Słaby zasięg LTE CP

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

Witam,
Jestem nieszczęśliwym posiadaczem internetu mobilnego od cyfrowego polsatu.
Nieszczęśliwym? Tak, już Wam tłumaczę dlaczego.

Ogólnie problem z internetem zaczął się kilka miesięcy temu gdy odsprzedane stary tartak wraz z jego terenem na którym stała wieża BTS.
Wieża szybko została zdemontowana i wkrótce rozebrana. Zostałem bez zasięgu LTE oraz nawet telefonicznego :) Tak było przez 2 tygodnie.
Potem CP obiecało że zbudują nowy nadajnik w określonej lokalizacji tymczasem założą zastępczą antenę na pobliskiej wieży Orange. Owszem, zasięg wrócił na telefony ale dla routera szukanie zasięgu to i tak katorga. Mam do "zastępczego nadajnika" niecały kilometr ale i tak router nie łapie od niego zasięgu co jest uporczywe... Internet rozłącza mnie się średnio 20 razy dziennie, znika na kilka minut (router szuka na nowo sygnału) po czym wraca na kilka minut i znowu rozłącza... Czasami jest lepiej, czasami gorzej, potrafi działać kilka godzin bez przerwy a nawet potrafi rozłączać się co minutę, znikać na kilka minut i tak w kółko przez co zostaję bez zasięgu. Moim pytaniem jest czy mogę coś zrobić w kwestii posiadanie zasięgu ponieważ CP kompletnie mnie olewa jak i mieszkańców mojej wsi i lekceważy problem mówiąc że zbudują nadajnik (W co nawet nie wierzą panie w pobliskim salonie CP).

Posiadam zestaw IDU-200, ODU-200 od CP.
Pakiet LTE 70GB.
Lokalizacja: Świętno, Wielkopolskie


Pozdrawiam, Szymon :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: robertnik »

TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

robertnik pisze:Niespecjalnie masz wybór. Tmobile oferta internet domowy.
Zmiana umowy odpada, tuż przed zdemontowaniem przez nich nadajnika podpisałem przedłużenie :/
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: robertnik »

To pozostaje Ci być bez internetu do końca przedłużenia. Na mapie widzisz ile masz BTSów Plusa. To najgorsza sieć i naprawdę długo pracowała i w pełni zasłużyła na taki tytuł.
TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

robertnik pisze:To pozostaje Ci być bez internetu do końca przedłużenia. Na mapie widzisz ile masz BTSów Plusa. To najgorsza sieć i naprawdę długo pracowała i w pełni zasłużyła na taki tytuł.
Umowę mam jeszcze na 23 miesiące... Wątpię że będę miał cierpliwość :")
Nic a nic się nie da zrobić?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: robertnik »

Może i da. 2x ATK 20 i próbować. To internet mobilny, można się przeprowadzić na 23m-ce w region gdzie taki zasięg jest...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: matek451 »

A do kogo masz pretensje, przedłużyłeś wiedząc że rozebrano stację bazową przy Szkolnej 8. Jej zamiennikiem jest ten BTS na maszcie Orange na Powstańców więc w czym masz problem? Ponosisz konsekwencje niewłaściwego wyboru operatora i sprzętu i to świadomego. Wbrew reklamom Ibisza w TV twój IDU-ODU200 nie działa w lesie i nad jeziorem.Nie pokazałeś zakładki ze statusu LTE na IDU więc nic nie wiadomo o parametrach sygnału LTE1800Aero2 z BTS-a na Powstańców. No i już dawno powinieneś zmienić operatora, okazja była doskonała , LTE800 T-mobile pod nosem, do tego 3G z UMTS2100HSPA+DC i UMTS900 a oferta bez limitu za 49/59 zł z B525 dużo lepsza i tańsza. Wtedy nawet za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł.
TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

matek451 pisze:A do kogo masz pretensje, przedłużyłeś wiedząc że rozebrano stację bazową przy Szkolnej 8. Jej zamiennikiem jest ten BTS na maszcie Orange na Powstańców więc w czym masz problem? Ponosisz konsekwencje niewłaściwego wyboru operatora i sprzętu i to świadomego. Wbrew reklamom Ibisza w TV twój IDU-ODU200 nie działa w lesie i nad jeziorem.Nie pokazałeś zakładki ze statusu LTE na IDU więc nic nie wiadomo o parametrach sygnału LTE1800Aero2 z BTS-a na Powstańców. No i już dawno powinieneś zmienić operatora, okazja była doskonała , LTE800 T-mobile pod nosem, do tego 3G z UMTS2100HSPA+DC i UMTS900 a oferta bez limitu za 49/59 zł z B525 dużo lepsza i tańsza. Wtedy nawet za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł.
Umowa była przedłużana przed rozebraniem wierzy... Niestety. Przez zdjęciem nadajnika internet był okej i z mojej wiedzy był to jedyny dostępny lepszy w mojej okolicy także byłem na niego skazany. Dzięki głębszym analizą zasięgu teraz dowiedziałem się że T-Mobile też ma w ofercie LTE u nas. Potem chciałem odstąpić ale przekonywano mnie iż będzie NIEDŁUGO nowa postawiona w nowej lokalizacji... Dlatego zaprzestałem prób rezygnacji. Więc teraz już chyba za późno bo wypowiedzenie umowy to spory koszt z tego co czytałem.

