[ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-26, 13:46

[ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: dram »

Kupiłem sobie ruter huawei e5786, który ma dwa złącza TS9.
Ma mi służyć jako ruter w pociągu, a także na wyjeździe (np w górach gdzie jest problem z zasięgiem)
Interesują mnie wszystkie kategorie zasięgu, od gprs do lte

Żeby jakoś ustrzec się przed gubieniem zasięgu postanowiłem zainwestować dodatkowo w antenę.
Jako iż ma być to antena mobilna, nie może mieć pół metra wysokości(chce miło i przyjemnie wsadzić ruter w plecak 'zeby sobie działał')

Pierwsza (i chyba jedyna bo innej nie znalazłem) propozycja to:
http://allegro.pl/antena-15-dbi-router- ... 28843.html

Drugie pytanie:
Czy do rutera muszę od razu kupić dwie anteny?

Pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: key »

Potrzebujesz dwie anteny, musza byc umieszczone pod katem 90°.

To co wybrales moze jakos dzialac, niekoniecznie duzo lepiej niz anteny zabudowane w modemie.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: matek451 »

Opis tego szajsu to jeden stek bzdur, toto nawet 1,5dBi zysku nie ma a co tu mówić o 15dBi. Szkoda kasy, E5786 w plecaku będzie działał lepiej bez tych wynalazków. Tego typu 'antenki" nic nie dają.Sprawdzone na oryginalnych do B593, B315 czy E5186, parametry sygnału po ich przykręceniu praktycznie nie różnią się od tych na antenach wewnętrznych.Ta z aukcji ma jedną "zaletę", dzięki niej szybko u.......sz złącza w MiFi.
dram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-26, 13:46

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: dram »

Zatem, macie może lepszą propozycje od tej którą sam wstawiłem? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: krystianb »

Propozycji nie ma, bo coś co chcesz NIE ISTNIEJE. Jeśli antena ma mieć duży zysk, to wymaga każdorazowego ustawienia, względem BTS'a, z racji bardzo małych kątów promieniowania, nie można od tak sobie od czapy takiej anteny postawić byle jak, albo używać w jadącym pociągu. EOT.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-26, 13:46

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: dram »

Szanowni Państwo,

Testując ten ruter okazuje się, że w telefonie mam lepszą antene niż w tym ruterze.
(Ta sama sieć, leżą obok siebie, oba na lte+)

Ruter-> 6 mb/s
Telefon-> 40 mb/s

Statystyki rutera:
RSRP: -104
RSSI: -81

Myślę, że ten ruter będzie często zrywać mi sygnał np. w pociągu..

Prosiłbym o jakiś pomoc w doborze anteny, jedynie co mnie ogranicza to chciałbym by była względnie krótka (taka która zmieści się w plecaku i nie wydłubie oczu - tzn nie półmetrowa sztyca)

Mam nadzieję, że antena która będzie względnie krótka, ale dłuższa od telefonu powinna być od anteny w telefonie lepsza :0
Choć pewnie te anteny z signaflex(jak już zresztą tu na forum czytałem - nigdy nie wycisną takiego zysku jak w specyfikacji)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: matek451 »

Widać ze nic nie zrozumiałeś, a to co linkujesz to jeden wielki szajs nie wart nawet 1 zł. To są tłumiki a nie anteny. Zaletą E5786 jest to że działa z Toolbox v0.9 więc można wymuszać na nim konkretne pasma LTE i agregacje pasm LTE-A. Zobacz jak działa u ciebie każde pasmo LTE oraz LTE-A i porównaj z telefonem. Toolbox pokazuje tez parametry sygnału i ECI, eNB BTS-a. Z kolei na telefonie zobacz te parametry za pomocą Network Cell Info czy Netmonitora ( o ile działa z nim). A co do anten to naprawdę trudno o coś sensownego do LTE i tego E5786 która spełni twoje wymagania.
dram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-26, 13:46

Re: [ANTENA] Krótka i dookolna do rutera mobilnego

Post autor: dram »

Matek451, niekoniecznie zależy mi na LTE. Akurat tutaj będąc w domu mam zasięg LTE - więc na nim testowałem.
Ale jadąc pociągiem mogę mieć najwyżej marzenie o LTE, wtedy myśle że realnym byłoby aby zasięg był lepszy niz gprs, a w zasadzie niekiedy i pewnie takim zasięgiem bym się zadowolił :)
ODPOWIEDZ