Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CRKalin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-27, 18:37

Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: CRKalin »

Dobry wieczór
Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc. Sprawa wyglada następująco: posiadam internet od Playa, router Huawei b310. W domu pokazuje zasięg 4 z 5 kresek. Jednak internet działa fatalnie, prędkość pobieraia waha się w granicach 0.02 mbs do 0.08 mbs. Nie da się w ten sposób korzystać z internetu. Co ciekawe na mapie zasięgu Playa moja lokalizacja jest prezentowana jako znajdująca się w najlepszym możliwym miejscu. W związku z tym moje pytanie i gorąca prośba, po pierwszy czy dokręcenie tych małych antenek do rutera może jakoś poprawić zasięg odbioru sygnału z przekaźnika czy to tylko pomaga na połączeniu router-komputer? Czy w takim razie możecie Państwo polecic jakieś inne rozwiązanie? Może inny router? Jestem zielony w tych sprawach i nawet nie mogę poczytać co i jak bo ładowanie strony doprowadza mnie do szału. Bardzo proszę o informacje i pomoc.
Z góry dziękuję za każdą pomoc i proszę o wyrozumiałość.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: piotrzet »

Zasieg to nic pokaż parametry jakie masz. jaka to lokalizacja? Może być też tak że nadajnik jest zapchany i nic nie zrobisz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

B310 powinien współpracować z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h w tym programie logujesz się na router, pokaże CID BTS-a i parametry sygnału. Po kolei wymuszasz pasma LTE1800, LTE2100, LTE2600 i LTE800 i sprawdzasz te dane i prędkości. Pokazujesz screeny. Podaj lokalizację, BTS-y zweryfikujesz po CID pokazywanym w LTEWatchH, jaka to oferta Play? Wybór sprzetu słaby.
CRKalin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-27, 18:37

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: CRKalin »

http://ifotos.pl/z/qxsnppe
http://ifotos.pl/z/qxsnppq
Upload wcale nie chciał ruszyć a sc też nie mogłem z tego internetu wrzucić więc musiałem robić zdjęcia, masakra.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Ale screen pokazuje DL do 1Mb/s więc podejrzewam ze to lejek w Play po wykorzystaniu limitu danych, pytałem o ofertę Play ? W zależności od niej po określonym limicie DL zwalnia do 1Mb/s. To po pierwsze, po drugie nie wiadomo nic o tym jakie to pasmo LTE. Play na BTS-ie Działdowskiego 13 i Babińskiego 14 ma LTE1800 i LTE2100, na tym przy Babińskiego/Szymonowica dodatkowo LTE2600. Stąd propozycja skorzystania z LTEwatchH. W Play to podstawa, minimum to router LTE z mozliwościa wymuszania pasm LTE a optymalny to LTE-A z możliwością wymuszania pasm i agregacji pasm LTE-A.
CRKalin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-27, 18:37

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: CRKalin »

Obrazek
CRKalin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-27, 18:37

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: CRKalin »

zgadza się, to oferta z lejkiem po 100 GB. To jednak nie zmienia za dużo bo przed wykorzystaniem tego limitu internet działa na bardzo podobnym poziomie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: piotrzet »

A zgłaszałeś do play? Moim zdaniem nadajnik obciążony i tyle.Sprawdzałeś kart prepaid konkurencji jak działają?
CRKalin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-27, 18:37

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: CRKalin »

http://ifotos.pl/z/qxsnpnp wyniki z LTEwatchH jeśli to to
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem internetu, pilna prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Czy ty naprawdę chcesz rozwiązać swój problem? Po 100GB masz lejek 1Mb/s. Pokaz screeny ze speedtest przed nim no i normalnego screena z LTEwatchH, z wymuszonymi pasmami LTE i CID o ile LTEwatchH go pokazuje. SINR na screene wskazuje ze BTS na tym paśmie raczej nie jest mocno przeciążony .
ODPOWIEDZ