Huawei B315 Antena

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Huawei B315 Antena

Post autor: Mystyczny »

Witam wszystkich. Chciałbym się zapytać co sadzicie o tej antenie ? Poynting-4G-XPOL-A0001-Cross-Polarised-4G-Omni-LTE-Antenna mam taką podłączoną do B315 szczerze rewelacji nie ma, zapewne jest to też spowodowane moją lokalizacją (mało BTS a większość z nich zapchana) używam kart dwóch operatorów Play i Orange na tym drugim to tylko w nocy jest sens coś robić transfery rzędu 0-5 mbit download, jeżeli chodzi o Play już trochę lepiej ale dalej nie jest to co bym chciał teraz moje pytanie ostatnio miałem awarię jednego z kabli od anteny mianowicie wtyk się urwał założyłem drugi ale czy dobrze? czy ta osłonka z kabla takie cienkie małe srebrne włókienka powinny zostać zczy je usunąć założyć wtyk i do modemu ? czy ma to jakiś wpływ na parametry połączenia ? Następne pytanie jak zidentyfikować te nadajniki (screen poniżej) szukałem już wszędzie btsearch.pl nie mogę znaleźć. Mieszkam na osiedlu i co do anteny jaka byłaby najlepsza na bloki ?

Link do anteny
http://www.ebay.co.uk/itm/Poynting-4G-X ... SwmNlZZlI0

Parametry według Toolboxa (karta Play) jeden z nadajników na którym mam dość dobry transfer w okolicy są inne na których mam lepsze wyniki ale są z reguły zapchane. Czy SINR ma jakiś wpływ na stabilność połączenia? w ogóle za co to odpowiada ? Kombinowałem z różnymi częstotliwościami tylko na 800 mhz i na tej co widać jest w miarę OK ale dalej brak jakiejkolwiek stabilności (w grę Online chyba bym nie pograł) jak to najlepiej rozwiązać aby w miarę z tego korzystać i używać jako internet domowy ? inna antena ? modem ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Obrazek

Zdjęcie wtyku
Obrazek

Pozdrawiam.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: Hermogenes »

Sprawdzałeś bez tej anteny? Tylko postaw router tam gdzie ona wisiała. poz .Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: matek451 »

Screen z LTE-A2600+1800 i CID z LTE2600 jako pasmo podstawowe, nawet niezłe parametry sygnału. Brak podanej lokalizacji, a antenka to dookólna zabawka o minimalnym zysku , przenosi pobór sygnału na zewnątrz. Drogie toto niebotycznie i nie warte nawet ćwierci ceny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: wojteks »

Te kabelki na zdjęciu to sam kombinerkami zaciskałeś?

Przecież ta antena to elektrośmieć z zyskiem do 2dBi który i tak zabierają marnej jakości kable antenowe.
https://www.amazon.co.uk/Poynting-4G-XP ... B00C1DGFPS
Nie pomagam na PW!
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: Mystyczny »

wojteks pisze:Te kabelki na zdjęciu to sam kombinerkami zaciskałeś?

Przecież ta antena to elektrośmieć z zyskiem do 2dBi który i tak zabierają marnej jakości kable antenowe.
https://www.amazon.co.uk/Poynting-4G-XP ... B00C1DGFPS
Jedną wtyczkę (lewą) sam zaciskałem, antenę dostałem szczerze nie wiedziałem co to za sprzęt stąd moje pytania. Jakieś propozycje co do anteny którą mógłbym kupić zamontować na masz od satelity ? Jak już wcześniej wspomniałem mieszkam na osiedlu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: matek451 »

A co to ma za znaczenie że to osiedle jak nie podałeś lokalizacji.
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: Mystyczny »

matek451 pisze:A co to ma za znaczenie że to osiedle jak nie podałeś lokalizacji.
Lokalizacja to Nowy Dwór Gdański
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: matek451 »

W N.D Gdańskim Play ma dwa BTS-y z kompletem pozwoleń na LTE, Obrońców Westerplatte 29 i Warszawska 45. Trudno powiedzieć z którym się łaczysz , są niezweryfikowane. Do którego masz bliżej?
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: Mystyczny »

Mam bliżej do Obrońców Westerplatte
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: matek451 »

A jakie masz prędkości na LTE B7 przy tych parametrach sygnału ? Sprawdź też pasmo B3 czyli LTE1800 i B1 czyli LTE2100, pokaż screena z Toolboxa i speedtestów. Niestety ale na B315 nie skorzystasz z agregacji pasm LTE.
Mystyczny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-01, 23:47

Re: Huawei B315 Antena

Post autor: Mystyczny »

Obrazek

B1 i B3 mam około 4-5 mbit i na dodatek zmienia mi BTS na inny, zastanawiam się już czy czasem operatora na jakiegoś innego nie zmienić lub też modem z podwójną agregacją wyczytałem gdzież, że niby do głównego internetu z LTE powinien być z agregacją. Myślałem o B525 co wy na to ? byłaby poprawa ?
ODPOWIEDZ