Antenny z allegro

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Antenny z allegro

Post autor: mallo12 »

Witam napisałem do paru sprzdawców z prośbą o dobur anteny do mojej lokalizacji i dostalem takie propozycje co do tej pierwszej mam problem czy ona ma takie parametry poniewaz duzo osób pisze na forum 25dbi to z palca wyssane

1
http://allegro.pl/show_item.php?item=67 ... YzZDc2YjA=

co do drógiej to bedą realne parametry ?
2
http://allegro.pl/antena-lte-800-2600mh ... 54669.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenny z allegro

Post autor: matek451 »

Linki nie działają , 95% anten na Allegro to złom a ich sprzedawcy w opisie wypisują mega bzdury. Szkoda czasu na korespondencję z nimi, w ich odpowiedziach wszystko jest naj , typowy marketingowy bełkot handlarzy chińszczyzną. Nie warto się sugerować tym co mówią czy piszą. Dobór anteny poprzedza się testami sygnału LTE/3G w konkretnej lokalizacji na karcie operatora z którego chcemy korzystać. Do testów telefon z aplikacja Network Cell Info lub modem/router z zaawansowana diagnostyką( współpracujący z odpowiednimi programami typu LTEWatchH itp). Oprócz parametrów sygnału pokazują też dane BTS-a z którym się łączysz.
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Re: Antenny z allegro

Post autor: mallo12 »

tutaj fotki bo nie moge dodac linków
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenny z allegro

Post autor: matek451 »

Anteny od sprzedawców którzy wg ich mniemania mają wszystko najlepsze i do wszystkiego . W rzeczywistości opis aukcji to stek bzdur i marketingowy bełkot a podawany zysk wyssany z palca, Ci handlarze chińszczyzną prześcigają się w podawaniu zysku anten, za chwilę będą podawać 2x30dBi a Janusze to kupią.Marnujesz czas na korespondencję z nimi, oni zrobią wszystko aby sprzedać swój złom. Poświęć ten czas na rzetelne testy a antenę dobierz wg zasad sztuki o których pisałem wyżej.
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Re: Antenny z allegro

Post autor: mallo12 »

Dzieki za info te parametry to nawet mało znających się na temacie zastanawiają
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenny z allegro

Post autor: matek451 »

Po ilości sprzedawanego przez nich szajsu widać że lud w Polsce ciemny i wszystko kupi. 95% użytkowników LTE to typowi Janusze, są zadowoleni że ich robią w bambuko operatorzy,konsultanci, sprzedawcy anten a nawet pseudo monterzy anten. Interes się kręci a najlepszy robi się na ludzkiej głupocie. Myślący mają wątpliwości i szukają fachowych porad.
ODPOWIEDZ