Nadajniki LTE i pomoc w konfiguracji.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pancerny19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-27, 16:28

Nadajniki LTE i pomoc w konfiguracji.

Post autor: pancerny19 »

Witam jako że to mój pierwszy post to na wstępie chciałbym się przedstawić.
Jestem Dawid mieszkam w małej miejscowości Cyprianka (okolice Włocławka). Z góry przepraszam jeśli temat niewłaściwie założony i liczę na wyrozumiałość administratorów i moderatorów.

Korzystam z internetu LTE bez limitu od T-mobile i w mojej okolicy są 2 BTS-y od nich w odległości 6 i 8km. Zasięg mam w granicach 70/80 procent a z prędkościami bywa strasznie słabo bo raz jest 4mb/s a raz 0.2mb/s przeważnie mniej i tutaj pytanie do Was co mogę zrobić aby poprawić osiągi tego internetu.

Jeśli coś jest niejasne proszę pytać odpowiem jak najszybciej. Nie jestem zbyt obeznany w tym temacie i liczę na wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: radius »

Witaj.
Pierwsze pytanie.
Jaki masz router?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: piotrzet »

Jaki masz router i parametry sygnału? I dokładna lokalizacja
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: matek451 »

Najbliższe BTS-y LTE800 T-Mobile to Gnojno,Czarne i Szpitalna i Polna we we Włocławku. Na Dobrzyńskiej14 potwierdzony LTE1800NetWorks( pozwolenie na LTE800). Konieczne testy LTE800 i LTE1800 na routerze po wymuszeniu pasm w HManagerze. Pokażą parametry sygnału i CID BTS-a, do tego speedtesty.
pancerny19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-27, 16:28

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: pancerny19 »

Moj ruter to d link dwr 921 jeśli chodzi o zasięgu to teraz mam 74% w menu ruteru nie pokazuje mi dB niestety a jeśli chodzi o te programu to nie ogarniam za bardzo. Z Włocławkiem jest taki problem że on jest strasznie w dole w porównaniu ze mną. Mój dokładny adres to Cyprianka 129.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: matek451 »

Po co brałeś ten DWR-921 do bez limitu? Na tym nie ma diagnostyki sygnału, nie pokazuje CID nie działa z zewnętrznymi programami w tym z HManager. To poważny błąd że go wziąłeś.Zobacz czy w FW ma możliwość wymuszania konkretnego pasma LTE ale raczej nie. Ale i tak raczej masz szanse tylko na LTE800 z któregoś z w/w BTS-ów T-mobile.
pancerny19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-27, 16:28

Re: Nadajniki LTE i pomoc w kondiguracji.

Post autor: pancerny19 »

Niestety nie ma wymuszanie pasma, jak podpisywałem umowę wydawało mi się że to było najlepsze rozwiązanie ten ruter
pancerny19
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-27, 16:28

Re: Nadajniki LTE i pomoc w konfiguracji.

Post autor: pancerny19 »

Jaki ruter polecacie, żebym mógł mieć większą możliwości w konfiguracji tego wszystkiego. Zależy mi również żeby nie kosztował on bardzo dużo ;)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nadajniki LTE i pomoc w konfiguracji.

Post autor: piotrzet »

To albo jedno albo drugie
ODPOWIEDZ