[Antena + Modem] Co wybrać Tartak Brzózki PLAY

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: [Antena + Modem] Co wybrać Tartak Brzózki PLAY

Post autor: Hermogenes »

Mogę podjechać z laptopem i modemem i anteną na 800 pokaż na mapie kropką gdzie lub daj ulicę.poz Hermogenes

Zresztą mogę na jutro zmontować jakieś Uda-Yagi na 1800 i się umówimy na którąś godzinę .
cool
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2012-11-01, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Antena + Modem] Co wybrać Tartak Brzózki PLAY

Post autor: cool »

Ok, zakupiony Huawei B618 + antena na 1800MHz -> http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html operator PLAY.

Łączę się do nadajnika ZYR3311

Takie mam odczyty:
Screenshot from 2017-07-29 19-48-36.png
Screenshot from 2017-07-29 19-49-29.png

Download super, ale upload słabiutki... Niestety. Czy da się jeszcze polepszyć, czy tu już tylko pomoże zmiana operatora na na przykład Orange ?
Poruszanie anteną nie przynosi wielkich zmian.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: [Antena + Modem] Co wybrać Tartak Brzózki PLAY

Post autor: Hermogenes »

To jest stacja na terenie Keramzytu tam po drodze masz więcej lasów i prawie 2 razy dalej.Ta opcja nie była sprawdzana sądziłem że skorzystasz z Grunwaldu od Orange i do karty Play nie było przejściówki.Zresztą telefon też się logował do Tm roaming z Radziejowic. Mogę podjechać z kartą Orange i porównasz wtedy zadecydujesz. poz .Hermogenes
cool
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2012-11-01, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Antena + Modem] Co wybrać Tartak Brzózki PLAY

Post autor: cool »

Mam też kartę Orange. :) Wrzuciłem kartę Play żeby zobaczyć jak będzie. Jest dobrze, bo filmy z YT lecą w 1080p, więc Internet do zabawy jest. Jutro będę testował Orange.
ODPOWIEDZ