Repeater - jaka częstotliwość.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
elwik123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-27, 15:16

Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: elwik123 »

Witam,
Mam takie pytanie do forumowiczów, mianowicie mieszkam dosłownie w „lesie” i od mojego miejsca zamieszkania jest dość daleko od stacji BTS. Sygnał w telefonie jest bardzo słaby, a często zanika, chce kupić repeater GSM 900MHz i tu mam pytanie bo nie wiem na jakiej częstotliwości mój telefon komórkowy HUAWEI Y5II łączy się ze stacją BTS, czy na częstotliwości 900MHz czy 1800MHz więc mam dylemat jaki kupić repeater?
Druga sprawa czy repeater wzmacnia sygnał przychodzący z bazy czy także wzmacnia sygnał wyjścia w kierunku bazy BTS.
Proszę o odp.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: varico »

elwik123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-27, 15:16

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: elwik123 »

To inaczej na jakiej częstotliwości pracuje telefon komórkowy łącząc się z BTS-em?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: piotrzet »

A skąd mamy to wiedzieć musisz sprawdzić a w tym telefonie chyba nie jest to możliwe podaj do jakiego nadajnika się logujesz aplikacją network cell info
Eric00x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-26, 19:06

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: Eric00x »

Pierw pozwolenie od UKE/operatora , a później kupować repeater.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: matek451 »

Dostałeś informację że stosowanie repeaterów jest zabronione więc drążysz temat z innej strony. Są legalne sposoby aby korzystać z operatora mobilnego bez zakłócania pracy sieci GSM. Trzeba było najpierw podać lokalizację i operatora a nie kombinować. Aplikacja NCI pokaze eNB i ECI BTS-a.
elwik123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-27, 15:16

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: elwik123 »

[cyt.] "Dostałeś informację że stosowanie repeaterów jest zabronione więc drążysz temat z innej strony........".
No i co z tego, że pytam inaczej? Mam prawo pytać?
elwik123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-27, 15:16

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: elwik123 »

matek451 jesteś cienki w swojej wiedzy.
Przeczytaj to: [cyt.} "W Polsce stosowane są technologie: GSM na częstotliwoś
ci 900 MHz i na 1800 MHz (dawna nazwa DCS, aczkolwiek
technologicznie identyczne z GSM) oraz UMTS na 2100 M
Hz (telefonia trzeciej generacji – 3G). Czym wyższa
częstotliwość, tym sygnał jest bardziej tłumiony, dlate
go też w przypadku pasma GSM w dużych miastach stosowane
są głównie stacje GSM 1800 w celach zwiększenia pojemnoś
ci sieci, natomiast pasmo GSM 900 wykorzystywane jest
głównie do zapewnienia pełnego pokrycia. Poza dużymi m
iejscowościami głównie stosowane są konfiguracje GSM
900" ....... ;-)
elwik123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-27, 15:16

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: elwik123 »

matek451 jesteś cienki w swojej wiedzy.
Przeczytaj to: [cyt.} "W Polsce stosowane są technologie: GSM na częstotliwość ci 900 MHz i na 1800 MHz (dawna nazwa DCS, aczkolwiek
technologicznie identyczne z GSM) oraz UMTS na 2100 MHz (telefonia trzeciej generacji – 3G).
Czym wyższa częstotliwość, tym sygnał jest bardziej tłumiony, dlatego też w przypadku pasma GSM w dużych miastach stosowane
są głównie stacje GSM 1800 w celach zwiększenia pojemności sieci, natomiast pasmo GSM 900 wykorzystywane jest
głównie do zapewnienia pełnego pokrycia. Poza dużymi miejscowościami głównie stosowane są konfiguracje GSM 900" ....... ;-)
Więc repeater (pomimo, że jest zabroniony) powinien pracować na częstotliwości 900MHz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: matek451 »

Koleś a z czym ty tu wyjeżdżasz ? Ośmieszasz się w tym swoim głupim pędzie do stosowania nielegalnych wzmacniaczy GSM. To z jakich pasm na 2G, 3G i LTE korzystają operatorzy doskonale wiem. Cytujesz wiedzę sprzed kilku lat. Takich cwaniaczków jak ty należy olewać , Janusze tacy jak ty niech się radzą handlarzy tym nielegalnym szmelcem na których robią interesy aż miło sprzedając im to g... o zakłócające pracę sieci operatorów. A to co zacytowałeś to jakiś stek bzdur i półprawd nijak mający się do obecnej sytuacji wśród polskich operatorów. Kup sobie w ciemno ten szajs na GSM900 i módl się by ci UKE nie zapukało do domu. Gdybyś był moim sąsiadem byłbym pierwszym, który doniósł bym o tym do operatora i UKE, chwasty należy tępić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: wojteks »

W ten sposób temat został wyczerpany, zamykam!
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Repeater - jaka częstotliwość.

Post autor: krystianb »

Jednak ja dodam jedną rzecz. Dla poszukujących repeatera.

Istnieje legalny sposób na korzystanie z telefonu w miejscu o kiepskim zasięgu sieci, nazywa się WIFI Calling.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Zablokowany