Wybór anteny 800mhz

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: eXorcist »

Ok, zmyliło mnie bo napisałeś
najlepsze transfery mam jeżeli połączy mnie z dosc odległym nadajnikiem który w linni prostej jest oddalony o 10 KM
Zrozumiałem, że w linii prostej względem tego bliższego. :D
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: pioter223 »

aaa nie. ale udało mi sie ogarnać HM partner. nadajnik z ciechanowca jednak tylko na poczatku miał dziwnie niskie transfery, bo to jednak z nim się łączę. Nie jestem w stanie ustawić modemu tak zeby łączyło mnie z nimi. co zabawne - skrzydło z oknem w strone północy(czyli lokalizacji tego nadajnika działa gorzej niz na oknie w kierunku zachod- zachód południe.
parametry
RSRP -103(do 106)dBm
RSSI -77 do 81dBm,
SINR 3-7dB,
RSRQ 6-10dB,
PCI 7,
RSCP -145,
ECIO -32
Txpower PPusch:11-20dBm PPucch 22-23dBM PSrs 0dbm, PPrach 23dbm
z tego wynika ze raczej dużo nie poprawie anteną. do niej nawet atk10 będzie overkill. Z drugiej strony postawienie anteny z północnej strony mieszkania może sprawić ze w razie gdy ciechanowiec nawali(ten nadajnik naprawiany był z rok) przestawiam antene na zachód i dalej mam internet. bo ze sterdynią też miałem zawsze najlepsze transfery gdy w ciechanowcu nadajnik nie działał
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: radius »

Za dużo mieszasz. Raz łączysz się z A. Raz z B. Raz z C.

Jeśli teraz nie odbierasz sygnału stacji B i C to z anteną też raczej się do nich nie zalogujesz.

We wcześniejszym poście napisałem, dlaczego.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: pioter223 »

Antena kierunkowa z tego co pamiętam działa tylko w wybranym kierunku wiec jak nastawię na zachód to z północnego bts nie bedzie mi już odbirać.
Dobra bo widze ze wam wszystkim mieszam
2 miesiace temu robiłem testy innym modemem, wtedy ciechanowiec jeszcze nie działał z testów wyszło
- sterdyń daje mi najlepsza jakosc połączenia i transfery
- reszta działała słabo
ostatnio naprawiono ciechanowiec, jednak z testów i telefonem i modemem transfery były rozczarowujące(pdp w duzej mierze przez wczasowiczów)
AKT na ciechanowiec będzie działać średno bo dużo lepszych prędkości pewnie nie będzie

Zastanawiam się mimo to na akt20 bo mogę manipulować jej położeniem i łączyć się ze sterdynią jeżeli bts w ciechanowcu byłby przeciążony. Zależy mi na posiadaniu pewnego łącza, a nie z sytuacją gdy mam dedline wysłania 20gb projektu a ciechanowiec przestaje mi działać czy cokolwiek. wtedy moge wyjść przesunąć antene i wysłać projekt.

Rozumiem ze jest inteferencja zasięgu, ale kierunkowa nie ułatwia połączenia z konkretnymi btsami chyba ze z LTE tak to już nie działa
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: radius »

Jak Ty chcesz przerzucać pliki 20 GB przez LTE lub inną mobilną technologię to życzę powodzenia.

Wiesz co to lejek techniczny? Jak Ci go założą to nie pomoże żadna antena. Nawet ta ze złotymi prętami. Może temu masz transfery w kratkę?

