zasilacza anteny (2m nad dachem, antena skierowana na Warszawę równocześnie celuje w maszt Orange) telefon loguje się do:
Obrazek

więc transfery tragiczne porównując do tego LTE800:
Obrazek

Po podłączeniu zasilania wzmacniacza anteny telefon po krótkim czasie wskakuje do LTE leżąc np. na samym tunerze:
Obrazek

W ciągu dnia częściej download jest niższy (ale nie spada poniżej 2 Mb/s) więc można komfortowo korzystać z internetu
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: krystianb »

Stary wzmacniacz antenowy o dziwo dobrej jakości skoro wzmacnia całe pasmo do 69 kanału, do tego być może kiepski słabo ekranowany i na 100% nie uziemiony kabel antenowy i takie są efekty. W sumie trzeba by zaprzestać używania takiej instalacji bo pracuje na paśmie licencjonowanym :rotfl:
ml13 pisze:Mizerny upload wciąż wskazuje niski poziom sygnału.
Bo wzmacniacz działa tylko w jedną stronę, wzmacnia to co łapie z anteny TV.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: DiilGang »

Sprawdziłem z ciekawości, w miejscu gdzie LTE 800 Plusa ma sygnał -122 dBm położyłem kabel koncentryczny od anteny siatkowej ze wzmacniaczem. Serio, siła sygnału wzrosła do -86 dBm :D . Nie jestem w stanie sprawdzić prędkości, ponieważ nie mam karty Plusa, pomiar sygnału z LG G3 z Engineering Mode .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: ja.michal »

Ciekawe co się będzie działo jak odizolujesz kabel i zrobisz konektor indukcyjny. :D
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: Pawrzes »

A jednak nie tylko Orange... Play wzmacnia ale nie stację którą bym chciał ;) Łapie LTE800 z 21 km ze stacji zasłoniętej m.in. lasami! :szok:

Obrazek

Obrazek

LTE nie zakłóca mi DVB-T.
Pozdrawiam
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Kabel od anteny telewizyjnej wzmania sygnał LTE800 Orange!

Post autor: ml13 »

ja.michal pisze:Ciekawe co się będzie działo jak odizolujesz kabel i zrobisz konektor indukcyjny. :D
Też mnie to ciekawi. W sumie antenę siatkową mam, stary kabel od tv też się znajdzie... :D Pozostaje dokupić wzmacniacz i zasilacz (chodź i ten gdzieś się może znaleźć) :rotfl: Tylko musiałby być to dobry wzmacniacz który da radę wzmocnić "wysoką" częstotliwość tak jak u kolegi.
Obrazek
ODPOWIEDZ