LTE czy warto próbować

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

LTE czy warto próbować

Post autor: Zsim »

Korzystam obecnie z internetu T-mobile. Na UMTS2100 antena panelowa Cybertecha 17dbi. Prędkości są okej od 10 do 22mbps. Ale są spadki do 5mbps. I chciałbym mieć więcej. Po raz kolejny kontaktowałem się Bokie Orange i Tmobile i nie mają planów rozbudowy mojego nadajnika. W okolicy są 2 nadajniki LTE. Jeden 9km, drugi 8,7km. Udało mi się dziś połączyć z tym oddalonym na 9km, ale prędkości marne i zrywa połączenie. Bardzo utrudniony montaż anten w kierunku tego nadajnika. Musiałbym z 10m kabla do każdej i na dach wyrzucać anteny. Co dziwne nie złapało mi tego trochę bliższego nadajnika, na który anteny mogę bez problemu z balkonu skierować. Warto starać się o LTE z takiej odległości. Załączam tabelkę z siłami sygnału i prędkościami. Router B593
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE czy warto próbować

Post autor: robertnik »

Brakuje RSRP. Sprawdź na beta.btsearch.pl czy jest coś bliżej(np inny operator). Wejdź na dach tam gdzie będzie antena i ponów testy. Z 9km to 800MHz.
Zsim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-12-08, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: LTE czy warto próbować

Post autor: Zsim »

Pomyłka dla 4g w kolumnie RSSI jest RSRP. Bliżej mam Plusa z LTE. Ale przy transferach ponad 500GB w miesiącu to jakoś nie wierze że LTE będzie bez limitu. Na dach to trochę przy lepszej pogodzie mógłbym wejść.
ODPOWIEDZ