Z czym się TERAZ łączy Samsung i Huawei?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: eXorcist »

pioter223 pisze:Antena kierunkowa z tego co pamiętam działa tylko w wybranym kierunku wiec jak nastawię na zachód to z północnego bts nie bedzie mi już odbirać.
Dobra bo widze ze wam wszystkim mieszam
2 miesiace temu robiłem testy innym modemem, wtedy ciechanowiec jeszcze nie działał z testów wyszło
- sterdyń daje mi najlepsza jakosc połączenia i transfery
- reszta działała słabo
ostatnio naprawiono ciechanowiec, jednak z testów i telefonem i modemem transfery były rozczarowujące(pdp w duzej mierze przez wczasowiczów)
AKT na ciechanowiec będzie działać średno bo dużo lepszych prędkości pewnie nie będzie

Zastanawiam się mimo to na akt20 bo mogę manipulować jej położeniem i łączyć się ze sterdynią jeżeli bts w ciechanowcu byłby przeciążony. Zależy mi na posiadaniu pewnego łącza, a nie z sytuacją gdy mam dedline wysłania 20gb projektu a ciechanowiec przestaje mi działać czy cokolwiek. wtedy moge wyjść przesunąć antene i wysłać projekt.

Rozumiem ze jest inteferencja zasięgu, ale kierunkowa nie ułatwia połączenia z konkretnymi btsami chyba ze z LTE tak to już nie działa
ATK-10 i ATK-20 ma dość szeroką wiązkę, więc może nie udać Ci się ustawić anteny tak jak sobie tego życzysz. Nie chcę Cię zniechęcać, ale u mnie obrócenie o 180 stopni ATK-10 powodowało, że i tak łączył się nadajnikiem oddalonym o 4km, a nie tym dalszym na który była ustawiona antena. Ot ekstremalny przypadek. ;)

Poza tym jeśli zamierzasz utylizować duże ilości danych... zasoby radiowe nie są z gumy... nie masz alternatywy w postaci kabla? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: matek451 »

Kolego ja nie jestem niedowiarkiem ale profesjonalistą. Na tym forum wypracowaliśmy pewne zasady. W czasach gdy sieci LTE pracują na różnych pasmach, są rozbudowane oczekujemy ze strony szukającego pomocy konkretnych danych i współpracy z ich strony. Ich uzyskanie to niewielki wysiłek. Ty tutaj sam się ośmieszyłeś. twoje wpisy nic nie wnoszą do tematu a wręcz zamącają obraz.E5573 współpracuje z LTEwatchH i toolbox0.9 i wystarczyło pokazać screeny z niego. Do porównania zrobić testy pod wszystkimi okolicznymi BTS-ami LTE800 T-mobile na twoim kierunku. ale ty nie widzisz takiej potrzeby więc twoja sprawa. Nie wymagaj aby tu ktoś odwalił robotę za ciebie. Chcesz mieć optymalne łącze i chcesz kręcic jakimś kijem z dwoma ATK-20. większej bzdury dawno nie czytałem. Wiesz chociaż jak wygląda antena ATK-20 ? Jakbyś ją miał w ręku to wiedziałbyś ze do zamocowania 2 sztuk potrzeba solidnego masztu a nie kołka do kręcenia.
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: pioter223 »

http://imgur.com/a/ekuHI Nie widziałem potrzeby bo wiedziałem jaki był stan w czasie robienia powyższych screenów. Pisząc chcę poprawić łączność z bts sterdyń, bo wiem jak działał, chciałem informacje o dobrej antenie która poprawi mi jakość połączenia z tym bts. Potrzebowałem tylko info jaka antena. Nie potrzebowałem informowac kogokolwiek o tym jakie są u mnie btsy i jak wygląda z jakością połączenia skoro już jest to mi wiadome. Powiedz mi jaki w tym sens sprawdzać połączenie jeżeli jest to mi znane? po co sprawdzać jeżeli już to wiedziałem? I po co sie tym dzielić, skoro bts jest oddalony o 10KM, mam niezłe transfery ale czasem mi przeskakiwało na inne btsy i jedyne co było mi potrzebne to info która antena do tego bts?
Tyle ze ciechanowiec mnie zaskoczył bo jeszcze w sierpniu działał tragicznie, przez co nie jest dla mnie pewnym źródłem i chce mieć po prostu wypracowaną pewną alternatywę.
Nie znam się na antenach wiec założyłem temat. Przepraszam ze nie wiem jak duże i cieżkie są to anteny, przepraszm ze się na tym nie znam. Rzuciłem pomysłem który wydawał sie mi słuszny. Czy przez to musze być mieszany z błotem? Następnym razem zanim założe temat zmarnuje kilka godzin na to zeby się dowiedziec o antenach budowie, jakie są dobre i wtedy sie zapytam:)
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: eXorcist »

