Czy może być lepiej ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
isebapl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-21, 19:30

Czy może być lepiej ?

Post autor: isebapl »

Witam
Jako że to mój pierwszy post chciałem się serdecznie przywitać.
Teraz moje pytanie: router ZTE CA883B wystawiony na parapecie za oknem, podłączony do stacji: 73461771 ORANGE,siła sygnału -112db, miejscowość Góra Puławska, ul. Graniczna. Niestety nie wiem jak odczytać resztę parametrów z tego routera pokazuje że pracuje w LTE_A.
O godzinie 19:30 prędkość: 9/2 i ping 22ms.
Teraz moje pytanie czy da sie coś zrobić żeby zwiekszyć sygnał i prędkość? Dodam iz mieszkam w dołku i nie widze żadnego bts, dzieli mnie od nich górka i lasek.

Pozdrawiam
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Czy może być lepiej ?

Post autor: damian00716 »

Możesz próbować z 2x atk-10
isebapl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-21, 19:30

Re: Czy może być lepiej ?

Post autor: isebapl »

no ale z tego co widze to ona jest na 800 tylko?
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Czy może być lepiej ?

Post autor: ScApi »

Na tę chwilę łączysz się z BTS na ul. Leśna 5 - komin byłej cegielni potwierdzoną ma tylko LTE800 by powiedzieć coś więcej musiałbyś wybrać się z telefonem z kartą Orange i odpowiednią apką pod BTS'a.

W Puławach natomiast:
BTS LTE800 masz na ul. Skowieszyńska 51, maszt Orange - MPWiK Wodociągi Puławskie , pozwolenia na cały komplet.

Kolejny BTS tym razem LTE1800 od N! masz na ul. H.Kołłątaja 16A - dach budynku dawnej SI Spin

Kolejny BTS to ul. Lubelska 1 - hotel Izabella historia jak wyżej.

Musisz trochę powędrować po domu z modemem i sprawdzić czy chwycisz którykolwiek z pozostałych nadajników i ocenić czy dwa pierwsze mają coś więcej niż LTE800, ogólnie trochę tego masz w promieniu 6km.
Ostatnio zmieniony 2017-11-21, 20:18 przez ScApi, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy może być lepiej ?

Post autor: matek451 »

A co to za router ZTE? Skąd wiesz ze korzystasz z agregacji pasm ? W Klikawie działa na pewno LTE800 Orange ale podejrzewam ze uruchomiono na nim też LTE1800. Podobnie jest na BTS-ie NetWorks przy Skowieszyńskiej 51 w Puławach. Jeśli to ZTE286 to na najnowszym sofcie ma chyba możliwość wymuszania pasm LTE, sprawdź wymuszając LTE1800. Tu masz kolegę z tych okolic z T-mobile https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 1#16839921
isebapl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-21, 19:30

Re: Czy może być lepiej ?

Post autor: isebapl »

Ma wymuszenie pokazuje że w segregacji pracuje. Niestety mieszkam w dołku i chyba to najlepsze co udało mi się osiągnąć mam router houaweya 618 i 2 kierunkowe anteny które są ustawione na Puławy i działa gorzej.
Ten router stoi na oknie od strony nadajnika na lesnej.
Jutro wezme panelówke i podłaczę zobaczymy co sie stanie. Mam tez parabole tylko trzeb by mi speca co by ja ustawił.
ODPOWIEDZ