SS IDU: https://i.imgur.com/0Cvfa0w.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: matek451 »

Parametry sygnału na LTE1800 sa prawidłowe, internet z CP nie mógł tak z dnia na dzień zwolnić. Jego działanie na starym BTS-ie było pewnie podobne więc to wszystko kupy się nie trzyma. IDU-ODU200 <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na przedłużenie i pewnie to był kolejny błąd. To jest ich urządzenie więc je reklamuj, przecież cię zapewniali że będzie działał OK. a co do postawienia nowego BTS-a to słowa dotrzymali , dowiesili swoje LTE1800 do BTS-a Orange. A co do Plusa/CP to niezależne opinie na fachowych forach szczerze odradzają tego operatora i IDU-ODU200. Reklamy w Polsacie i bajki opowiadane przez konsultantów to kiepskie źródła informacji. Zaktualizuj FW na nim i zobacz czy poprawi się jego działanie http://polkomtel.com.pl/download/ODUIDU ... _1.4.4.zip
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: robertnik »

4 dychy miesięcznie nie są warte internetu? No stoisz przed wyborem mieć, albo nie, a że będziesz miał 2...
Ja mam 4(co prawda tylko jeden to abonament, reszta prepaid, ale regularnie zasilana) i każdy działa i jest używany.
TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

matek451 pisze:Parametry sygnału na LTE1800 sa prawidłowe, internet z CP nie mógł tak z dnia na dzień zwolnić. Jego działanie na starym BTS-ie było pewnie podobne więc to wszystko kupy się nie trzyma. IDU-ODU200 <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na przedłużenie i pewnie to był kolejny błąd. To jest ich urządzenie więc je reklamuj, przecież cię zapewniali że będzie działał OK. a co do postawienia nowego BTS-a to słowa dotrzymali , dowiesili swoje LTE1800 do BTS-a Orange. A co do Plusa/CP to niezależne opinie na fachowych forach szczerze odradzają tego operatora i IDU-ODU200. Reklamy w Polsacie i bajki opowiadane przez konsultantów to kiepskie źródła informacji. Zaktualizuj FW na nim i zobacz czy poprawi się jego działanie http://polkomtel.com.pl/download/ODUIDU ... _1.4.4.zip
Internet nie zwolnił, co do jego prędkości w sumie nie mam zastrzeżeń. Wyciąga te 6BM/s przy pobieraniu co na mój region jest całkiem dobrym wynikiem. Problem jest w tym że się rozłącza co chwilę jak pisałem wyżej. ODU po prostu gubi zasięg z BTS'em i szuka go on nowa (Czerwona dioda na routerze). Wcześniej gdy stał ten BTS przy szkolnej wszystko było dobrze. FW zaaktualizowałem, dzięki za radę bo nawet nie wiedziałem że wyszło nowe, może to coś zmieni, kto wie :/

robertnik pisze:4 dychy miesięcznie nie są warte internetu? No stoisz przed wyborem mieć, albo nie, a że będziesz miał 2...
Ja mam 4(co prawda tylko jeden to abonament, reszta prepaid, ale regularnie zasilana) i każdy działa i jest używany.
Niestety ale nie mieszkam sam, nie mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> dwóch internetów mobilnych ponieważ zjedzą mnie koszty. Dodatkowo koszty internetu są zmniejszone ponieważ mam rabat ze względu na to że mam od nich telewizję itd. Dlatego też oferta była dla mnie tak korzystna i nie chętnie chcę się z nią rozstać.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: robertnik »

To mniej więcej 4 paczki fajek na miesiąc, no ale jeśli zjedzą Cię koszty to faktycznie...
TheSzymek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-21, 23:08

Re: Słaby zasięg LTE CP

Post autor: TheSzymek »

robertnik pisze:To mniej więcej 4 paczki fajek na miesiąc, no ale jeśli zjedzą Cię koszty to faktycznie...
Nie pale :) Nie mam dużego budżetu a za coś jeszcze muszę żyć. Telewizja + Internet + Telefon, jeśli z czegoś zrezygnuje zniżki polecą w dół i będzie więcej kosztów + dodatkowo kolejny internet to już wychodzi dość sporo.
ODPOWIEDZ