Czy jest sens i jaką antene wybrac do routera Huawei B525s

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ReemICS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-31, 15:05

Czy jest sens i jaką antene wybrac do routera Huawei B525s

Post autor: ReemICS »

Witam. Od paru dni jestem posiadaczem internetu od T-Mobile chodzi o ofertę "Nielimitowany internet domowy" z opcją do 60mbit. Mieszkam na wsi w miejscu, w którym nie mam alternatywy. Posiadam tez neostrade gdzie osiągam maksymalnie 1.6mbit downloadu. Jeżeli chodzi o T-Mobile to łapie cięgle lte od 3 do 4 kresek, czasem dwie. Predkości sa różne ale najczęsciej od 12 do 17 mbit. Czasem złapało 20 ale rzadko. Rzadko jest także poniżej 10. W mojej okolicy znajduja się 3 btsy. Najbliższy 3.30 km ode mnie, kolejny 4,03 km i ostatni 4,55km. Siedze na paśmie 800mhz i innego tutaj nie ma. O to screen ukazujący siłę sygnału. Nie znam się na tym za bardzo dlatego pytam czy jest sens dokupić antenę (co pozwoli mi zwiekszyć download) i ewentualnie jaka kupić.
Niżej daje także screen ze speedtesta :) Z góry dzieki :)

Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czy jest sens i jaką antene wybrac do routera Huawei B525s

Post autor: robertnik »

jeden post niżej viewtopic.php?f=14&t=51571
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest sens i jaką antene wybrac do routera Huawei B525s

Post autor: matek451 »

Jaka lokalizacja, sprawdzałeś LTE800 i inne pasma LTE za pomocą HManagera. Pokazuje parametry sygnału i CID BTS-a z którym się łączysz.
ODPOWIEDZ