Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: Fikander »

Witam.
Niestety przeprowadziłem się z miasta na wieś i z kablowego internetu musiałem przejść na bezprzewodowy. Wziąłem telewizję z CP i przy okazji internet ufając w reklamy. Mieszkam w Dobrzewinie koło Chwaszczyna, blisko Trójmiasta. Internet chodzi jeszcze dobrze w godzinach 8-16, potem jest dramat. Widocznie okoliczne dzieci wracają ze szkoły i nadajnik nie wyrabia. Z CP dostałem router DWR-116 z modemem Huaweia. Dokupiłem w cybertechu antenę dualną LTE/4G 15dBi do Huawei E3272, E3372 MIMO. Było lepiej ale to dalej nie było to. Wpadł mi w ręce router archer MR200. Miał być niby bezobsługowy ale dopiero kiedy zadzwoniłem na infolinię polsatu okazało się że muszę skonfigurować połączenie (wpisać internet.cp). Wtedy poszło ale dalej nie ma różnicy.
I tu mam pytanie czy ze sprzętem który posiadam da się osiągnąć lepsze rezultaty?
Czy dokupić konektory do posiadanej anteny i routera Archer?
Ewentualnie jak wtedy ustawić antenę?
Nie znam się na temacie, do tej pory miałem podłączenie z kablówki i nie interesowało mnie to.
Z góry dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: matek451 »

Po pierwsze to z CP nic nie dostałeś bo za ten szajs DWR-116+E3372 musisz im płacić dzierżawę i nie jest twój. Po drugie reklamy Plusa są dla Januszy a ty skusiłeś się na ten ich SmartDom stając się ich kolejnym niewolnikiem. Zakup MR200 to kolejny błąd.Antena ustawiona na BTS LTE1800Aero2 RTCN Chwaszczyno czy Koleczkowo. Jakie parametry sygnału masz na LTE1800 na modemie E3372 bezpośrednio w komputerze z anteną ? Te z Plusa współpracują z LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h , pokaż screena z niej. Ustaw antenę po kolei na Chwaszczyno i Koleczkowo. Sprawdź prędkości wieczorem pokaż screeny, do tego ss z LTEWatchH dla kazdego.Pomijam fakt tragicznego wyboru najgorszego operatora w Polsce. W tej lokalizacji i okolicach Plus ma tylko zapchane BTS-y LTE1800Aero2, brak LTE800Sferii i nigdy nie będzie, pojawiło się pozwolenie na LTE900 Plusa w Miszewie. Całkowity brak pozwoleń na LTE2600 Plusa. Reasumując praktycznie brak szans na normalny internet w CP/Plusie. Na tym terenie wybiera się któregoś z pozostałych operatorów, oczywiście po testach.
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: Fikander »

No a u jakiego operatora mam największe szanse na dobry internet? Ktoś mi proponował internet radiowy czy to dobre rozwiązanie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: matek451 »

Przetestuj Orange, T-Mobile i Play to się przekonasz. Orange i T-Mobile korzystają z sieci NetWorks, najbliższe BTS-y z LTE800 Orange, LTE800 T-Mobile i LTE1800NW, działa agregacja LTE1800+800 to RTCN i Bojano. Taki sam na górze Donas i w Koleczkowie. Play ma BTS na RTCN , działa pewnie LTE1800, LTE2100 a mozliwe że i LTE800 oraz LTE2600 i ich agregacja. Taki sam w Koleczkowie. Sprawdzisz na tym E3372 z Plusa/CP i LTEWatchH, w Orange i T-Mobile wymuszasz pasma LTe1800 i LTE800 a w Play dodatkowo jeszcze LTe2600 i LTE800. LTEwatchH pokaże parametry sygnału i CID BTS-a, do tego speedtesty. Kupujesz kartę Orange Free za 5 zł, rejestrujesz w salonie podajesz adres i masz 100GB/m-c. W Play kupujesz kartę Play Internet na Karte za 9 zł, rejestrujesz i masz bonus 100GB/m-c. W T-mobile jakaś karta z pakietem lub bierzesz no limit internet za 49/59 zł na m-c z B525 za 1 zł, na testy 14 dni. Oferta abonamentowa w T-Mobile najtańsza i z no limit. W Orange słaba i droga. w Play nadal można mieć bez limitu na LTE na kartę za 5 zł/m-c( minimum 100GB z maksymalną prędkością, potem możliwy lejek 2Mb/s).
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: Fikander »

w Play nadal można mieć bez limitu na LTE na kartę za 5 zł/m-c - jak?
na stronie Play nie widzę takiej oferty.
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: Fikander »

Mam jeszcze pytanie. Gdybym przeszedł na Play lub T-mobile to ten archer będzie ok czy wrócić do zestawu DWR-116+E3372, czy może warto wybrać jeszcze jakiś inny sprzęt? (jeśli tak to co polecacie?)
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Problem z internetem Cyfrowego Polsatu w Dobrzewinie

Post autor: tired »

Z netem T-mobile internet domowy za 49 zł dostajesz B525. Taki sam możesz użyć do Play ale kupujesz go samodzielnie, bądź używasz tego swojego zestawu ale wydajniejszy jest B525. Przetestowałeś innych operatorów na obecnym sprzęcie ? Jeśli nie to przetestuj Orange i Play bo T-mobile w ofercie na kartę ma limit prędkości 15 Mb/s.
ODPOWIEDZ