Słaby zasięg / brak zasięgu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: damian00716 »

Wtrące się do tematu, co tracę jeśli będę mieć router od T-Mobile? Co dokładnie oznacza dla mnie, że nie ma on wejścia na kabel telefoniczny, a z tą bramkę to już wcale nie wiem o co chodzi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: matek451 »

Jeśli chcesz korzystać z rozmów głosowych w domu na karcie włożonej do B525 to musi on posiadać bramkę GSM oraz RJ11 do podłaczenia telefonu stacjonarnego. Pozwala to w trudnych lokalizacjach gdzie w domu nie ma zasięgu operatora dla usług głosowych korzystać z nich na tym telefonie. Tak np.można korzystać z karty RBM na Kartę 5, która jest karta głosową a dodatkowo na niej działa usługa Darmowy internet LTE bez limitu danych. Na routerze ustawione Auto do wyboru sieci , podczas transmisji danych działa w LTE, przy rozmowach schodzi do 3G. W celu uzyskania zasięgu 3g/LTE do B525 podłącza się antenę zewnętrzna.
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: damian00716 »

w sumie fajna sprawa, tylko że mój dziadek chciałby utrzymać numer stacjonarny od Orange, a tutaj mają opłaty za to 35zł/msc
Lubek_KL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-18, 10:47

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: Lubek_KL »

Porobiłem testy dla Plusa i Play na Iphonie 7 (aplikacje RF Monitor i Speedtest). Pomiary przeprowadziłem w potencjalnym miejscu anteny na dachu oraz w domu.

Siła sygnału dla plusa jest nieco większa na na 3G osiąga lepsze wyniki transferu (na Dachu w miejscu mocowania anteny). W budynku lepiej z sygnałem i zasięgiem jest z Play, bo Plus w większości pomieszczeń nie ma w ogóle zasięgu.

Wygląda na to, że najlepiej będzie mi przenieś numer na Play (dostępn WiFi calling i już jakiś zasięg w domu).

Pytanie co z internetem. Czy zdecydować się na instalację w oparciu o Plus czy Play bo jeśli dobrze rozumiem dla Plus powinienem dobrać anteny na 800-900Hz,a dla Play 1800-2100.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: dzejk »

Ten program za wiele nie wyjaśnia. Jakiś tam szczątkowy sygnał play LTE masz, ale wysyłanie większe od pobierania wskazuje zapchany nadajnik, co dobrze nie wróży.
Lubek_KL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-18, 10:47

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: Lubek_KL »

Czego zatem użyć do pomiarów, żeby mieć dane, które będą wiarygodne?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: dzejk »

Na iphone był jakiś kod do wklepania, może coś wyjaśni, poszukaj na forum. Nie używam telefonów tej firmy, więc nie podpowiem za wiele. Najprościej byłoby na androidzie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Słaby zasięg / brak zasięgu

Post autor: radius »

O menu serwisowe na Iphonie zapytaj tutaj:

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=66805
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