Agregacja pasm.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Agregacja pasm.

Post autor: yaro11 »

Witam.
Od jakiegoś czasu korzystam z LTE 800 MHz Orange,które wspomagaja 2xATK20.Internet w miarę stabilny,ale max 20Mb/s.Ostatnio zauważyłem,że z full kresek(-87db) spadło na routerze ZTE 286(stary firmware)do 1 kreski.Po zalogowaniu widzę,że jest LTE_A,ale nie ma żadnych danych o sile sygnału.
Czy to nie dziwne,że agreguje pasma z 7 km od bts-a?(zakładam,że to 1800MHz)Tym bardziej,ze na antenach typowo pod 800MHz.
Prędkości teraz to Dl~40Mb/s ,Up tylko ~~1Mb/s :szok:
Przydałaby się wymiana anten,ale czy warto?
Wiem,sam sobie muszę na to odpowiedzieć,ale zapytać zawsze warto :) ;)
Pozdrawiam.
LTE-A
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2017-12-06, 19:54

Re: Agregacja pasm.

Post autor: LTE-A »

A sprawdzałeś bez anten?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Agregacja pasm.

Post autor: ml13 »

Anteny na LTE800 mimo że są dedykowane na pasmo, działaja również. Powiem nawet inaczej, obecnie posiadam niemiecki odpowiednik ATK 10 (niby ma 13,5dbi wzmocnienia, ale podejrzewam że to to samo co zwykła ATK 10 z dipola) na LTE800 i działa z podobnym efektem co Sorensen 17dbi na LTE1800, mimo dłuższego kabla.
Wracając do tematu, za najlepsze rozwiązanie do LTE-A ja zawsze uważałem router na zewnątrz w puszce hermetycznej, a łącze sprowadzić skretka do PC/AP. Musisz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> router na dach i sprawdzić czy warto. Są też anteny z szerokim zakresem, ale jednak mają mniejsze wzmocnienie.
Obrazek
ODPOWIEDZ