Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Post autor: l_uke »

Mam dość nietypowy problem z wyborem anten dla Huawei B525 (T-mobile). Otóż gdy router stoi w oknie mam 1-2 kreski zasięgu, zaś po wystawieniu go za okno choćby na parapet jest full zasięg. Wynika to zapewne z wieku budynku (Bóg jeden wie co jest w tych ścianach). Potrzebuję zatem najtańszych anten, które nie będą gorsze od wbudowanych. Wydaje mi się, że nie ma sensu ładować pieniędzy w jakieś dobre panele w tej sytuacji. Ktoś ma coś sprawdzonego do takich wymagań? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Post autor: matek451 »

Kreski interesują panienki na testach ciążowych. My tutaj posługujemy się parametrami sygnału LTE. Nie wiadomo z jakiego pasma/pasm LTE korzystasz w domu a z jakiego na zewnątrz i jakie w obydwu wypadkach są parametry sygnału LTE. B535 współpracuje z aplikacją na Android która pozwala wymuszać na nim konkretne pasma i agregacje LTE oraz pokazuje CID BTS-a i parametry sygnału. Na jej temat poczytaj tu na forum w temacie o B525. sprawdź u siebie w domu i na zewnątrz jakie pasma LTE i agregacje w T-Mobile działają u ciebie, jakie masz parametry sygnału i jakie na nich prędkości. od tego zależą dalsze kroki.
Dert
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-11-07, 08:48

Re: Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Post autor: Dert »

@l_uke: prześledź mój temat.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=51174

Przede wszystkim ściągnij sobie LTEWatch i HManager, które zlinkował dzejk, wstaw tutaj screenshoty z LTEWatch z routerem w środku i na parapecie.
Zobaczysz z jakim BTSem się łączysz, jakie ma pasma i pokombinujesz z agregacją pasm. Żeby sie nie okazało, że dla LTE 800 kupisz sobie panel do LTE 1800.
radek0582
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-03-06, 21:44

Re: Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Post autor: radek0582 »

Witam,
aplikację LTEWatch instaluję na smartfonie, który jest połączony przez wifi z routerem, a następnie dokonuję porównawczych pomiarów?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Nietypowy dylemat nad antenami do Huawei B525

Post autor: dzejk »

LTEWatch jest na kompa z windowsem, a HManager na androida.
ODPOWIEDZ