Huawei e5180 - czas na nowy sprzęt oraz problem z poprawnym działaniem Internetu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamil7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-17, 15:30

Huawei e5180 - czas na nowy sprzęt oraz problem z poprawnym działaniem Internetu

Post autor: Kamil7 »

Witam Państwa bardzo serdecznie :papa: ,

mój "cudowny" router Huawei e5180 co chwile powoduje powoduje problemy - spadek zasięgu z 4/5 kresek na nagłe 1/5 w ciągu kilku sekund. Obejrzenie meczu powyżej 3 tys kbps jest praktycznie niemożliwe. W dodatku teraz Internet działa dramatycznie - wyświetlenie jakiejkolwiek strony internetowej to duże osiągnięcie. Mam Internet mobilny w Plusie, pakiet 100 gb + "nielimitowane" LTE. Ponoć to jedyny operator który działa na mojej wsi, sąsiad miał T-Mobile i nie dało się w go ogóle używać. Płacę 39,90 za te 100 gb, więc tragedii nie ma.
Moje pytania do państwa są następujące:
Słyszałem, że mój router jest po prostu dziadowski, nie da się na nim wymuszać określonych pasm itp. Stąd pytam, czy należałoby go wymienić w Plusie na inny (teraz się zawiesza, traci zasięg więc dostaną w Plusie niezły opierdziel). Jeśli tak, to na jaki i czy warto go brać w Plusie czy lepiej kupić router używany na allegro itp.
W dodatku chciałbym zapytać o możliwą zmianę oferte Plusa na inną sieć, która mogłaby działać u mnie lepiej ? Mieszkam na wsi i niestety kable do mnie nie dochodzą... Podaję Państwu moją LOKALIZACJĘ : ( https://www.google.pl/maps/place/Zacisz ... 17.5723087 )

Nadto podaję wyniki mojego dzisiejszego Speedtestu (dzisiaj internet po prostu nie chodzi, może to po ostatnich burzach) : 0.46 mb/s downloadu, ping 30, upload 0.11 Mb/s. DRAMAT. Na antenę na dachu nie ma niestety żadnych szans - ojciec nie chce zgodzić się na kucie ściany, ani prowadzenie kabla na zewnątrz.

Jeżeli będą potrzebne jakiekolwiek inne informację to jak najbardziej je wskażę, na ten moment nic więcej mi nie przychodzi do głowy - jestem całkowitym laikiem w tych sprawach, zatem zwracam się z prośbą do Państwa.

Pobrana na komórkę aplikacja Network Cell Info Lite pokazuje mi nastepujące wartości :
Channel : 9 (w router mam ustawiony kanał na automatyczny), RSSI -51 dBm, Link, maps : 72
Nadto zakładka "Wykres 2" pokazuje mi Maszt obsługujący na wartości -20,0 po prawej dolnej stronie

Zbadałem programem LTE watch i pokazuje mi coś takiego :

[img][/img]
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei e5180 - czas na nowy sprzęt oraz problem z poprawnym działaniem Internetu

Post autor: matek451 »

Router E5180As-22 z Plusa biorąc pod uwagę cenę i parametry jest OK. Działa z LTEWatchH więc można po kolei wymusić połączenie z LTE1800 i LTE800 , sprawdzić parametry sygnału i dane BTS-a oraz prędkości. To połączenie , które pokazałeś to z BTS-em Zacisze 2/10 na LTE2600 Plusa. Pokaż screeny z LTEWatchH dla pasma LTE1800( Band3) i LTE800 ( Band20), sprawdź prędkości na nich. Na LTE2600 masz dostateczne parametry sygnału LTE. Niskie prędkości mogą być objawem lejka jaki przydziela operator w ramach FUP. To Plus i tu gwarantowane to co w pakiecie podstawowym , potem to loteria. Nie sądzę aby na LTE2600 z takim sygnałem było tak wolno. Do Plusa konieczny router z LTE-A, u operatora to DWR-960 ( słaby ale póki co nie ma innego). Oczywiście nie warto go brać na raty za 24x22,50 zł/m-c. Wypowiada się umowę i walczy o rabat 50% z DUK na abonament oraz DWR-960 za niska cenę od razu na własność. Ludzie uzyskują 110GB za 45 zł i do tego B315 za 3 zł to możliwe że i DWR-960 można kupić w podobnej cenie. Do kiedy umowa z Plusem? Ogólnie Plus jeśli działał by dobrze to prawidłowy wybór dla tej lokalizacji. Na BTS-ie działa LTE2600, LTE1800 i LTE800 oraz agregacja tych pasm.
ODPOWIEDZ