Proszę o poradę:)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Zawsze lepszy zasięg jeśli chodzi o modemy łapałem od strony Bełchatowa. Jest tam więcej nadajników. I telefony z play też mają lepszy zasięg od strony Bełchatowa. Kupię antenę jest u nas za 200 zł takie dwie tuby po 15 każda. Chyba, że lepszą opcją jest ta co podałem na początku.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Wszędzie łapie Play (T-Mobile). Może to jakiś trop?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

Pisałem wcześniej, nie interesuje nas roaming krajowy na 3G Play. Oferty data z niego nie korzystają.Lokalizacja trudna i szanse na LTE raczej w paśmie LTE800. Dotyczy to Play ale i Orange oraz T-Mobile.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Kupię jutro antenę i zobaczę jaki da to rezultat.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Hermogenes »

Tylko zastrzeż że jak nie będzie u Ciebie działać to oddajesz .poz.Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

Kupi ten masakryczny, szajs z polaryzacją kołową na 1800MHz tylko po co? Sprzedawca wciśnie mu wszystko, to norma.Lokalizacja ogólnie jest trudna , na takim terenie NetWorks i Play przewidują zasięg z LTE800 . Orange i T-Mobile maja potwierdzone BTS-y LTE800 w Zelowie i Dobrzelowie. Play trzeba potwierdzić LTE800 w Zelowie, w Bełchatowie działa. Anteny na 800MHz są znane, to poczciwe ATK-20 i ATK-10/800-980.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Sąsiad ma internet z Orange i ma antenę kierunkową (takie właśnie dwie tuby jakby) i podobno mu to ładnie działa. Jednak tak jak wspomniałem na początku jestem laikiem w tych tematach dlatego chciałem porady od fachowców. Sprawdzałem przenosząc router od strony Zelowa i jednak od strony Bełchatowa uzyskuje lepsze wyniki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

No to zrób test na zewnątrz od strony Bełchatowa na telefonie z LTE800 i NCI. BTS LTE1800 NetWorks jest przy Czaplinieckiej 146c w Bełchatowie.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: eXorcist »

Adi24 pisze:Sąsiad ma internet z Orange i ma antenę kierunkową (takie właśnie dwie tuby jakby) i podobno mu to ładnie działa. Jednak tak jak wspomniałem na początku jestem laikiem w tych tematach dlatego chciałem porady od fachowców. Sprawdzałem przenosząc router od strony Zelowa i jednak od strony Bełchatowa uzyskuje lepsze wyniki.
jakby zawiesił modem w miejscu anten to też by działało, może nawet lepiej
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Jeszcze kilka pytań. Jaki router polecacie ? Mam dwr 921 ,który otrzymałem za darmo tyle, że nie ma tam zbyt dobrej diagnostyki i ciężko ustawić
antenę. Na antenie zewnętrznej uzyskałem ok 7 mb download 0,4 upload przy pingu ponad 100. Bez anteny download ok 2 mb upload 1 mb i ping 40. Czyli jakiś progres jest tyle, że z tym routerem ciężko się pracuje jeśli chodzi o ustawienie anteny.
Sieć Play na kartę bez umowy. Firmware najnowsze. Router musi posiadać wejście na kartę sim. Ewentualnie proszę mi podać program dzięki któremu ustawię antenę. Od razu mówię, że sprawdzałem zasięg telefonem, ale to dwa różne wyniki jeśli chodzi tel/router. Zależy mi na niskim pingu.
Z góry dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

A co to za antena? No i gdzie ta poprawa, połączenie z anteną w LTE i na jakim paśmie? Ping 100 to jakaś masakra.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Antena H4G/15 MIMO działająca lte/hspa+/umts 1800-2200 MHz. Ten router pokazuje tylko poziom sygnału i nic więcej. Dlatego też pytam jaki router byście polecili. Nie montuje anten codziennie i się na tym nie znam, inaczej nie pisałbym na forum. Poprawa jest taka, że download jest 3 razy wyższy niż na oryginalnych antenkach. Jutro jeszcze będę kombinował z ustawianiem bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> pogoda nie pozwala, a w weekend wolne także będę wojował.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

Bingo, obstawiłem w ciemno że kupisz ten szajs z polaryzacja kołowa i się nie pomyliłem. Nie znasz się a mimo to masz gdzieś nasze porady. Poleciłem ci dokładniejsze testy a ty liczysz na cud i lepszą pogodę.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Nie mam opcji innych testów. Telefon mam jaki mam i on mi tu wgl ciężko łapie zasięg. Niestety wyprowadzić się nie mogę.A na tej antenie złapałem już lepszy ping niż na oryginalnych. Jest problem z prędkością wysyłania która jest bardzo niska.Po coś te anteny są i u nas kilka ludzi uzywa i chwali. Odpowie mi ktoś tylko jaki router byłby dobry z diagnostyką?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: matek451 »