Co drugi temat dotyczy wyboru anteny. Na 800MHz najlepszy wybór to ATK-10 lub ATK-20. Dostałeś na pierwszej stronie propozycje. Kup i testuj, co jeszcze oczekujesz? ;) Antenę zawsze można przestawić. ATK-20 ma dużo węższą wiązkę niż ATK-10.

Poza tym wysyłając na raz 20GB powinieneś liczyć się z dostaniem lejka technicznego czyli ograniczenie prędkości "za karę" generowania dużego obciążenia stacji.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: radius »

Teraz jesteś połączony ze stacją w miejscowości Boguty-Pianki. Jest tam obiekt Orange. Adres: al. Jana Pawła II 45 (maszt przy Urzędzie Gminy). Częstotliwość LTE800. Zresztą to sprawdzisz w MENU serwisowym pod *#0011#.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: matek451 »

Jak idziesz do lekarza to prosisz go o wypisanie recept na leki i informujesz że diagnozę postawiłeś już sobie sam i żeby tym się nie interesował ? Kolego tu nikt cię z błotem nie zmieszał, zostałeś poproszony o pokazanie konkretnych danych . W zamian odpowiedziałeś że nie musisz bo wszystko wiesz. Tutaj nie Allegro, tu nikt w ciemno nie wciska kitu na temat anten. Minimalny szacunek że strony szukających pomocy to odpowiedź na pytania które stawia druga strona. Ty nie potrzebowałeś żadnej pomocy a jedynie potwierdzenia swojego pomysłu. Ja nie jestem lekarzem który wypisuje recepty w ciemno.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: radius »

I teraz chcesz się łączyć z Ciechanowcem lub miejscowością Sterdyń, tak?

A w jakich okolicznościach logujesz się do tych stacji?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
pioter223
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-05-31, 15:40
Lokalizacja: Klepacze

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: pioter223 »

@eXorcist o dzieki i to jest mi pomocne w wyborze, skoro akt20 ma węższą wiązkę minimalizuje to przełączenia się na inne stacje i na nia powinienem sie zdecydować.
W tmoblie dla firm z nielimitowanym też mogą przyciąć, bo spotkałem się z informacją ze tmobile słabo przycina.

@matek451 jezeli ide do sklepu i prosze o świeże bułki nie musze podawac informacji które bułki mi nie smakują. można się tak analogiami bawić w nieskończość zarówno na twoja jak i moją korzyść. W ciemno? em podałem swoja lokalizajce i z którym bts działa najlepiej i ze jest do niego daleko. Wiec skoro mam niestabilną jakość połaczenia to antena 800mhz poprawi sytuacje wiec chciałem się dowiedziec która antena 800mhz mi to zapewni. Co więcej sam podałem propozyje modelu, wiec jakąś inicjatywą sam się wykazałem.
Minimalny szacunek ze strony pomagającego polega tez na tym, ze nie traktujesz potrzebujacego pomocy jak 5 letniego dziecka we mgle który nic nie kuma, oraz tego ze jednak sie rozumie co pisze. Przypomne ci, ze sam wyleciałeś z tekstem o tym ze sprawdzam wifi choć nigdzie tego przecież nie zasugerowałem, dodatkowo skrytykowałeś chęć posiadania jak najmocniejszej anteny, jakby to było kompletnie głupie:)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór anteny 800mhz

Post autor: wojteks »

pioter223 pisze:jezeli ide do sklepu i prosze o świeże bułki nie musze podawac informacji które bułki mi nie smakują.
Ta, jasne. W sklepie jest 10 rodzajów świeżych bułek więc sprzedawca ma podać Ci dowolnie wybrane świeże bułki czy wybierasz konkretne bo inne Ci nie smakują?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