Antena LTE 800 Tmobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: TheSTR »

Witam poszukuje anteny pod LTE 800 gdyż tylko to pasmo posiadam do odbioru tylko to pasmo.
Internet jaki posiadam to "nolimit od Tmobile za 50zł na miesiac" z routerem Huawei b525 który ma końcówki SMA
Myślałem nad antenkami ATK ale nie wiem czy wybrać 10 czy 20 i czy tylko jedna zdoła poprawić w miarę sygnał bo nie ukrywam kupno dwóch jest trochę poza budżet.
Tutaj screen z parametrów, chciałbym tylko poprawić parametr sinr i ogólnie jakość sygnału bo co do prędkości nie mam zarzutów tutaj jest jakieś 20Mb przez 80% czasu więc jest w normie tylko właśnie skaczący ping w dzień mnie trochę dobija gdzie w nocy się uspokaja.
Teraz modem jest bez antenek leży sobie na oknie w domu gdzie jest tylko "parter" czy jak można to określić i jest przysłonięty linią drzew.
Przzy zamontowaniu ATK już nie będzie problemów z przeszkodami bo antena będzie nad linią w pustej przestrzeni do nadajnika, a i oczywiście myśle nad kablem do 10M. Jeśli możecie polecić coś konkretnego byłbym wdzięczny :)
Obrazek
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: TheSTR »

Przepraszam za kolejny post ale tamtego nie mogę edytować http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 81&zoom=11
Podałem przybliżona lokalizację wiec oczekuję opinii w jaka antenę najlepiej zainwestować tak do 200zl w całości bo widzę że ciężko znaleźć coś niżej :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: Hermogenes »

Wszystko podajesz przybliżone wyniki których nie widać, w przybliżeniu też wybrałeś anteny ATK 10 lub przy słabszym sygnale od -90 dBm ATK 20. Jak byś nie wiedział który słabszy to bez przybliżenia -101 jest słabsze od -100 . Zaznaczam że ATK 20 mają około 1,7 m długości i wymagają solidnego masztu. poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: matek451 »

To ja bez przybliżenia podam że to BTS LTE800 T-mobile Żółkiewka , Sobieskiego 33. Dwie anteny http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7017.htm
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: TheSTR »

Dodaje parametry ze skryptu Obrazek
BTS z którym się łączę to Zółkiewka : 47110914
Więc nadal mam się trzymać ATK20 ?
Chodzi o samo poprawienie jakości sygnału bo tak od 15 SINR jest już dobrze z pingiem, najgorzej jest w dzień gdy ten parametr spada nawet do 7-8
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: robertnik »

Masz wpływ na RSRP i RSRQ, które są dobre. Są pozwolenia na komplet częstotliwości, trzeba by sprawdzić, czy działają, molestować operatora by podał przybliżony czas realizacji, albo potwierdził brak zainteresowania inwestycją. Inaczej minie Cię agregacja.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: TheSTR »

Pytałem właśnie o ten nadajnik po czym dostałem odpowiedź że nie wiedzą kiedy zostanie on uruchomiony.
TheSTR
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2017-02-09, 00:01

Re: Antena LTE 800 Tmobile

Post autor: TheSTR »

W sumie kolega robertnik miał racje, napisałem wczoraj kolejny raz ale tym razem dodałem że nie da się korzystać z internetu z powodu szalejących parametrów i dostałem odpowiedź że planowana data uruchomienia to 19/02 czyli niecałe 3 tygodnie.
ODPOWIEDZ