Zasięg internetu LTE Milejczyce

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dash4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-20, 14:14

Zasięg internetu LTE Milejczyce

Post autor: dash4 »

Witam.
Panowie chciałbym prosić o pomoc/odp. o co może chodzić z internetem we wskazanej miejscowości a dokładnie Jałtuszczyki k. Milejczyc.
Mam tam coś w stylu domku letniskowego i spędzam tam wolny czas. Z racji tego że bywam tam raczej weekendami a i to nie zawsze, wszelkie "badania" sieci będą raczej odwlekane w czasie.
Sprawa wygląda tak:
Na telefonie w którym mam kartę Heyah - mam (miejscami w wewnątrz) internet LTE. W sumie nic dziwnego bo maszt T-mobile stoi ze 2-2,5km dalej. Łączę się z LTE 800.
Na drugim telefonie (Play) uda się (miejscami w wewnątrz) złapać H+ i też jako tako da się śmigać po internecie. Oczywiście wolałbym LTE.

Moje pytanie brzmi- dlaczego na routerze Huawei 5577 - w ogóle nie chce się z niczym połączyć?? Karta to Red Bull Mobile. Brak wymuszonego LTE. Modem w tej miejscowości nie łaczy się z niczym..Brak zasięgu..

RBM to przecież Play. Powinien się połączyć chyba?

Czy dołożenie jakiejś anteny coś da?

W routerze jest zbyt słaba antena żeby coś ściągnąć?
Oczywiście mówię tutaj o zasięgu wewnątrz budynku.

Dzięki za odp.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg internetu LTE Milejczyce

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Networks Milejczyce działa LTE800 T-Mobile i Orange. Play w tamtym rejonie nie ma zasięgu sieci macierzystej, korzysta z roamingu krajowego i ma zasięg 3G na UMTs2100HSPA+DC Orange lub UMTS2100HSPA+DC T-Mobile z BTS-a Zalesie ale przede wszystkim z roamingu Plusa w oparciu o BTS UMTS900HSPA+ Aero2 Milejczyce. Powinien tez korzystać z zasięgu LTE w RK z Orange. Oczywiście z DL/UL 3/1Mb/s. Jeśli E5577( airbox2Plus) nie ma simlocka to w ustawieniach trzeba zezwolić na roaming krajowy. Oczywiście nie powinienem ci tego ponownie tłumaczyć i pomagać, doskonale wiesz dlaczego.
dash4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-20, 14:14

Re: Zasięg internetu LTE Milejczyce

Post autor: dash4 »

Dzięki za odp. ale..

Jeśli chodzi o ponowne tłumaczenie- to nie do końca jest tak jak było. Wtedy interesowała mnie antena dodatkowa poprawiająca zasięg, teraz mnie głównie interesowało dlaczego ten router wcale nie połączy się z siecią skoro telefon łaczy się bez problemu.

Oczywiście kwestię anteny nadal rozważam, ale działania zostały zarzucone z racji tego że telefon ma te LTE i z niego sobie udostępniam internet.
Stąd taka przerwa.
W każdym razie- dzięki jeszcze raz za sugestię jednak w Routerze mam ustawione na wyszukiwanie sieci AUTO. Nic na sztywno, a i tak się nie połaczy z niczym w tej lokalizacji..

PS: W świecie anten nic się nie zmieniło- nie ma innego rozwiązania niż kierunkowe- z którym jest w cholerę zabawy..a ja się na tym aż tak nie znam..
ODPOWIEDZ