Pomoc przy wyborze anteny i routera

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbgnwbrzznsk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-30, 08:47

Pomoc przy wyborze anteny i routera

Post autor: zbgnwbrzznsk »

Witam,

To mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że nie duplikuję pytania.

Chciałbym usprawnić swój internet na wsi. Mieszkam w Lemierzycach http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 05&zoom=13

Mam Play i póki co właściwie zerowy zasięg, nawet na zewnątrz.

Czy antena kierunkowa skierowana na nadajnik w Słońsku pomogłaby? Ten nadajnik ma następujących operatorów:

Aero 2 ID: BT33694
UMTS900 Szczegóły...
Plus ID: BT33694
GSM900 Szczegóły...
Sferia ID: BT33694
LTE800 Szczegóły...

Czy powinienem zmienić operatora?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Dziękuję i pozdrawiam,

ZB
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze anteny i routera

Post autor: matek451 »

Play w taryfach internetowych korzysta tylko z własnej sieci 3G i LTE. Ma pozwolenie na BTS w Słońsku, działa na nim zapewne LTE1800 i LTE2100, pytanie czy też LTE800. Trzeba zrobić testy na telefonie LTE z Network Cell info i poszukać zasięgu zbliżając się do Słońska.
zbgnwbrzznsk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-30, 08:47

Re: Pomoc przy wyborze anteny i routera

Post autor: zbgnwbrzznsk »

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem na zewnątrz z Network Cell Info i pokazuje to co na w załączniku. Bylibyście uprzejmi wytłumaczyć jaki to sygnał i jak go wzmocnić (jaka antena) i jaki byłby najlepszy router. Dziękuję i pozdrawiam
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc przy wyborze anteny i routera

Post autor: Hermogenes »

Przecież masz napisane pomarańczowo na czarnym to jest UMTS z T-Mobile .przełącz telefon na LTE ( 4G) i wyłącz dla spokoju roaming ,po testach wróć do poprzednich ustawień.poz .Hermogenes
ODPOWIEDZ