Antena LTE - którą opcję wybrać?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Nowak88
Początkujący użytkownik forum

Antena LTE - którą opcję wybrać?

Postautor: Nowak88 » 2017-10-16, 00:21

Witam,

Niestety, zmuszona jestem zająć się kwestią zakupu anteny do LTE, a tematyka ta jest mi obca - tyle co zdążyłam się zorientować w tym aspekcie ze stron producentów w sieci. Przejrzałam niniejsze forum i zauważyłam wielokrotnie pozytywne opinie o produktach BestPartner. Zależy mi na urządzeniu, które poradzi sobie w stosunkowo trudnych warunkach - lasy i wzniesienia zakłócają sygnał. Odległość do najbliższego nadajnika wynosi około 6 kilometrów. Obecny panel łapie LTE, ale sygnał jest kiepski DL do 6Mb/sekundę, a UL do 0,9Mb/sekundę. Nie ma dnia, gdzie nie zerwie połączenia - więcej niż 1 kreska to luksus. Ja wiem, że to głupie pytanie, ale czym więcej MHZ w moim wypadku tym lepiej? Bo rozumiem, że jeśli chodzi o dBi to nie powinnam patrzeć na mniej niż 15? Z góry przepraszam za bezsensowność pytań, ale nie wiem czym się kierować wybierając antenę nie tylko pod tradycyjne przeglądanie sieci, ale też np. gry.

matek451
Guru bezprzewodowy

Re: Antena LTE - którą opcję wybrać?

Postautor: matek451 » 2017-10-16, 08:06

Podać swoja lokalizację i operatora oraz sprzęt. A Bestpartner to kosmiczne ceny za przeciętna jakość i osiągi.
BDI Aero2. RBM LTE 200GB za free. Play LTE bez limitu-taryfa głosowa 9,99 zł.DOVADO 4GR+ E-3276, E5186, B315s-22, E5372, E8278, B-593s-22 Cybertech DUAL LTE, ATK-10. Panel 2100 17dBi Cybertech

Wróć do „Anteny GSM oraz problemy z zasięgiem”