Ty nie potrzebujesz naszych porad tylko sąsiadów, oni wiedza najlepiej. To sa fachowcy jak się patrzy skoro kupili i używają tych armat z polaryzacją kołową choć operatorzy w Polsce stosują skośną. I są zadowoleni podobnie jak 99% Januszy, którzy kupują takie i podobne wynalazki na Allegro. W takich trudnych lokalizacjach podstawą są rzetelne testy i na ich podstawie dobór skutecznej anteny na wybrane pasmo. Na pewna taką nie jest toto co kupujesz ty za namową sąsiadów. Dowodem na to jest kiepski UL. A takie wynalazki są po to zeby biznes robili ich sprzedawcy. Janusze cieszą się jak sobie FB odpalą na mobilnym z takimi niby antenami. A o router z diagnostyka proponuję zapytać sąsiada, na bank pomoże.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Dobra. Wystarczyło nie odpowiadać i tyle. Podałem wyniki na początku i nic innego wykonać nie umiem.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Hermogenes »

Nie masz się co oburzać stacja nie widzi tego spiralnego sygnału i z fragmentów próbuje zrozumieć Twoje zapytanie dlatego to trwa długo i prędkość pobierania sygnału przez stację jet taka jaka jest.poz Hermogenes

Piszesz że sąsiad ma dwie tuby.Tylko że w tych tubach może mieć stare anteny Yagi-Uda .
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Kolego Hermogenes dziękuję, że potrafiłeś normalnie się wypowiedzieć. Sąsiad ma antenę taką samą jak ja. Prędkość pobierania i ping znośne na tej antenie, ale prędkość wysyłania jest już niezbyt dobra. Pytam też jaki router jest godny polecenia, ponieważ ten jest pożyczony, więc i tak muszę kiedyś jakiś kupić. Nie oczekuję nie wiadomo czego. pobieranie 6-7 Mb/s to dla mnie wystarczająco, a ping 40-60 też do przyjęcia.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Antenę mogę oddać także też problemu nie ma. Na network cell info na telefonie wartości w dBm waha się ok -100 w lte jak i HSPA +
Po prostu nie spodobało mi się to gadanie spytaj sąsiadów itp. Pisałem to czego się sam dowiedziałem i tyle.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: wojteks »

Adi24 pisze:Antenę mogę oddać
No to oddaj tę rurę kanalizacyjną.
Adi24 pisze:Po prostu nie spodobało mi się to gadanie spytaj sąsiadów
No cóż, jakby na tych rurach było napisane że maja 52dB zysku to też byś uwierzył? Na forum polecane są anteny sprawdzone przez doświadczonych użytkowników ale trzeba czytać ze zrozumieniem co piszą i jakie testy wykonać przed zakupem.
Nie pomagam na PW!
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Może jeszcze raz ktoś mi powie jakie testy porobić dokładnie krok po kroku. Chciałbym się wyrobić do końca wakacji póki jeszcze ten internet nie jest aż tak strasznie potrzebny. Ja potrzebuje głównie do gier multiplayer, ale siostra do szkoły więc to ważniejsze.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Antena oddana. Zaryzykowałem właśnie dlatego z tą anteną, ponieważ była możliwość zwrotu. Telefon jaki posiadam to samsung j5 i to na nim robiłem te testy. Może byście doradzili jakiś internet np. z play z routerem. Z tego co sprawdzałem najlepszy zasięg mam z play, ale mogę się mylić. Nigdy nie próbowałem T-mobile. W play są odpowiadające mi warunki umowy, ale jestem otwarty na propozycje. Proszę bardzo o pomoc, zapominając o tym co było wcześniej.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Hermogenes »

Kluczowa sprawa przy doborze anteny to częstotliwość na jakiej łączysz się ze stacją + plus obciążenie danego pasma na tej stacji. W zasadzie router E 5186a powinien wystarczyć na wasze potrzeby możesz wymusić pasmo przy użyciu zewnętrznego programu działa na nim też agregacja .Znajdź tematy o tym sprzęcie na naszym forum poczytaj wtedy zadecydujesz sam mając ogląd sprawy.poz .Hermogenes

Nie wiem czy ten telefon obsługuje L800 więc się nie odzywam.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Jutro jeszcze może pojadę do T-mobile i sprawdzę jak jest z zasięgiem tej sieci, bo u mnie na telefonie łapie Play(T-mobile). Jak sprawdzę dam znać. Próbować trzeba. Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Decyzja padła na T-mobile. Router Huawei B525S. Prędkości wystarczające ping ok 20-30 download 15 Mbps upload 8Mbps. Dodałem załącznik z diagnostyki routera. Jest jeszcze opcja wpięcia anteny zewnętrznej.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Jest też opcja wymuszania pasma itd. Jeśli ktoś coś chce doradzić to chętnie posłucham. Być może są sposoby na lepsze osiągi zmieniając ustawienia.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: eXorcist »

Parametry słabe. Wymuś 800, potem 1800 i wstaw parametry.

Gdzie ten modem stoi? Może warto spróbować na zawnątrz, albo po prostu w innym oknie. :)
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Parametry w innym miejscu jeśli chodzi o Dbm podobne tak jak w załączniku w poprzednim poście . Działa tylko na paśmie 800. Na innych jest zero kresek zasięgu i wyniki marne.
Adi24
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2017-07-30, 12:26

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Adi24 »

Tutaj w załączniku podane parametry.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Proszę o poradę:)

Post autor: Hermogenes »

To inne miejsce to jest w domu czy na dachu; jeśli na dachu musisz kupić anteny jagi ATK20 od dipola szt dwie, jeśli pomiar w domu to mogą wystarczyć dwie ATK10 . Obie patrzą bomem na nadajnik jedna dipolami poziomo druga dipolami pionowo.poz Hermogenes
ODPOWIEDZ