antena LTE oraz GSM

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

antena LTE oraz GSM

Post autor: berthold61 »

Panowie istnieje taka antena do LTE od T-mobile (internet) dwr -921 ale taka która wzmocni też sygnał do GSM innych sieci , mieszkam na zad...u i telefony mam w play,virginmobile oraz a2mobile i tragiczny zasięg miejscowość Cisek woj Opolskie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: ja.michal »

Antena nie jest do danej technologii tylko na daną częstotliwość. Jeśli każdy z operatorów korzysta np. z LTE800 i UMTS900 to będzie potrzeba taka sama antena. Jeśli są użytkowane różne pasma to potrzebna będzie antena szerokopasmowa.

Patrząc na podaną lokalizację to jedyne co do ciebie dociera to GSM900, UMTS900, LTE800. W takim razie potrzeba anteny ATK-10 lub ATK-20. Przy LTE potrzebne są dwie anteny (jedna ustawiona pionowo, druga poziomo).

Chcesz jedną anteną (zestawem anten) zebrać sygnał każdego z operatorów?
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: berthold61 »

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> ja się pytam bo na wsi to tragedia z zasięgiem tel komórkowej co drugie słowo tnie i to w każdej sieci bo już wszystkie obskoczyłem od orange ,pleya,virgin,a2mobile, antenę do LTE t-mobile internet można kupić byle jaką nawet paraboliczną ok ale dalej problem z telefonami , myślałem że są jakieś urządzenia 2w1 aby to obskoczyć , pewnie byłem w błędzie , coś mi się obiło o uszy że to nawet nielegalne
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: key »

Ogolnie kupowanie byle jakich anten konczy sie w 90% wszystkich przypadkow placzem.

Anteny paraboliczne to dla LTE pomylka, szczegolnie przy 800..900 MHz.

Przy tym co piszesz zastanowil bym sie nad mocnymi antenami na 800/900 MHz i routerem do ktorego mozna podpiac telefon zeby rozmawiac przez VOIP.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: matek451 »

Są legalne sposoby aby poprawić zasięg telefonu. Pierwszy to router z bramką GSM i karta głosowa w nim. Kolejny to usługa VoWIFI i telefon z jego obsługą. DWR-921 ne posiada bramki GSM, ogólnie T-Mobile kastruje nawet Huawei z portu RJ11 o VoIP nie wspominając.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: berthold61 »

Zawsze można pod router podłączyć inny voip , miałem gdzieś leżeć taki router netgear czy jakoś tak , korzystałem z voipa kilka lat a teraz tego nie mogę znaleźć po przeprowadzce na wieś , ale to do tel domowego dobre a kto z tego teraz korzysta ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: matek451 »

Ja korzystam , tak samo wiele osób używa bramki GSM na routerze z anteną. Do routera po RJ11 podpięty telefon bezprzewodowy z kilkoma słuchawkami. Podobne jak telefonów z VoWiFi. Jakoś użytkownicy nie mogą zrozumieć ze operatorzy nie nastawjają BTS-ów co kilometr, zresztą jakby nawet chcieli to lud protestuje na potęgę przeciw ich lokalizacjom. Na dodatek mamy rygorystyczne normy PEM i koło się zamyka.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: berthold61 »

To podpowiedz jaki masz sprzęt i jakiego operatora , lub podaj namiar na sensowny sprzęt do voip , bo ten mój netgear gdzieś się zapodział i został mi tylko zasilacz
ale ja nie miałem podłączenia pod RJ11 tylko normalnie pod wlan i dopiero reszta czyli sam aparat pod RJ11 pył podpinany ale to było chyba z 6-7 lat temu i pewnie dużo się zmieniło
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: Piotrek24 »

Jeśli miałeś a2Mobile to nie próbowałeś łączyć się przez aplikację przez WiFi? Można przez WiFi dzwonić i odbierać połączenia. Orange też ma takie coś. Nie wspomnę o smartfonach które mają VoWiFi itp.
berthold61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-22, 16:17

Re: antena LTE oraz GSM

Post autor: berthold61 »

dzisiaj zapodałem zobaczymy jak to się sprawdzi
ODPOWIEDZ