Skoki pingu co ~10 sekund

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Iyama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:11

Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: Iyama »

Witam posiadam internet lte z plusa i mój problem polega na tym że ping skacze co mniej wiecej 10 sekund czy to moze być problem źle ustawionego modemu zewnetrznego? Posiadam zestaw odu idu 200. Tutaj ss z cmd: https://gyazo.com/5d0bcfddfd49b6f881318a03ba0ea8c9
A tutaj ss z diagnostyki lte po zalogowaniu sie do modemu: https://i.gyazo.com/17276ab0ff77145743a ... c4a717.png
Prosze o pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: matek451 »

Dobre parametry RSSI i RSRP ale przy tym słabe RSRQ czyli norma dla tego szajsu ODU, który posiada słabiutka antenę dookólną. Reklamuj takie działanie tego cudu techniki z CP w Plusie.
Iyama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:11

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: Iyama »

Czyli to wina modemu zewnętrznego? To znaczy jak reklamować? Oddać im sprzęt do wymiany czy poprosić o całkiem inny model modemu zewnętrznego? Zawsze jeszcze mogę odstąpić od umowy bo internet posiadam dopiero 5dni.
Edit: Teraz patrze w diagnostyke i widzę że wszystkie parametry są w miare stałe tylko RSRQ skacze od -9 do -14. Wczoraj dzwoniłem do plusa i zrestartowali mi karte sim oraz przestawili na nadajnik który znajduje w odległości niecałego kilometra ode mnie praktycznie bez żadnych przeszkód, jednak modem jest wycelowany jest jakieś 45° od nadajnika powinno pomóc jeśli przestawie prosto w nadajnik? Pytam ponieważ modem mam zamontowany na dachu a to nie takie proste przestawić modem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: matek451 »

Te ich wszystkie porady są niewiele warte, jak mogli cię przestawić na inny BTS? To są mega bzdury, szajs posiada antenę dookólną i ona sama decyduje z którym BTS-em się połączysz. To całe ich bieganie po dachu z tym złomem to jest śmiechu warte, przecież toto ma być obok anteny satelitarnej. Tym nie wymusisz połączenia z konkretnym BTS-em.Oferują ludziom złom za kupę kasy, który nie działa w LTE-A a taki ponoć już działa w Plusie. To słaby sprzęt wciskany Januszom przez reklamy TV i konsultantów. Skąd to parcie na Plusa i ten szajs, sprawdzałeś jak działają wszyscy operatorzy w twojej okolicy? Plus od dawna już nie jest liderem LTE.
Iyama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:11

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: Iyama »

Akurat modem sam montowałem tylko kurier przywiózł, a zamontowałem na dachu ze względu że tam miałem juz puszczony kabel, nie sprawdzałem po prostu zamówiłem i poza tym skokiem pingu nie ma problemu ale gdy zamawiałem byłem przygotowany że mogę odstąpić od umowy i wrócić do mojego radiowego neta z predkoscia 3mb/s. Czyli przestawienie modemu zewnetrznego w strone nadajnika nie pomoze?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: matek451 »

Przerabiane wielokrotnie, tam w tej ich zewnętrznej puszeczce są dwie kiepściutkie antenki o wątpliwym zysku i charakterystyce. Takich jak ty nie brakuje na forum Plusa. Biegają po dachu bo im konsultant tak zalecił. Napiszę więc jeszcze raz nie ma możliwości wymuszenia połączenia z konkretnym BTS-em LTE1800Aero2. Zarówno przez BOK Plusa jak i przez ten złom. Teoretycznie połączy się z najbliższym. Ten IDU nie pokazuje zresztą żadnych danych identyfikacyjnych BTS-a więc nawet nie sprawdzisz czy faktycznie połączyłeś się z różnymi BTS-ami. Ale jak lubisz Plusa i wycieczki po dachu to zmieniaj położenie ODU. Nie od dziś wiadomo że reklamy TV szkodzą. Zanim podpisałeś umowę z Plusem trzeba było zrobić testy Plusa i innych operatorów na kartach pre-paid i telefonie z LTE. Aplikacja Network Cell Info pokazuje potrzebne parametry sygnału LTE i dane BTS-a, do tego robisz speedtest i ping. Sprawdź na telefonie LTE jak działa ci Plus u ciebie i pod pobliskimi BTS-ami Plusa. No i warto zauważyć że w Polsce są jeszcze trzej operatorzy mobilni oferujący internet mobilny. w jakiej lokalizacji chcesz korzystać z Plusa zamiast radiówki?
Iyama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-01, 12:11

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: Iyama »

W miejscowości solec nad wisłą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoki pingu co ~10 sekund

Post autor: matek451 »

A co oni u ciebie mogą zmienić i co ty sam możesz zmienić jak w Solcu, Leśna 2 działa tylko jeden BTS LTE1800Aero2? Tam nawet LTE800sferii nie ma. Robią sobie z ciebie niezłe jaja. Masz niezłe parametry sygnału LTE1800 na tym ODU, do BTS-a pewnie kawałek i LTE Plusa pewnie tak u ciebie działa. Nie pokazałeś speedtestów z niego. Możliwe ze to wina IDU-ODU ale aby to sprawdzić trzeba porównać działanie na innym urządzeniu, np. na telefonie z LTE i theteringu z niego. W Solcu nad Wisła działa też LTE 800 z BTS-ów Orange i T-Mobile , taki sam w Kamieniu. Warto przetestować tych operatorów.
ODPOWIEDZ