pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

robertnik pisze:To tu masz Plusa i Play. Oba z ww anteną.
A jaki modem mam kupić? Bo jak pisał matek451 posiadany i używany HUAWEI E398 (LTE USB Modem) nie nadaje się.
Wracając do anteny, to na stronie sprzedawcy tej anteny doczytałem się czegoś takiego:
Dla osiągnięcia najlepszych efektów antenę montujemy na zewnątrz budynku i w miarę możliwości jak najwyżej, skierowaną w stronę najbliższego nadajnika BTS. W sieci HSPA+/3G/2G/GSM polaryzacja anteny PIONOWA (domyśle ustawienie), do LTE/4G najlepiej zastosować dwie anteny, jedną montujemy w polaryzacji pionowej, drugą w polaryzacji poziomej, na pojedynczej antenie też poprawi się sygnał, ale tracimy technologię MIMO.
Jaki wariant byłby u mnie najlepszy?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: robertnik »

Na parę tygodni hmmm...
Np B315. Niewiele drożej(na allegro) jest B525, ale agregacji i tak nie użyjesz... Anteny powinny być dwie, ale czy coś one polepszą w połowie wysokości drzew... Trzeba testować.
Oczywiście skoro to parę tygodni to można podejść do sprawy "nowatorsko".
Balon meteorologiczny przywiązany do 3 drzew żeby nie odfrunął podczas wiatru wypełniony helem(kupuje się go w butlach). Chodzi o to by wystawał z metr, dwa ponad szczyty drzew i w reklamówce przywiązane mifi.
Nie wiem jaki duży musiał by być ów balon by lewitować z takim mifi, to już musisz się u sprzedawcy dowiedzieć.
Na noc trzeba by ściągać żeby doładować baterie. Trochę zabawy, ale skoro to na parę tygodni podczas których musisz mieć internet...
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

robertnik pisze:Na parę tygodni hmmm...
No nie, nie kilka, a kilkadziesiąt tygodni, bo praktycznie od 1 maja do końca października (z krótkimi, dwudniowymi przerwami).
Np B315. Niewiele drożej(na allegro) jest B525, ale agregacji i tak nie użyjesz... Anteny powinny być dwie, ale czy coś one polepszą w połowie wysokości drzew... Trzeba testować. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to B525 + ATK 20 ? Dobrze zrozumiałem?
Dzięki, tak zrobię.
Oczywiście skoro to parę tygodni to można podejść do sprawy "nowatorsko"...............
Nie wiem, czy uda mi się prowadzić takie eksperymenty. Bardziej pasują mi te anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: matek451 »

Zwracam delikatna uwagę, zakup ATK-20 do Plusa właściwie tylko na ten sezon, pozwolenie na LTE800Sferii wygasa z końcem 2018. Na dzień dzisiejszy Plus nie planuje zapłacić za nie około 2mld zł i przedłużyć go. W zamian buduje sieć LTE na 5MHz pasma w LTE900, w Poraju i okolicach na razie brak nawet pozwoleń na to pasmo.Oczywiście konieczny router z LTE800/LTE900. Ogólnie to lokalizacja jest bardzo trudna, zasięg Play z BTS-a Poraj lub Lgota-Nadwarcie raczej tylko na LTE800 więc z założenia tylko 5MHz w MIMO2x2 i szybko raczej nie będzie. co do NetWorks czyli Orange i T-Mobile to kluczowe jest czy działa już BTS Suliszowice i LTE800 tych operatorów na nim. Póki co LTE800 na BTS-ie Myszków- Osińska Góra lub LTE1800NW w Poraju ale na 1800MHz inna antena i w lasach mogą być problemy. ATk-20 do LTE800/LTe900 i 3G z UMTS900.
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

matek451 pisze:Zwracam delikatna uwagę, zakup ATK-20 do Plusa właściwie tylko na ten sezon, pozwolenie na LTE800Sferii wygasa z końcem 2018. ...........................
Powiedz, proszę, co byś zrobił będąc na moim miejscu?
cbl112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-24, 10:28

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: cbl112 »

A co z podpowiedziami dla mnie nawiazujac do anteny wzmacniajacy odbior sygnalu ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: robertnik »

Do agregacji ludzie używają ATK 502, 504 w ilości 2 sztuk.
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

Panowie, jeszcze raz proszę: napiszcie, co byście zrobili na moim miejscu?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: key »

Wyprobowal 2x ATK504 -> http://allegro.pl/2x-antena-lte-advance ... 32636.html + zlaczki pasujace do routera.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

Wyprobowal 2x ATK504 -> http://allegro.pl/2x-antena-lte-advance ... 32636.html + zlaczki pasujace do routera.
@key, czy ta rada odnosi się do mnie, czy do @robertnik ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: key »

Odnosi sie do Skiper & cbl112.

Skiper: przestan spamowac na PW.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Skiper
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-01-27, 23:08
Lokalizacja: Przybynów

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: Skiper »

Skiper: przestan spamowac na PW.
Piszesz poważnie? A mnie się wydaje, że pisząc na PW nie spamuję i nie zaśmiecam Forum. Ale ok., już nigdy nic Ciebie na PW nie napiszę. Natomiast dobrym IMHO zwyczajem jest, gdy się komuś odpowiada, zamieścić fragment jego posta. :P
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pomoc w dobrze aneny KATOWICE

Post autor: key »

Spojrz na moj podpis.

Jesli piszesz odpowiedz bezposrednio pod postem, to zamieszczanie cytatu nie jest konieczne - wiadomo do czego sie odnosisz.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