Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wlamo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-12-30, 21:26

Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: wlamo »

Witam,

Chciałbym się przywitać, ponieważ to pierwszy post i przedstawić mój problem.

Posiadam internet Iplusa z modemem Huawei E3372 oraz routerem DWR-116. Prędkości jakie router osiąga stojąc przy oknie to pomiędzy 4-5mb downloadu i następujących parametrach:

RSSI: -73dBm
RSCP: -80dBm

W związku z chęcią poprawy jakości sygnału zakupiłem antenę LTE 1800Mhz Sorensena, która zbiera dobre opinie, z kablami 6m. Zdaję sobie sprawę, że nadajniki Plusa to 2100 UMTS, jednak wyczytałem w kilku miejscach że na 2100Mhz też sobie nieźle radzi.

(Plus (26001) ID: 42153)
Malbork, ul. Józefa Wybickiego 10 - dach bloku mieszkalnego
UMTS
Pasmo LAC RNC CID LongCID Nośna Uwagi
2100 41005 400 52371 26266771 10737

Po podłaczeniu i ustawieniu na oko na BTS (Mieszkam poza Malborkiem, dwa BTS-y raczej w linii prostej 2-3km bez większych przeszkód (antena wisi na 1 piętrze na balkonie) okazało sie, że parametry uległy polepszeniu:

RSSI: -43dBm
RSCP:-54dBm
Sieć: HSPA+\UMT

, natomiast prędkość spadła- download 2,5mb upload 1,5mb

Przepraszam za tak mało parametrów jednak, LTEwatch po podaniu zarówno IP jak i hasło admin (bez też próbowałem) nie łaczy się.

Dodam, że odrazu po zakupie anteny przed zawieszeniem jej testowałem na sucho przez okno i z 5mb osiągnąłem 12mb.

Prosiłbym o jakies sugestie, możliwe, że zrobiłem jakieś zwarcie w kablach? Rozebrałem Huawei-a i wszystko wygląda w porzadku z gniazdem antenowym.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: matek451 »

W Plusie chcesz korzystać z 3g? Przecież tam są limity. Jaka to miejscowość pod Malborkiem? E3372 HiLink z Plusa działa z LTEWatchH, modem bezpośrednio w komputerze. Za jego pomocą wymuś pasmo LTE1800 a potem LTE2600 i sprawdzić parametry sygnału i CID BTS-a
wlamo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-12-30, 21:26

Re: Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: wlamo »

Dzięki, za szybką odpowiedź, podsyłam mapke z domem zaznaczonym na czerwono i BTS-ami.

http://prntscr.com/hubm8o

Odnośnie LTEWatchH wyrzucał mnie za każdym razem, nie wiem dlaczego, wymusiłem z poziomu 192.168.8.1"tylko LTE" i DW na poziomie 2mb a UP aż 16, ping 42 z anteną, bez DW 3 up 10.
wlamo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-12-30, 21:26

Re: Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: wlamo »

Dodam jeszcze, że z telefonu Xperia XA1 z abonamentem w Plusie z wymuszonym LTE RSRP na poziomie 106dbm i rsrq -14db dw na poziomie 12 up 6
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzrost sygnału z anteną zewnętrzną a spadek prędkości

Post autor: matek451 »

DL<UL to przeciązony BTS ale to jest norma w Plusie. Połaczenie pewnie na LTE1800Aero2 z BTS-a Wybickiego 10 lub Koszalińska, antena ustawiona na który. Pokaz test na telefonie z Network cell info, ss z zakładki DANE i seedtest. Telefon w domu i na zewnątrz. Nie licz na wiele Plus to najgorszy operator mobilny w Polsce, od dawna nie modernizuje przyzwoicie sieci LTe. Możliwe że na Wybickiego uruchomił lub uruchomi LTE2600, trzeba to sprawdzić. Na Forum Plusa ci nie pomogli, mnie tam zbanowali ze 4 razy za niewygodna prawdę o Plusie. Do kiedy masz z nimi umowę? Najwyższy czas uciekać z tego ich syfu.
ODPOWIEDZ