Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cookiee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-26, 12:58

Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: cookiee »

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post, także witam się z użytkownikami tego forum :)

W rodzinnym domu jest obecnie internet LTE z sieci Plus, służy użytkownikom za internet domowy.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 48&zoom=14
Tu jest moja lokalizacja, łączymy się z nadajnikiem Aero 1800mhz, który znajduje się w Wierzbicy. Antena zewnętrznato antena dualna firmy Cybertech, podłączona jest do modemu Huawei E3372 Hi-link, modem poprzez usb podpięty jest do routera TP-Link WDR-3600 z wgranym oprogramowaniem Gargoyle. Wcześniej używałem huba usb z zewnętrzym zasilaniem, jednak na tym hubie prędkości są dużo niższe niż bez niego.

Rozchodzi się o to, że internet działa bardzo różnie, w zależności od dnia i godziny. Najczęściej w godzinach nocnych prędkość DL wynosi około 60 Mbit/s, w ciągu dnia skacze między 10 a 30 Mbit. Czasami jest to około 40-50, ale zależy od szczęścia. Z tego co obserwowałem, parametry łącza nie zmieniają się. Czy mogę w jakiś znaczący sposób poprawić komfort korzystania z internetu? Może wymienić modem, router, albo antenę?

Tak wyglądają parametry połączenia modemu:
http://prntscr.com/g0hylg
A tak SpeedTest wykonany około godziny 13.50:
Obrazek

Dodam, że w tej samej miejscowości znajduje się nadajnik Orange, na telefonie osiągam prędkość DL nawet 80 Mbit/s. Gdy przełożyłem kartę Orange do modemu, to również w okolicach godziny 13.50, przy tylko dwóch kreskach zasięgu prędkość pobierania wynosiła 50 Mbit.

Dziękuję za ewentualną pomoc :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: radius »

Witaj,
Nie pomyślałeś, że winę może ponosić przeciążenie nadajnika?
Orange z czasem też się prawdopodobnie zapcha.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
cookiee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-26, 12:58

Re: Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: cookiee »

Jak najbardziej pomyślałem, jednak już kilka razy kombinowałem czy to z ustawieniem anteny, czy ustawieniami routera/modemu i zawsze coś się polepszało. Wydaje mi się, że w tym przypadku też dałoby radę coś zrobić, by to połączenie było stabilniejsze i szybsze
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: matek451 »

W Plusie i tak masz dobre prędkości, lepiej nie będzie oby nie zwolnił. Plus nie ma tam żadnego innego BTS-a, nawet LTE800sferii. Ciesz się i módl aby w okolicy ludzie nie brali internetu z Plusa/CP. Klasyczna pomyłka przy wyborze operatora, jeden BTS LTE1800Aero2 na ponad 100km2. Parametry sygnału prawidłowe, na przeciążenie BTS-a jeszcze nikt nie znalazł recepty. Na tym terenie korzysta się z Orange, T-mobile które mają dużo lepsza infrastrukturę ,z Wierzbicy LTE-A w oparciu o agregację LTE1800+LTE800. Do tego BTS-y LTE800 w Zalesicach i Maliszowie.Na tym terenie to i Play ma lepszą sieć niz Plus, ma LTE-a z wierzbicy w oparciu o LTE1800+800, do tego pewnie i LTE2100 a i LTE2600 warto by sprawdzić.
cookiee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-26, 12:58

Re: Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: cookiee »

matek451 pisze:W Plusie i tak masz dobre prędkości, lepiej nie będzie oby nie zwolnił. Plus nie ma tam żadnego innego BTS-a, nawet LTE800sferii. Ciesz się i módl aby w okolicy ludzie nie brali internetu z Plusa/CP. Klasyczna pomyłka przy wyborze operatora, jeden BTS LTE1800Aero2 na ponad 100km2. Parametry sygnału prawidłowe, na przeciążenie BTS-a jeszcze nikt nie znalazł recepty. Na tym terenie korzysta się z Orange, T-mobile które mają dużo lepsza infrastrukturę ,z Wierzbicy LTE-A w oparciu o agregację LTE1800+LTE800. Do tego BTS-y LTE800 w Zalesicach i Maliszowie.Na tym terenie to i Play ma lepszą sieć niz Plus, ma LTE-a z wierzbicy w oparciu o LTE1800+800, do tego pewnie i LTE2100 a i LTE2600 warto by sprawdzić.
Dziękuję za rzetelne informacje :) Plus u rodziców jest od roku, głównie ze względu na cenę w programie SmartDom, wcześniej dwa lata był Play i działał okropnie, często prędkości były po 3 Mbit/s, czasami w ogóle nie działał. Także niby infrastruktura lepsza, a internet chodził jak krew z nosa. Za rok jak skończy się umowa, to pewnie będzie zmieniany operator. Do agregacji pasm potrzebne by było kupno routera z wbudowanym modemem, który taką opcję oferuje, tak?
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE Plus zmienna prędkość, zmiana sprzętu?

Post autor: eXorcist »

cookiee pisze:Także niby infrastruktura lepsza, a internet chodził jak krew z nosa.
Nikt nie pisał o Play tylko o Orange i T-Mobie.
ODPOWIEDZ