Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bass789
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-24, 12:04

Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: bass789 »

Witam, posiadam obecnie internet LTE od Orange z routerem ZTE MF283+. Problemem jest jego prędkość, która przez zdecydowaną większośc czasu oscyluje w granicach tej, z poniższych screenów:
Obrazek
Obrazek

Od wielkiego święta prędkość przekracza 5mb/s, rekordem było 31mb/s zmierzone pewnego kwietniowego poranka. Parametry z programu 3wg3-watch:
Obrazek

Mieszkam w odległości 1,7km od jednego BTSa (po drodze jest las, który mam praktycznie za oknem od strony nadajnika), i po około 3,2km od dwóch innych, do których wizja jest bez przeszkód (miejscowość Gozdów, koło Koła, woj. wielkopolskie). Średnio siła sygnału oscyluje w granicach -75 do -95dBm. Czy istnieje jakis realny sposób na poprawę osiągów mojego połączenia? Czy porządna antena LTE powinna załatwić tu sprawę?
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: FF2004 »

Sprawdź na innych pasmach LTE, masz taką możliwość w nowym sofcie.
bass789
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-24, 12:04

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: bass789 »

Fakt, jest taka opcja, jednak jest ona niedostępna (przyciski/przełączniki są podświetlone na szaro i nie można ich użyć)
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: FF2004 »

Rozłącz najpierw modem
bass789
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-24, 12:04

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: bass789 »

Sprawdziłem na wszystkich pasmach i niestety różnicy nie ma żadnej, pytanie teraz czy jakakolwiek antena LTE coś by zdziałała w tym przypadku?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: Hermogenes »

Pierwsze to wyjdź na dach ,właściwie to wystaw sam router. Zobacz jaki będzie przyrost mocy sygnału i czy zwiększy to prędkości.poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: matek451 »

Połączenie z BTS-em LTE1800 Networks, Koło ul.Przemysłowa 14. Parametry sygnału wykluczają prawidłowe działanie. Wyższy UL od DL świadczy o jego niewielkim przeciążeniu. Trzeba sprawdzić jak działa LTE1800 pod BTS-em na terenie szpitala na twoim kierunku. Do testu użyj telefonu LTE z Network cell Info , zrób speedtesty. Najbliższy BTS LTE800 Orange w Kościelcu, pokaż parametry sygnału i speedtest na LTE800.
bass789
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-24, 12:04

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: bass789 »

Udało mi się połączyć z domu z BTS w Kościelcu, 3wg3-watch pokazuje następujące dane:
Obrazek
Obrazek

Jest zdecydowanie dużo lepiej i być może w tym kierunku trzebaby iść. Zastanawia mnie tylko fakt iż po drodze do tego nadajnika jest las, a także w pobliżu mojego domu jest duże skupisko drzew. Postaram się podjechać w okolice wskazanych BTSów i dokonać pomiarów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Bardzo słaba prędkość Internetu i antena LTE

Post autor: matek451 »

Ale to nie jest LTE800 tylko UMTS900HSPA+ w ramach NetWorks lub program pokazuje bzdury.
ODPOWIEDZ